Комплектите LEGO® DUPLO® – възможности за учене и забавление!

  • 13 385
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Играта е най-естественият начин, по който децата се учат. Конструкторът LEGO DUPLO е създаден така, че да предлага многобройни възможности за учене и едновременно с това много забавление за деца от 1.5 до 5 години!



Конструкторът за влак LEGO DUPLO не прави изключение от това правило. Идеален за малки деца и деца в предучилищна възраст, той ще подпомогне развитието на детето и можете да бъдете сигурни, че малките ще прекарат най-доброто време със своя любим приятел – Вас. Насладете се на забавлението!




За деца над 1.5 години
Влакът с числа LEGO DUPLO е цветно въведение към числата и броенето специално за най-малките (от 1.5 до 3 години). На децата ще им хареса да строят и престрояват, като едновременно с това се научават да разпознават числата. Размерът на DUPLO детайлите е два пъти по-голям от класическите детайли на LEGO, така че те идеално пасват на малките детски ръчички.

За деца над 2 години
Играта с влакове е страхотно забавление и естествен начин за учене. Екшън детайлите LEGO® DUPLO® позволяват на децата да чуят звука на клаксона, да задействат светлините и да променят посоката, в която се движи влакът. Тези специални детайли помагат да се разбере причината и ефектът, да се ангажира отрано кодирането и изучаването на цветовете. Също така, благодарение на вградения двигател Push&Go, децата могат да пускат или спират влака само с леко натискане, което подобрява координацията между ръцете и очите и фините им моторни умения.



За деца над 3 години
Когато те започнат не само да бутат влака и да викат, а да действат по техни собствени схеми и истории, вие ще разберете, че това е точното време да им представите най-новото от Конструктора за влак LEGO DUPLO – нашето мобилно приложение. То идва с всеки конструктор и ви позволява дистанционно да управлявате влака, както и да отключвате задачи и функции, скрити във всеки един от екшън детайлите. С мобилното приложение децата могат да помогнат на шофьора да измие калта от влака или да извършва много други дейности.  



Спечелете комплект LEGO® DUPLO® и споделете впечатленията си след забавна детска игра!
Споделете как насърчавате и развивате творческите способности на детето си.

На 29 ноември трима от Вас ще спечелят на томболен принцип комплект LEGO® DUPLO® срещу ангажимент да споделят своите снимки и впечатления от него.

Pushpin Потребителски ревюта и снимки


Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 12:32 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 10 651
Оставяйки го да пробва да направи всичко сам, поздравявайки го като измисля нещо нестандартно, смеейки се заедно с него, познавайки неговия свят и търсейки и показвайки логичното в дадено действие.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 016
   Дъщеря ми е на 2 г и 6 м и обожава да рисува. Купуваме често блокчета, материали за рисуване. Мисля като наближи Коледа да изработим вкъщи заедно някакви неща на Коледна тематика.
 Отскоро ми помага и в готвенето ( скоро правихме пица например и тя нареди отгоре предварително нарязаните съставки).
 Също така има и няколко играчки вкъщи, които помагат творческото развитие. Лего все още не е имала и ще се радваме да го спечелим.

# 3
  • Мнения: 596
Синът ми на 2г и 4месеца обича да реди пъзели и мозайки, може да се занимава с часове. Също так реди високи кули от конструктор.

# 4
  • Мнения: 922
чета му книжки,рисуваме,играем с креативни играчки , смеем се

# 5
  • Мнения: 2 685
Насърчавам я като й разрешавам да опознава естествената среда сама. Също така подбирам играчките й да са образователни, в повечето случаи интерактивни. Винаги играя с нея докато усвои какво трябва да прави. Например нова за нея игра е с геометрични фигури, които трябва да вкарва в кутия според формата на фигурката.

# 6
  • Елхово
  • Мнения: 1 406
Синът ми обожова да строи с конструктури, влакчета сглобява, писти за коли!

# 7
  • Мнения: 837
Като насърчавам играта с различни конструктори, където тя избира как да ги нареди. Често подобни игри могат да се получат и с други предмети - прибори, щипки за пране, разни декорации и други.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Дъщеря ми (година и половина) все още не е имала конструктор, но смятам, че много ще се забавлява с него, тъй като в момента проявява интерес към различни формички и се старае да ги пъха в определени за целта места. Обикновено я оставям първо да опита сама, ако се затрудни, тогава й помагам.

