Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 56 864
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 782
Идва в болницата и на първия етаж може сам, може и двамата записвате детето и се подписвате. Само лична карта трябва.
Не е ли само майката да записва имената? Евентеално бащата само да се подпише?

# 721
  • София
  • Мнения: 3 098
Благодаря.

Бащата нищо не прави! Нито майката. При нас дойде жена, която взе снимани двете лични карти и свидетелството за граждански брак и тя свърши всичко.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 10:25 от Магси

# 722
  • Мнения: 782
Благодаря.

Бащата нищо не прави! Нито майката. При нас дойде жена, която взе снимани двете лични карти и свидетелството за граждански брак и тя свърши всичко.
А всичко трябва да е в оригинал, така ли?
Обмисрях копие за гражданския брак.
А за първото име на детето, все пак майката го казва?

# 723
  • Мнения: 797
Преди 2 години- майката и бащата отидохне заедно на 1-я етаж, с нашите лични карти, и свидетелството за граждански брак. Казахме как иска да се казва детето. Жената там попълни документите, ние ги подписахме. Каза, че след 15 дена акта за раждане да си вземем от общината по местоживеене. Става въпрос за София.

# 724
  • София
  • Мнения: 3 098
Не, не - копия! Аз имах и оригинал, но не ги искаха. Казахме точните имена и жената записа. Вероятно после отива на първия етаж и прави същото, което казвате. Просто не товарят майките с това.

# 725
  • Мнения: 698
Аз родих януари тази година, беше грипна епидемия и ми казаха или само бащата или двамата да отидем на първия етаж и да кажем името и да се подпишем. Носихме лични карти и удостоверение за брак. Казахме трите имена на бебето, тя записа, ние подписахме...
После акта за раждане от общината по адрес по лична карта на майката.

# 726
  • Мнения: 186
При родители с брак не е необходимо да идва бащата. Мъжът ми изпрати по вайбър снимано Удостоверение за граждански брак и неговата лична карта. На база на това детето може да бъде записано. Така беше през март 2020 по време на Извънредното положение, а също и при раждането на първото ми дете преди няколко години.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 12:13 от Pvm11

# 727
  • Мнения: 235
Акта за раждане може ли да се получи от общината по настоящ адрес на майката ?

# 728
  • Мнения: 271
Акта за раждане може ли да се получи от общината по настоящ адрес на майката ?
Доколкото знам ако е в София - да. Ако общината е извън София се взимат от община Красна поляна, където се води болницата. Поне аз така го разбрах

# 729
  • Мнения: 782
Акта за раждане може ли да се получи от общината по настоящ адрес на майката ?
Доколкото знам ако е в София - да. Ако общината е извън София се взимат от община Красна поляна, където се води болницата. Поне аз така го разбрах
И аз така бях чела.

# 730
  • Мнения: 278
И аз родих януари, по време на грипната епидемия. Жена минаваше по стоите и записваше данните и името на бебето. С бащата нямаме брак, той мина през първия етаж сам, плати и се подписа.
Постоянния ми адрес не е в Сф, акта за раждане го взе таткото от община Красна поляна( носеше и моята ЛК за всеки случай) .

# 731
  • Мнения: 1 091
Здравейте! Има ли мами, които не са кърмили изобщо по една или друга причина и как гледат на това там? Знам,че там са много за кърменето, но пия едни хапчета,които ще продължа да пия и след раждането.Според моето АГ не трябва да кърмя и ще ми даде хапчета още преди операцията.
Другото,което ме интересува е още ли продължава практиката да тъпчат бебетата с антибиотици превантивно?

# 732
  • Мнения: 186
Здравейте, моите впечатления са, че нямат някакво отношение към кърменето. Винаги носят шише с АМ за бебето и дали ще решиш да му го даваш си е изцяло твое решение.
По отношение на антибиотиците, не знам дали ги дават без необходимост, едва ли. Моето бебе беше с високи левкоцити и му даваха, но на няколкото бебета на съквартирантки, с които се засякохме не са.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 10:05 от Pvm11

# 733
  • Мнения: 698
Ако раждате секцио (доколкото разбрах ще е операция), никой няма да Ви натиска да кърмите.
Поне мен не са ме натискали, имаше коментари от неонтологичното, където дават АМ под час, нямам ли кърма още, но дотам.
Акушерките помагаха за кърмене само ако изрично майката ги попита.

Не мисля, че се дават излишни антибиотици на бебетата, на моето нищо не му даваха, на бебето на съквартирантката ми му даваха.

# 734
  • Мнения: 271
Здравейте! Има ли мами, които не са кърмили изобщо по една или друга причина и как гледат на това там? Знам,че там са много за кърменето, но пия едни хапчета,които ще продължа да пия и след раждането.Според моето АГ не трябва да кърмя и ще ми даде хапчета още преди операцията.
Другото,което ме интересува е още ли продължава практиката да тъпчат бебетата с антибиотици превантивно?
Здравейте! В петък постъпих за секцио. На бебето му вливат антибиотик, но не са добре кръвните показатели. За кърменето попитах една акушерка, тя дойде и ми показа, но за момента нямам кърма. Като цяло според мен са отзивчиви Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт