Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 56 841
  • 768
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 278
При мен имаше коментар ” ти пак ли го кърмиш, що не му дадеш АМ” .....
Слава богу нещата с кърменето ми потръгнаха, но консултант ми беше сестра
ми по Вайбър първия път като го сложих😆🤣
И до днес смятам че беше грешка дохранването с АМ и че ги слушах. Мрънкането им че не спазвам графика им, а кърмя на поискване тогава доста ме спичаше. Ако беше сега хич нямаше да си мълча , ама тогава млада майка с първо бебче ....

# 706
  • Мнения: 1 148
Хич не съм им давала обяснения как точно си храня бебето, а и на никой не му е пукало особено. Щом не им искаш шише с АМ, не ти задават въпроси. При второто ми раждане само ме питаха нали знам какво да правя, за да не ми се запушат каналите (беше повече риторичен въпрос, нали ми е второ). Иначе на сутрешните визитации освен шевове и матката (при нормално раждане) питат и за състоянието на гърдите.

# 707
  • Мнения: 782
Не е късно и у дома да дойде консултант и пак ще потръгнат нещата, но имайте предвид, че в болницата все си намират за какво да те държат поне 5 дни и ситуацията с кърменето става доста тегава. Вариант за там е помпа и шише, за всеки случай.
Точно това съм подготвила в багажа -помпа и шише.
Честно казано, много жалка картинка и съм доста неприятно изненадана от  написаното.
Ще видим как ще е при мен, но ми е много важно кърменето и ако имам проблем веднага ще потърся консултант.

# 708
  • Мнения: 286
Родих в извънредното положение,чудех се дали да разкажа,но моите грешки може да са от полза на някой.
Бях на 5 етаж във "Випа" ,което нямаше нищо Вип. За кърменето не обясняват нищо и отчитам като грешка,че не се подготвих предварително,а разчитах да ми обяснят там. Е не обясняват! Не съм знаела как стоят нещата,затова съвет който бих дала и аз бих направила е да се подготвя предварително и да се срещна с консултант.
За дрешките,носете си няколко резервни бодита. С тяхните не можах да се оправя и една вечер малката се оповръща и трябваше да обикалям да търся акушерката,която я нямаше,за да преоблече детето.
За носенето на нещата,оставят се на охраната в определени часове надписани с име и стая и санитарката ги качва.
Не дават информация за бебетата,как са само коментар "Щом никой не идва значи всичко е наред" което хич не ме устройваше.
Първата вечер исках да вземат детето,не се чувствах добре след секцио и не бях сигурна,че мога да ке справя. Е не го взеха намръщиха се,как може така каква майка съм 🤣. Боли не боли ставаш това е.  Има и автомат за кафе и храна до асансьорите,така че носете си дребни.
Родих секцио и мога да ви дам съвети,които много ми помогнаха да се възстановя много бързо.
1. Ходете много! Боли,но правете го,още на 5 ден вървях без болка.
2. Много вода,в реанимацията и след реанимацията,помага да изгоните упойката.
3. Колан за след раждане. Дава доста голям комфорт и корема ми се прибра доста бързо. Говорете си с лекарите дали може.
4. Бях чувала истории,че махането на катетър и ходенето до тоалетна болят много и доста ме беше страх. Не болеше изобщо. Смятам,че психическата нагласа също е важна,така че искам да ви успокоя,че не е нещо драматично.

В болницата имат практика да тъпчат с антибиотици,при секцио е нормално за жената ,все пак е операция,но решиха да ги удължат с още дни,за да остонем по-дълго.В моя случай дори лекарят ми видя изследванията и се ядоса,че го удължават,а пък няма нужда и нареди да го спрат и да не изписват.
Е това е,надявам се съм била полезна.