# 9
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
След известно затишие, синът ми преоткри игрите с пластелин, строенето на кули, игрите с влакчета и камиони. Сега игрите са по-осъзнати, забавни и сюжетни, често пъти играем заедно, като той ми обяснява каква е моята роля в неговата игра.

# 10
  • Мнения: 4 606
Братчето ми обича всякакви творчески дейности. Опитвам се да го насърчавам като купувам различни творчески материали, комплекти, играчки и играем заедно. Напоследък е голям фен на Lego Ninjago, особено откакто може сам да си ги строи.

# 11
  • Мнения: 3 199
Дъщеря ми обожава да си играе с конструктор и изумяващо прави много интересни и сложни неща за възрастта си (3г). Насърчавам я да го прави и го прави с удоволствие, а това развива фината моторика и мозъчето й да прави асоциации.
От скоро започна да опитва да рисува (преди само драскаше) и страшно много обича да реди пъзели. Общо взето детето само си показва и ако няма интерес е трудно да го накараш да прави нещо, което то не иска.

# 12
  • Мнения: 10 703
За втория рожден ден на сина ми му подарихме първото Лeго. Тогава беше на вълна багери и камиони и му избрахме ето този конструктор Simple Smile



Да си призная, това ми беше и първия досег на мен лично с Лего. Мисля, че тези конструктори са създадени по наистина гениален начин. Изобщо няма да споменавам качеството на продукта, което е на доста високо ниво. Те дават толкова много възможности за комбиниране и игра, че на практика детето може да се занимава с него много време без да му омръзва, а вниманието му е непрекъснато ангажирано да строи, копае, прекарва "тухли" /в случая с нашето Лего/ и т.н.  На моя син , който е вече на 2г 5 м. това му е една от любимите играчки Simple Smile
Друга любима игра му е да строи линии от дървени релси и да играе с влакчетата с магнитно окачване. Товари ги с различни товари /например солети или бисквитки Simple Smile / и прекарва товара от една гара до друга Simple Smile
 Обича да строи и къщи от конструктори и да пресъздава различни сюжети - например пожар в къщата и той "идва" с пожарната кола, за да гаси пожара и други подобни ситуации Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 985
Дъщеря ми е на възраст, в която активно играе с Лего Дупло. Тъй като към всеки конструктор има книжки с примерни модели тя има голямо желание да направи нещо от там. Насърчавам я като я оставям сама да твори, но ме търси за помощ при направата. В повечето случаи сътворява нещо коренно различно. Забелязвам, че до скоро правеше предимно тип кули, но сега започва да прави влакчета и да "товари" животните от конструктора на тях.

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 789
Насърчавам децата, като ги оставям да творят. Синът ми обожава да играе с Лего - строи най-различни приумици, като смесва различни части от различни комлекти, и се получават невероятни неща! Дъщеря ми пък рисува много добре, обича да пее и свири, да си измисля някакви свои композиции. Въобще талантливи деца!  Mr. Green

# 15
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Имам две момчета, по голямото е на 5 години. От малък обича пъзели и конструктори, играе с часове и не му омръзват. Напоследък много се занимава с рисуването на картинка, оцветяването с водни бои и след това изрязване с ножичка.

# 16
  • Мнения: 668
И двете ми деца обичат да си играят с конструктори.Насърчавам ги като им избирам играчки с които биха могли да се научат и играят едновременно.

# 17
  • Мнения: 14 811
Рисуваме заедно,гледаме книжки,четем приказки,пеем песни. Има и играчки за развитие,конструктори,пъзели с големи части,които реди.

