Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 57 040
  • 768
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 70
Според мен, ако всичко е ок, няма да те накарат да раждаш секцио. Мен ме чакаха 12 часа, защото исках естествено, а бебето се беше завъртяло на някъде и се наложи да чакаме. Аз бях с избор на екип, но мисля че и да не бях, нямаше да има проблем изобщо. Акушерките и лекарките бяха толкова подкрепящи. Имаше едно момиче, което искаше да ражда без упойка. Събра болницата, много я болеше, направо да ти скъса сърцето. Една от акушерките стоя до нея до последно, правеше ѝ масаж и я окуражаваше. А и ако ти се падне моята лекарка, тя е твърдо ЗА естествено раждане, ако няма проблеми (д-р Щърбанова).
Ами аз точно затова някак се бях настроила да не се уговарям с конкретен лекар /при първото раждане си ме следяха, който беше на смяна и никой не ме е агитирал да родя секцио докато не стана наложително - след 36-тия час от изтичането на водите/, а като избереш един лекар /дори да е за естественото раждане/ все пак е човек, ако му се падна и след смяна да дойде, къде ще ме чака един ден да раждам и особено ако се падне някой празник, а те са многоооооооооооооо.

# 91
  • Мнения: 70
Благодаря на всички за пожеланията и отговорите!

# 92
  • София
  • Мнения: 504
Благодаря на всички за пожеланията и отговорите!
Опитах да пратя координати, неуспешно. Забранила сте получаване на ЛС.

# 93
  • Мнения: 64
Здравейте Simple Smile Извинявам се, ако въпросът ми не е за тази тема, но бихте ли препоръчали гинеколог, в 1АГ (Тина Киркова), който е водил бременността ви и от който сте останали доволни. Нуждая се от всеотдаен лекар, готов да отговаря на всички неудобни въпроси при първа бременност Simple Smile Успешна и щастлива година ви пожелавам Simple Smile

# 94
  • Мнения: 449
Здравейте Simple Smile Извинявам се, ако въпросът ми не е за тази тема, но бихте ли препоръчали гинеколог, в 1АГ (Тина Киркова), който е водил бременността ви и от който сте останали доволни. Нуждая се от всеотдаен лекар, готов да отговаря на всички неудобни въпроси при първа бременност Simple Smile Успешна и щастлива година ви пожелавам Simple Smile

Аз бих препоръчала д-р Щърбанова!

# 95
  • Мнения: 23

Здравейте Simple Smile Извинявам се, ако въпросът ми не е за тази тема, но бихте ли препоръчали гинеколог, в 1АГ (Тина Киркова), който е водил бременността ви и от който сте останали доволни. Нуждая се от всеотдаен лекар, готов да отговаря на всички неудобни въпроси при първа бременност Simple Smile Успешна и щастлива година ви пожелавам Simple Smile

Аз съм много доволна от др. Катя Златева Simple Smile

# 96
  • Мнения: 49
Аз съм в същото положение като някой от вас - имам направено цезарово сечение през юли 2014 и ми предстой раждане през март т.г. Мечтая си да родя нормално 😢, но практиката в БГ е едно секцио - винаги секцио; Не мога да си позволя избор на екип, но се замислям за изтегляне на кредит за да мога да си го позволя, ако това ще ми осигури спокойствието да родя естествено или поне да ми дадат шанс да се опитам. . .Искам координати на д-р Киров, ако някой има моля 😊

# 97
  • Мнения: 422
Аз съм в същото положение като някой от вас - имам направено цезарово сечение през юли 2014 и ми предстой раждане през март т.г. Мечтая си да родя нормално 😢, но практиката в БГ е едно секцио - винаги секцио; Не мога да си позволя избор на екип, но се замислям за изтегляне на кредит за да мога да си го позволя, ако това ще ми осигури спокойствието да родя естествено или поне да ми дадат шанс да се опитам. . .Искам координати на д-р Киров, ако някой има моля 😊
В интернет има координати на д-р Марта Дончева. Преглежда в Mclinic, изражда в няколко болници, вкл. Тина Киркова. Има голям опит с нормални раждания след секцио. Аз ще раждам при нея, живот и здраве, само една среща сме имали засега, но ми направи страхотно първо впечатление. Каза, че не вижда причина да не опитаме нормално раждане 2.6г. след секциото.

# 98
  • Мнения: 449
Момичета, имайте предвид, че често, дори и да се опита вагинално раждане след секцио, пак се стига до секцио. Имам няколко приятелки, които опитаха, но не се получи и родиха със секцио и втория път!
А, чак пък кредит заради избор на екип... не, знам дали си струва...

