Дневникът - тема 96 - Да отслабнем всички заедно!

  • 40 813
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 743

едно ядене на ден - One Meal a Day

# 706
  • София
  • Мнения: 1 434
Какво е ОМАД? Освен, че се пропускат хранения.

Едно хранене на ден.
Мерси! Това категорично не е за мен. Гастритът ми няма да го позволи, ще се изнервя, а и съм си наумила, че подобно хранене ще ми забави метаболизма. Ям 5 пъти на ден ама според мен доста малко, което не ми пречи да съм качила вече 2 кг. съвсем стабилно, защото си позволявам доооста от най-гадните В. Пак се изтървам!
За днес:
Закуска - около 250 гр. кисело мялко + кафе без захар
10ч. - бекон с малко лютеница
12ч. - Карета с гъби
16 ч. - малко бекон или кисело мляко
19ч. - Ще мисля някакъв аламинут (месо и зеленчуци или пържола и салата или миш-маш) + вино
22 ч. - сън . Опитвам се, когато мога да спя възможно най-много и в полезните часове (22 - 00 ч.) Когато не се наспивам и навън е мрак, започва неистово да ми се ядат В.

# 707
  • Мнения: 5 262
demirche много е гадно, но си го хванала в началото и е поправимо. И аз днес закусих. В момента не съм гладна!
С обяда ще внимавам ,вечерята ще гледам да я нокаутирам.
Аз напоследък много време за спорт нямам и сутрин правя йога, един комплекс за гърба, малко каланетика за корема и малко подскоци ръченица, че се уча сега от тубата. Защото ме е срам на български сбирки ... румънците изкарват цигулките и започват хората ... а ние ... нямаме цигулари, но поне една ръченица да мога като хората. Сега уча всяка сутрин по малко , после ще мина лека полека и уроците за хората ... и дори ще ми е от полза лятото по морето.

# 708
  • тук и там
  • Мнения: 11 536
demarche, много ти благодаря за милите и окуражителни  думи и отношение.Heart
И аз съм със теб !

Седмица три ми е това на ВМНВХ.Не смея да се похваля,защото  трудната част започва тепърва .И 90 дд я карах месец, и Румянка-месец, и Любо-месец,и Страхил-месец..И после се отказвах.Та -на 07.02. ще направя месец.GrinningИ да-още не знам как ще е като вкарам спорт отново.Проблема основно е ,че си трябва доста  търпение и най-вече  постоянство.На мен и двете ми липсват и не са от силните ми страни...Надявам се този път да се получат нещата .Blush

# 709
  • Мнения: 55
Кайсия, и аз съм като теб със сходни проблеми, но с едни 10 кила отгоре на твоите. Как се чувстваш с това хранене? Аз май приключи с периода на слабост и отпадналост заради ниските въглехидрати.
Демирче, разбирам те и е хубаво, че навреме си се хванала. Моят опит с 1 хранене на ден не ми донесе добри резултати.Предполагам, защото стомаха се свива и вечер не мога да си набавя необходимите калории и по този начин вкарвам тялото си в икономичен режим.

# 710
  • тук и там
  • Мнения: 11 536
Като не спортувам се чувствам добре.Ама като се пробвам да спортувам и нещата са зле.Бърза умора ,нямам сили и издръжливост,вие ми се свят на моменти и ми се повръща чак.Тъкмо днес реших да започна Дупемания на Румянка-не можах да я направя...Отказах се .И с кардиото съм зле,ама аз там винаги съм била зле-не ме изненада това.Ама Румянка....Та не знам,явно доста  полека ще трябва да я карам.
Аз имам и дълъг период без физическа активност.След операцията не тренирах,после празници,пътувания и т.н. и станаха почти два месеца.Може би за това ми е много тежко.Хем нов режим със ниски ВХ,хем съм загубила тренинг..

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 13:31 от Kaisia

# 711
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Това с едно хранене на ден е супер вредно за организма. Метаболизма отива на кино.