# 18
  • Мнения: 394
Дъщеря ми на 3,5 г. в момента много обича да играе с конструктори и да си прави някакви неща (кученце, замък), но до сега не сме и взимали ЛЕГО. Така че, ако спечелим мисля, че ще и бъде много интересно.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Въпреки че сина ми е още малък, го оставям сам да опознава света около себе си. Забелязвам че харесва странни неща, привидно простички, но се заиграва и им се радва. Нямам търпение да стане малко по- голям и да му подаря конструктор. Така ще научи формите и се надявам ще развие въображението, мисленето си и направи игрите по-забавни. Винаги съм се опитвала да мисля извън рамките ( outside the box) и много се надявам малкото ми момче също да бъде с по-нетрадиционно виждане и мислене.

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 915
Рисуваме, четем книжки, сглобяваме.

# 21
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Като насърчавам играта с различни играчки развиващи мисленето-конструктори,различни други образователни играчки,книжки с лепене на стикери.

# 22
  • Мнения: 1 028
Насърчавам детето ми да рисува, да строи с конструктори, да реди пъзели, да оцветява, да твори с пластелин. Помагам му, припомняме си неща, които вече знае, пишем букви, броим. В момента е на 4 и всичко това е много важно. А конструкторите са му любими и прекарва часове в игра с тях.

# 23
  • Мнения: 1 796
Насърчавам дъщеря да си играе с неща, които са ѝ интересни.
С кукли тя например никога не е проявявала интерес да си играе, но с конструктори, моделини например обича.
Обича и да рисува и прави прически на майка си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 992
Дъщеря ми на 2г.и5м има няколко любими игри: да рисува, да играе с пластелин, да реди пъзели вече имаме малка колекция, книжки всякакви за оцветяване и четен, кубчета и конструктори.
От конструкторите обаче не се впечатлява толкова много, защото са си най обикновенните и освен кули нищо друго не прави. Иска дядо Коледа да и донесе влакче, а според мен Моето първо влакче на Лего за нея ще е идеалния вариант. То развива не само въображението, моториката на детето, но му помага по-лесно да научи числата.

# 25
  • София
  • Мнения: 668
И двете ми момчета обичат да играят с конструктори. В къщи има доста лего, дори още от съпруга ми, когато той е бил малък. Иначе ги оставям да си измислят сами игри и да се забавляват.

# 26
  • Мнения: X
Дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца. Обожава да рисува, да лепи стикери и формички. Обича да си играе със сортери, конструктор все още няма. Интересни са ѝ занимания с цифри, цветове и форми.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 677
Сина ми е на три години. Всеки ден измисляме нови занимания, с които да се забавлява и развива. Редим картинки от мъниста, пишем с тебешир на дъска различни форми, играем с магнитни буквички, изрязва, лепи, оцветява, сортираме различни материали по цветове, форми, големина, редим къщи, кули с конструктор и т.н.

# 28
  • Мнения: 443
Измисляме си различни занимания заедно или го насърчавам да прави нещо сам- като започнем от редене на конструктор, игра с пластелин, рисуване, рязане с ножички(естествено, подходяща за него), разделяме карти по цветове, редене на кубчета, правим кули, редим пъзели, броим, четем книжки, разказваме приказки, пеем и танцуваме и т.н.

# 29
  • Мнения: 232
Оставяйки го да пробва да направи всичко сам, поздравявайки го като измисля нещо нестандартно, смеейки се заедно с него,  когато строи нещо много се радва .Много се радвам че има Лего и ни помага в заниманието на малкия.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Чета ѝ много книги, развивам въображението ѝ и я уча да се справя с нещата сама.

# 31
  • Мнения: 148
Осигурявам място и материали, включително конструктори, и оставам детето да твори на воля.

# 32
  • Мнения: 226
Важно е детето да има определено място за творчески занимания у дома-  малък кът с детски конструктор, пъзели,мозайка  или любимите колички. Синът ми  се чувства самостоятелен и свободен в неговото  пространство.Оставям го да  следва въображението си и да сглобява каквото си поиска!