# 99
  • Мнения: 49
Аз съм в същото положение като някой от вас - имам направено цезарово сечение през юли 2014 и ми предстой раждане през март т.г. Мечтая си да родя нормално 😢, но практиката в БГ е едно секцио - винаги секцио; Не мога да си позволя избор на екип, но се замислям за изтегляне на кредит за да мога да си го позволя, ако това ще ми осигури спокойствието да родя естествено или поне да ми дадат шанс да се опитам. . .Искам координати на д-р Киров, ако някой има моля 😊
В интернет има координати на д-р Марта Дончева. Преглежда в Mclinic, изражда в няколко болници, вкл. Тина Киркова. Има голям опит с нормални раждания след секцио. Аз ще раждам при нея, живот и здраве, само една среща сме имали засега, но ми направи страхотно първо впечатление. Каза, че не вижда причина да не опитаме нормално раждане 2.6г. след секциото.
В този случай дали ще има допълнително заплащане?
Насочила съм се към Св. София единствено заради добрите отзиви за д-р Киров, въпреки че нещата който чета за неонатолозите (имат - нямат нужда бебетата биват тъпкани с антибиотици още след раждането "превантивно") много ме разколебават доли този избор е правилен. В името на детето бих се "прежалила" да се влача 1-2 месеца с болки....Предишното секцио 1-2седмици бях доста зле от към движения, ставането от леглото ми беше кошмар и едвам не се сринах психически заради това че не могех да се грижа пълноценно за бебчето си, белег от разреза не ми остана(гинеколог от Майчин дом който ме гледа не го забеляза мислеше, че е одраскано), но душевен все още си имам и само като се сетя, че ще преживея същото предпочитам да го нося колкото слонче 😂

# 100
  • Мнения: 49
Момичета, имайте предвид, че често, дори и да се опита вагинално раждане след секцио, пак се стига до секцио. Имам няколко приятелки, които опитаха, но не се получи и родиха със секцио и втория път!
А, чак пък кредит заради избор на екип... не, знам дали си струва...
За жалост никой не би ти дал шанс без екип....😢 Само като ти видят в документите че имаш едно секцио и си те подготвят за второ...Мин.месец лежах с бъбречна криза в Майчин дом и там ми казаха да се подготвя ивторото да е така....бях в 26г.с 😭 . Много било рисковано (бе минали са 4,5 години са от тогава, без преглед как го решиха ....😶)

# 101
  • Мнения: 264
Щото им е по-лесно,а и дърпат повече пари от здравната каса. Сори ама това е истината. Това в една западноевропейска държава,никога няма да се случи. Освен да говориш с някой лекар и да е като избор на екип,или частна някоя не виждам вариант. Въпреки че тия пари дето ще ги дадеш според мен са абсурдни. Но май тук няма друг вариант. Направиха всико да е пазар..

# 102
  • Мнения: 422
Заплаща се при всички положения, да.
Шанса не е и толкова малък да успееш. Членувам в такава група и има много момичета с прекрасни естествени раждания след секцио. Важно е да си информирана и добре да си подбрала хората около себе си.
И аз се чудех дали си заслужава, на нас ни идва много цената, която ще платим, след миналото секцио се възстанових много бързо, но реших, че това си ми остава за цял живот. Къде не сме ги дали тези пари за играчки, одеалца, дрешки и не знам още какво, което се е забравило вече отдавна, а мъката от това, че бебето ми беше отделено от мен през първите 30 часа от живота си си остава. Така го усещам аз поне.

# 103
  • София
  • Мнения: 504
Аз съм в същото положение като някой от вас - имам направено цезарово сечение през юли 2014 и ми предстой раждане през март т.г. Мечтая си да родя нормално 😢, но практиката в БГ е едно секцио - винаги секцио; Не мога да си позволя избор на екип, но се замислям за изтегляне на кредит за да мога да си го позволя, ако това ще ми осигури спокойствието да родя естествено или поне да ми дадат шанс да се опитам. . .Искам координати на д-р Киров, ако някой има моля 😊
В интернет има координати на д-р Марта Дончева. Преглежда в Mclinic, изражда в няколко болници, вкл. Тина Киркова. Има голям опит с нормални раждания след секцио. Аз ще раждам при нея, живот и здраве, само една среща сме имали засега, но ми направи страхотно първо впечатление. Каза, че не вижда причина да не опитаме нормално раждане 2.6г. след секциото.
В този случай дали ще има допълнително заплащане?
Насочила съм се към Св. София единствено заради добрите отзиви за д-р Киров, въпреки че нещата който чета за неонатолозите (имат - нямат нужда бебетата биват тъпкани с антибиотици още след раждането "превантивно") много ме разколебават доли този избор е правилен. В името на детето бих се "прежалила" да се влача 1-2 месеца с болки....Предишното секцио 1-2седмици бях доста зле от към движения, ставането от леглото ми беше кошмар и едвам не се сринах психически заради това че не могех да се грижа пълноценно за бебчето си, белег от разреза не ми остана(гинеколог от Майчин дом който ме гледа не го забеляза мислеше, че е одраскано), но душевен все още си имам и само като се сетя, че ще преживея същото предпочитам да го нося колкото слонче 😂
Имам 3 раждания(вагинални) в ТК. Нито едно от децата ми не е пило АБ. Аз също не съм. 2 от ражданията ми ги води д-р Киров. Цялата болница го уважава страшно много. Пациентите му също получават внимание и грижа. Макар, че видях внимание и към пациентки без екип.

# 104
  • Мнения: 49
Има ли четящи темата с вагинално раждане след секцио? Биха ли споделили как е преминало; с избор на екип или без бяхте?
Изчетох 7ма тема цялата и от там си направих заключението за даването на АБ на бебетата без конкретна нужда... мамчета споделете давали ли са Антибиотик на вашите бебета и имаше ли конкретна причина за това?

Общи условия

Активация на акаунт