# 709
  • Мнения: 782
Родих в извънредното положение,чудех се дали да разкажа,но моите грешки може да са от полза на някой.
Бях на 5 етаж във "Випа" ,което нямаше нищо Вип. За кърменето не обясняват нищо и отчитам като грешка,че не се подготвих предварително,а разчитах да ми обяснят там. Е не обясняват! Не съм знаела как стоят нещата,затова съвет който бих дала и аз бих направила е да се подготвя предварително и да се срещна с консултант.
За дрешките,носете си няколко резервни бодита. С тяхните не можах да се оправя и една вечер малката се оповръща и трябваше да обикалям да търся акушерката,която я нямаше,за да преоблече детето.
За носенето на нещата,оставят се на охраната в определени часове надписани с име и стая и санитарката ги качва.
Не дават информация за бебетата,как са само коментар "Щом никой не идва значи всичко е наред" което хич не ме устройваше.
Първата вечер исках да вземат детето,не се чувствах добре след секцио и не бях сигурна,че мога да ке справя. Е не го взеха намръщиха се,как може така каква майка съм 🤣. Боли не боли ставаш това е.  Има и автомат за кафе и храна до асансьорите,така че носете си дребни.
Родих секцио и мога да ви дам съвети,които много ми помогнаха да се възстановя много бързо.
1. Ходете много! Боли,но правете го,още на 5 ден вървях без болка.
2. Много вода,в реанимацията и след реанимацията,помага да изгоните упойката.
3. Колан за след раждане. Дава доста голям комфорт и корема ми се прибра доста бързо. Говорете си с лекарите дали може.
4. Бях чувала истории,че махането на катетър и ходенето до тоалетна болят много и доста ме беше страх. Не болеше изобщо. Смятам,че психическата нагласа също е важна,така че искам да ви успокоя,че не е нещо драматично.

В болницата имат практика да тъпчат с антибиотици,при секцио е нормално за жената ,все пак е операция,но решиха да ги удължат с още дни,за да остонем по-дълго.В моя случай дори лекарят ми видя изследванията и се ядоса,че го удължават,а пък няма нужда и нареди да го спрат и да не изписват.
Е това е,надявам се съм била полезна.
Честно казано, подозирах че е нещо такова и пак казвам,че избирам тази болница заради др.Ковачева. Надявам се престоят им там да не е кошмарен...
Относно водата, какво количество е нормално да си нося?
Притеснявам се багажа ми да не стане УАЕ

# 710
  • Мнения: 698
Добре е водата да е малки шишета със спортно гърло по - удобно е. Аз имах 4 шишета по 0.500мл.
Като показаха бебето на ММ го бяха изпратили за едно стекче от 0.500мл.
Родих секцио и в реанимация дори ми забраниха водата, защото много повръщах.
Но другите момичета си пиха вода и нямаха проблеми.

# 711
  • Мнения: 2 405
Ето това е най-големия плюс да си с няколко жени в стая. Аз първо бях с една. Тя с 2ро дете. Колко полезни неща ми каза...
После станахме 3.Айде и другата жена с 2ро дете. Показа ми как да кърмя.Как да държа бебето. Приказвахме по цял ден. Децата ще станат на по 3 годинки, още си общуваме. Въобще страшно полезни ми бяха 🙃
На мен ми беше първо детенце и за всичко се притеснявах, но те постоянно ми помагаха и окуражаваха!

# 712
  • Мнения: 698
Да, така е. Ние в реанимация бяхме пет момичета.
После аз и още една бяхме в двоен ВИП, а другите три в други стаи.  През целия престой бяхме заедно на двора, или по стаите на гости 😁.
Освен за съвет и подкрепа е хубаво да не си сам, защото може да си оставяте една на друга бебетата. Ние например не ходихме и двете за АМ, а ходеше едната, другата седеше с бебетата. Освен това може спокойно да влезнеш в банята и да знаеш, че дори бебето да се събуди има човек при него.

Сега 5 ++ месеца по - късно се чуваме редовно, пили сме два - три пъти кафе и мисля че това приятелство ще си продължи.
Да не говорим, че никой не ти е по - близък от хора с които си бил 24 часа в реанимация след секцио 😁😁😁

# 713
  • Мнения: 286
Всичко минава и заминава,аз също исках да бъда с някой в стая. Точно тогава при мен нямаше свиждания и щеше да ми е много гадно сама, особенно с първо дете. Сега с бебка се гушкаме и съм забравила за престоя ми в болницата.
За водата един стек от 500мл в реанимацията. Аз вече не помня колко изпих,имаше нещо от сорта на 3литра за 24 часа? Може и да излъжа.
Честно казано за държавна болница не е зле,като слушам какво е по другите държавни в Тина Киркова все едно си на хотел.