# 33
  • София
  • Мнения: 515
Синът ми е на 1годинка и 6 месеца, обича да играе със сортери, прави кули от чашки, играе с влакчета и колички, много обича и топки и балони, реди (силно казано) едно гумено пъзелче. Общо взето всичко го забавлява много, много е любопитен и любознателен

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 798
Синът ми е на 4 години и е много внимателен и изобретателен в игрите с конструктори и кубчета. Не защото ми е дете, но е много съобразителен и това което аз правя е да го насърчавам да реди по цветове, големина и собствено желание.  Разбира се му осигурявам нужното място, имам и време да го изслушам да разкаже подробно какво е сътворил и какво се очаква да се случи. Обожава всички технически конструкции и често в игрите с конструктори въвежда собствени идеи като кабелчета, връзки за обувки и щипки за пране които съм му дала☺. Участвам с удоволствие в играта и с радост ще споделя неговите игри и впечатленията му ако спечелим😄

# 35
  • Мнения: 2 614
Основно с конструктори,  пластелин и книжки. Напоследък много "строим" Simple Smile

# 36
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 053
С дъщеря ми, която е на 5г. постоянно рисуваме, изрязваме и сглобяваме фигурки, оцветяваме.
Има и конструктори, с които може да прави разбообразни фигури.
Със синът ми, който е почти на 1г. тепърва ще започваме подобно занимания.

# 37
  • Мнения: 376
Дъщеря ми е на 3 години и използваме Лего Дупло конструктора за насърчаване и развиване на много и различни умения- финна моторика, цветове, числа, сглобяване, строене . Радвам се, че дава толкова много възможности в едно и продължаваме да разширяваме нашите идеи.

# 38
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Насърчавам дъщеря си като я оставям сама да се справи със дадени задължения.Много обича да рисува,да лепи стикери,да реди конструктор,кубчета.Обожава да играе с пластелин.

# 39
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Като я оставям да прави всичко сама, без да се ядосвам от това,че става по-бавно. Включвам малката във всичко , което правя - пране, миене, готвене, чистене... И ежедневно правим неща с ръцете си заедно-апликации, рязане, лепене, правене на фигурки от пластилин.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
С игри, които развиват умствената и двигателната дейност.

# 41
  • Мнения: 983
Синът ми обожава, да строи, да рисува и дори да смята. Аз го подкрепям и насърчавам като се опитвам да имаме общи занимания далеч от таблета, смартфона. Обича да се занимава с пъзели и пластелин, и да рисува с боички на своето място за творчество (бюрото на кака му). 🙆😁😇

# 42
  • София
  • Мнения: 3 023
Големият ми син е на 4 години, при него гледам 90 % от играчките да са образователни. Карам го сам да измисля игрите, на който играем. Четем много приказки и после с даден герой си измисляме ние наша история.
Малкият ми син е на 1 година и 7 месеца. Той се развива значително по-бързо, тъй като поддържана на брат си. Учим го да драска с моливи, да строи клетки за животни и да подрежда играчки. Когато кажем някое животно, го учим да го  показва на картинката.

# 43
  • Мнения: 1 557
Чрез игри, цветове и музика.

# 44
  • Мнения: 394
Рисуваме, четем книжки, сглобяваме.

# 45
  • София
  • Мнения: 2 055
Моето дете получи първият си комплект Лего на 2 години и половина. Но вместо поръчания Duplo комплект, получи  такъв за възраст над 3 г. с дребни части. От тогава Легото е "играчката", която е на почит в нашия дом вече повече от 10 години. Дъщеря ми може да направи буквално всичко с Лего и всеки път ме изумява със своята креативност.

# 46
  • Мнения: 1 729
Детето ми е на 1 г 10 м и се опитвам да я насърчавам с подходящи за нейната възраст играчки. А когато забележа, че проявява интерес към нещо определено, играем по-често с него.
В момента обича да реди всякакви кубчета и пъзели с големи части, да рисува с моливи и да бута колички. Много е изобретателна с построяването на писти с всякакви неща 😊

# 47
  • Мнения: 1 002
Насърчавам  като им избирам играчки с които биха могли да се научат и играят едновременно.

# 48
  • Мнения: 3 841
Общо взето измислям на моя син различни забавления от всякакъв тип.

Оставям го да къса хартийки, да пълни шишета с боб, да си играе с водата, гъба напоена с вода( в банята) и имаме доста конструктори от всякакъв тип и форма, пъзели,пластилини, бои и т.н.
От лего Дупло съм страшно доволна-с тях запалих интереса на сина ми към такъв тип занимания.Имаме доста от вашите комплекти.Хубавото при тях е, че могат да се направят безброй неща!