# 712
  • Мнения: 4 585
Анджела, просто не съм гладна в момента (мисля че е от глюкофажа), затова се храня по веднъж на ден, преди лекарството. От утре ще трябва и да закусвам - минавам на прием сутрин и вечер. Така че ОМАД за мен ще приключи днес. Ако не изпитвам глад, ще се храня през 12 часа.

# 713
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Беки, може би в твоя случай да е на база лекарства. В случая  не те фиксирам теб, а говоря изобщо. Да се счита, че с едно хранене се слабее е лека заблуда. Точно в такъв случай има йо йо ефект. Нутриционистите казват, че яденето по малко и начесто е най-доброто за трайно отслабване. Тъй като в организма постъпват редовно хранителни вещества и не се стресира и навлиза в икономичен режим. И - всеки сам решава как да постъпи.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 434
Анджела, просто не съм гладна в момента (мисля че е от глюкофажа), затова се храня по веднъж на ден, преди лекарството. От утре ще трябва и да закусвам - минавам на прием сутрин и вечер. Така че ОМАД за мен ще приключи днес. Ако не изпитвам глад, ще се храня през 12 часа.
Като започвах Метфогама, така загубих апетит, че можех да не ям със седмици!
Хапвах само колкото да не ми "стърже" гастрита. До някъде и това помогна, защото ми се сви стомахчето и после си останах на бебешките порции, но 4-5 пъти на ден.

# 715
  • Мнения: 576
Демирче,кураж!Който не се е борил с кг не знае какво е!

Добре дошла и от мен на новото момиче!


ОМАД също не е за мен,ще озверея.Знам че Наско Сираков се храни така,беше го казал в едно интервю наскоро и каза че се така поддържал форма.Но не всеки може да го прави.На сестра ми една колежка,супер слаба,също така се хранила,цял ден глад,кафе цигари и само вечеряла.
Аз си мисля че може и на жлъчка нещо да навреди,защото се събира жлъчен сок в мехура който не се изхвърля защото не постъпва храна,така се създава предпостава за образуване на жлъчни камъни.Но всеки си решава,аз лично не бих рискувала като че ли,да си прецакам нещо по хран.с-ма.Но и всеки организъм е различно и реагира различно ,така че спирам дотук с коментара.

Аз наблягам яко на лютото почти всяка храна посипвам с люто.Това е най-новото нещо което въведох към храната.

Пия и ябълков пектин на капсули преди някое мазно хранене.Това са ми подпомагащите хр.добавки.

# 716
  • Мнения: 4 585
За днес си изтеглих и въведох храната, та ми се събраха към 1200 калории. През деня 1 кубче масло (изтеглих ги - между 16 и 20 гр), чай и вода, за вечеря свински вратни пържоли със салата китайско зеле.
Утре трябва да закусвам - нямам идея какво да бъде. Ще трябва да измисля нещо хем режимно, хем бързо да се приготвя, хем да е достатъчно, за да не раздразни стомаха лекарството... И като не съм закусвала от поне 5 години хич не знам как ще се справя Neutral Face

# 717
  • Мнения: X
Здравейте, много е готино, че сте толкпва активни в тази тема и позитивни също Hug През годините минах през какви ли не диети, то Дюкан, японска, лунна, омад или воинска, абе компот... Всяка си действаше малко или много, но след време пак се мръдне някое килце нагоре, после още едно-две и така три-четири... Лошото е, че бързо ми втръсва, когато ям само определени режимни храни, отщяват ми се някак. Сега броя калории, целта е 900 на ден, да го стресирам тоя организъм, че ме дразни Stuck Out Tongue Winking Eye

# 718
  • София
  • Мнения: 1 434
Tedka, точно подобно "стресиране" води до провал! Лутала съм се като теб с години и нищо не съм постигала трайно. Не диета за време, а начин на хранене за цял живот е посоката. Психологическа нагласа е да се откажеш от лошите за теб храни в 90% от времето.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 10:42 от Franie

# 719
  • Мнения: 7 743
Беки, свари си яйца и си ги закусвай, така няма да го мислиш и да губиш време сутрин

Общи условия

Активация на акаунт