# 714
  • Мнения: 782
Имам един въпрос,  тъй като се чудя колко шишета за взема за родилното и дали да помъкна стерилизатора🤔
След раждането бебето веднага ли се слага на гърда? Знам,че кърмата идва след няколко дни , а в началото има коластра само. Срещнах коментари от сорта, щом ще кърмиш шишета не трябват  и реално как се храни бебето през приода докато дойде кърмата?

# 715
  • София
  • Мнения: 504
Имам един въпрос,  тъй като се чудя колко шишета за взема за родилното и дали да помъкна стерилизатора🤔
След раждането бебето веднага ли се слага на гърда? Знам,че кърмата идва след няколко дни , а в началото има коластра само. Срещнах коментари от сорта, щом ще кърмиш шишета не трябват  и реално как се храни бебето през приода докато дойде кърмата?
Аз не съм ползвала шишета и стерилизатори. Директно сложих децата на гърда. Миех гърдите веднъж дневно при взимане на душ. Децата сучеха често,не съм спазвала графици. Директно отказах АМ. Въпреки това с третото ми дете ми носеха, неонатологът беше преценил, че детето трябва да се храни и с АМ. Но аз не го давах. Първият ден бебето трябва да изяжда около 80мл за 24ч. Може да е разпределено в 8 хранения, може и в 12. 80мл са нищожно малко количество. На втория ден, количеството за 24ч е 160мл. Колкото по-често се кърми бебето, толкова по-бързо слиза кърмата и се увеличават количествата. Бебетата първите 1-3 дни спадат на тегло. До 10% от рожденото тегло е в рамките на допустимото.
П.п. имам опит с кърменето над 4г.

# 716
  • Мнения: 782
Имам един въпрос,  тъй като се чудя колко шишета за взема за родилното и дали да помъкна стерилизатора🤔
След раждането бебето веднага ли се слага на гърда? Знам,че кърмата идва след няколко дни , а в началото има коластра само. Срещнах коментари от сорта, щом ще кърмиш шишета не трябват  и реално как се храни бебето през приода докато дойде кърмата?
Аз не съм ползвала шишета и стерилизатори. Директно сложих децата на гърда. Миех гърдите веднъж дневно при взимане на душ. Децата сучеха често,не съм спазвала графици. Директно отказах АМ. Въпреки това с третото ми дете ми носеха, неонатологът беше преценил, че детето трябва да се храни и с АМ. Но аз не го давах. Първият ден бебето трябва да изяжда около 80мл за 24ч. Може да е разпределено в 8 хранения, може и в 12. 80мл са нищожно малко количество. На втория ден, количеството за 24ч е 160мл. Колкото по-често се кърми бебето, толкова по-бързо слиза кърмата и се увеличават количествата. Бебетата първите 1-3 дни спадат на тегло. До 10% от рожденото тегло е в рамките на допустимото.
П.п. имам опит с кърменето над 4г.
Изключително много благодаря.
Много важна информация.
За мен е много важно да кърмя и искам да съм максимално подготвена.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 098
Здравейте, от няколко месеца вече не се цедя и ми останаха много нови пликове за кърма и 10тина опаковани подплънки за сутиен. Ако някоя мама има нужда от тях или познавате такава, с радост ще ви ги изпратя. Simple Smile

# 718
  • Мнения: 782
Здравейте, от няколко месеца вече не се цедя и ми останаха много нови пликове за кърма и 10тина опаковани подплънки за сутиен. Ако някоя мама има нужда от тях или познавате такава, с радост ще ви ги изпратя. Simple Smile
Много мил жест , можи и в накоя от групите във фейсбук да питаш 🤗
Аз имам въпрос относно записването на името на детето, при женени родители?
Прави ли бащата нещо, тъй като чета различни неща?

# 719
  • Мнения: 698
Идва в болницата и на първия етаж може сам, може и двамата записвате детето и се подписвате. Само лична карта трябва.

Общи условия

Активация на акаунт