Благодарим!

# 49
  • Мнения: 528
Оставям я сама да "скучае" докато аз върша нещо, наблюдавам че така тя се научи сама да се занимава и играе с играчките. Давам и свобода на избора- предлагам варианти да избира почти във всичко, например кои обувки да сложи или с коя играчка да играе или с коя лъжица иска да се храни. Не я насилвам да си играе с определена играчка както е указано, например за дъщеря ми цветните рингове, които се редят в конус не и направиха впечатление, за нея е по интересно да си реди конусите по ръцете или краката.Има много книжки, които редовно разглеждаме и т.н.

# 50
  • Мнения: 337
Дъщеря ми е на 1,3 м , но вече има едно Лего. Правим го заедно, много и е интересно. Насърчавам я , като и пляскам на всяко постижение и тя много се радва.

# 51
  • Мнения: 289
Детето ми е много палаво, но когато има лего край него става най-послушното. Прави страхотни неща от частите, дори и за мен е интересно как ги измисля. Иска постоянно все нови и нови легота. А аз как го насърчавам към творческо творене, ами като му купувам все по-различни и трудни модели на лего, за да мога да поддържам интереса му.

# 52
  • София
  • Мнения: 46
Дъщеря ми на 2 години обожава да реди пъзели,имаме няколко дървени пъзела с помощта на които научи доста неща, от батко си има лего, което също ползва с удоволствие, любимо и е да строй кула и да я бута.

# 53
  • Мнения: 1 121
Насърчавам дъщеря ми като играем заедно, рисуваме, оцветяваме или лепим.
Когато играе сама обича да строи кули, гаражи за коли, къщи Simple Smile

# 54
  • Мнения: 241
Племенникът ми е на 5 години ,обича да сглобява по схема конструктори .Сестричката му е фенка на пъзелите и е на 2 годинки и за двамата ще е перфектен подарък.

# 55
  • Мнения: 610
Насърчавам я с конструктори и настолни образователни игри.

# 56
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
купуваме си материали за изрязване и лепене. четем книжки и си разказваме случки.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 367
Насърчавам го, като го оставям да твори на воля и да опознава света около себе си.

# 58
  • Мнения: 1 622
Оставям го да опитва и да не следва винаги указанията в конструкторите.

# 59
  • Мнения: 654
Насърчавам я като я оставам сама с всички играчки и тя да избере с кое ще си играе и какво ще го прави. Когато има някоя нова играчка й показвам какво е приложението, но не се сърдя ако й измисли друго:joy: все пак е само на 1 година. Засега обича да пъха и вади от кутийка онези играчки с формички.

# 60
  • Мнения: 482
Рисуваме заедно, гледаме книжки, четем приказки, пеем песни.

# 61
  • Мнения: 16
Още сме малки на 1.4г., но играе на кака си с констукторите и дървените кубчета. Тя е много грижовна. Обича да се занимава с него. Показва му как да строи.

# 62
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Насърчаваме дъщеря си като и показваме нашият вариант на играта и след това я оставяме тя да ни покаже нейния и никога не казваме, че е грешно. Тя е само на 1.6г  подрежда кубчета, играчки, прибори.

# 63
  • Мнения: 2 516
Синът ни е на 2.6год. и в момента е на вълна моделин - правим различни формички и фигурки, много му харесва.
Обича да играе с конструктор, така че ще се радвам да спечелим Лего Simple Smile

# 64
  • Мнения: 452
Много обича да играе с конструктор, всякакви видове сортери, реди пъзели и рисува. Оставям я да експериментира и твори сама

# 65
  • Мнения: 910
Насърчавам творческите му способности, като го поставям в различни ситуации докато си играем и го оставям само да взима решения.

# 66
  • Мнения: 1 589
Осигурявам консумативите,които са и нужни.Идеи черпи от интернет по принцип.Намирам начин да я похваля,оценявам труда и

# 67
  • София
  • Мнения: 1 488
Играем игри, четем книги, занимаваме се с оцветяване и пластилин. На мнение съм, че колкото по-малко ползват електронни устройства, толкова по-креативни стават, защото сами измислят заниманията си според интересите.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Моят си син е на принципа ръка да пипне😁 иска всичко да му мине през ръцете и докато не постигне целта не се отказва. Дала съм му пълна свобода да изследва околния свят в рамките на безопасното разбира се. Много се запалихме и двамата напоследък по занимания по метода Монтесори. Имаме всевъзможни летвички, връвчици и подобни. Някои игри са доста увлекателни и за мен. На влакчето Дупло отдавна съм му хвърлила око, мисля че моментът за него вече настъпи, защото започва да схваща смисъла на конструкторите вече.

# 69
  • Мнения: 39 497
Когато децата ми бяха малки ги насърчавах с игра с играчки в ярки цветове или се увличаха и ми подражаваха в кухнята с кухненски прибори- купи, дървени лъжици, бъркалки, кутии, които да подреждат една в друга....

# 70
  • Мнения: 4 097
Синът ми е на 2 г.и 4 месеца и обожава да строи кули, също така обича да рисува и четем заедно книжки. Когато рисува, сам избира в какви цветове да оцвети фигурките.

# 71
  • Мнения: 240
Момиченцето ми е на почти 2 години.
В момента обича да реди дървени кубчета по цветове, дървени пъзели, конструктор, да рисува, да "чете" книжки.❤️

# 72
  • Мнения: 1 406
Имам близнаци, които все още са малки. Насърчавам развитието им като играем заедно. Чета им книжки, правя им куклен театър, строим кули, замъци и влакчета с кубчета или конструктор Лего Дупло, който имаме наследство от по-големите деца на моя приятелка. 
Когато бях  малка много обичах конструкторите и да си правя свои къщи. Надявам се децата ми също да развият творческо мислене с моя помощ и подходящи играчки.

# 73
  • Мнения: 4 605
Насърчавам творческите изяви, като позволявам да се занимава с интересни за него неща. Обича да рисува, да танцува, да свири на детски музикални инструменти и напоследък да готви заедно с нас!

# 74
  • sofia
  • Мнения: 409
Насърчавам двете ми деца по много начини. Много обичаме креативните играчки развиващи моториката и въображението. Имаме много книжки с всякакви теми за изрязване, създаване не фигури посредством сгъване, лепене. Обичаме да моделираме с пластелин, глина. Дещеря ми постаянно прави нещо.. вкъщи е като една малка работилница. Прави си чанти от всякакви неща, скуишита от залепени и оцветени листа пълни или с тоалетна хартия или найлони за мекота. Изненадата бе един ден като си беше изрязала от един пкат рикля 😃.... разбира се без да я шие

# 75
  • Мнения: 1 050
Чета, обяснявам всичко в детайли, показвам нагледно как се прави и оставям да експериментира според собствените си възможности. Винаги поощрявам и подкрепям направеното. Купувам играчки, които са подходящи за възрастта и развиват уменията да запомня, комбинира, както и фината моторика.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 916
Обичаме да четем книжки, да рисуваме, да танцуваме, а вече и на конструкторите започнахме да обръщаме внимание. Отвертките са ни много любими.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 817
Насърчавам ги с конструктори (различни видове), рисуване, трансформиращи се играчки, карти със задачи/лабиринти...

П.П. Имаме и Лего Дупло, като това е сред любимите играчки и на двете ми деца.

# 78
  • Мнения: 1 432
Дъщеря ми е на два месеца и вече й чета приказки. Оглеждам се за имтересни продукти, които да ми помагат в това отношение и като минат още няколко месеца да ги използвам/прилагам.

# 79
  • София
  • Мнения: 5 620
Чета книжки, показвам какво правят животните и как се казват предметите. Синът ми играе предимно с интерактивни играчки, всякакъв вид сортери и Лего. Старая се да развивам в него фината моторика, добрата координация, последователност в мисленето и творческо развитие.

# 80
  • София
  • Мнения: 117
С дъщеря ми (почти на 2г.) четем книги, рисуваме, строим кули и храним плюшените играчки. На дядо Коледа сме пожелали Влакчето с цифри Simple Smile

# 81
  • Мнения: 287
Творчеството е много важно за развитието на детето. Опитвам се да предлагам всякакви начини и методи за творене на моето дете. Конструктори, рисуване, пластелин, лепене....

# 82
  • Мнения: 457
Насърчавам децата като заедно играем,четем,редим пъзели.

# 83
  • Мнения: 119
Моята дъщеря е на 3 год. и много обича да играе с конструктори, най-любимо й е да реди къщички и влакчета.

# 84
  • Мнения: 12
Синът ми е на 2год. и 8м и много обича да си играе с пъзели и конструктури. Обича много и различните сортери и интерактивни кубове.

# 85
  • Мнения: 1 910
За детето е важно да трупа интелект от ранна възраст. Лего и останалите конструктори спомагат за творческо мислене и свобода на действие, самостоятелност и развиват и фината моторика на детето.

# 86
  • Elhovo
  • Мнения: 361
Оставям я да прави всичко сама. Насърчавам я като я аплодирам за всеки успех. Иначе двете редим кубчета или рингове, мозайка също.Рисуваме котета и къщички, старая се да и е интересно и винаги я карам да опитва сама да прави всичко. Момиченцето ми е на две години.

# 87
  • Мнения: 1 295
Насърчавам децата ни като играя заедно с тях, показвам личен пример и очаквам същото от тях. Една от любимите ни игри е аз да направя или нарисувам нещо и те да се опитат да направят същото като мен, след това всеки един от тях да покаже на останалите двама. Когато таткото има възможност участва и той.

# 88
  • Мнения: 595
С рисуване и оцветяване на книжки, с конструктор и интерактивни играчки! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 216
Насърчавам децата си като ги оставям да експериментират - да опитат по свой начин. Така се самообучават. Поощрявам тяхното творчество - трябва да се подкрепят във всяка тяхна дейност, за да се изградят като уверени личности , със самочувствие и вяра в себе си.

# 90
  • Мнения: 278
Много често използваме конструктори вкъщи за насърчаване и усъвършенстване на фината моторика. Също така с героите от конструкторите разиграваме различни ситуации, за да разберат децата ми кое е правилно и кое не. Много често в разиграването на ситуациите, самата аз разбирам как биха реагирали децата ми, ако са в реална обстановка

# 91
  • Мнения: 86
Насърчаваме и развиваме творческото мислене на децата си като се включваме в техните игри, давайки им насоки за развитие на самата игра и с играчки и материали, които са под ръка. Установихме с времето, че не е задължително за всяка ролева игра да имаме нужните играчки, така се пренасочихме към купуване на повече конструктори, които могат да бъдат стока, пари, от тях можем да построим къща, превозно средство или да броим и сортираме по цветове.
Ще се радваме да спечелим  Lego Duplo Simple Smile

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Старая се да подкрепям детето си в творческите начинания. Предлагам разнообразни занимания, за да покажа на дъщеря ми, че оцветяването на картинки не е единственото приятно нещо. Последното, с което се занимаваме тези дни, е рисуване върху миди. Оказа се изключително добро хрумване. Следващото забавление ще бъде подготовка на коледна украса от подръчни материали. Вярвам, че ще се получи отлично. Simple Smile
Лего е единствената играчка, която се използва ежедневно у дома. Дъщеря ми вече е почти на 4 и освен че може да строи по приложените в кутиите книжки, измисля множество свои комбинации.
Последната придобивка е Лего Пицария, която заедно с другите налични части, всеки ден се претворява в търговски център, къща и много други. Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 803

чета книжки, рисуваме, играем с играчки, строим кули

# 94
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Опитвам се да насърчавам и развивам творческите способности на голямото си дете като му предоставям различни средства за изява - бои, пластилин, прежда, хартия и т.н. и му обяснявам, че няма "правила" за това, което е красиво. Уча каката да използва въображението си и с малкия вероятно ще подходя по същия начин. Когато играем с Лего винаги правим първо нещата както е показано на картинката и схемата, а после измисляме свои собствени чудни места.

# 95
  • Мнения: 160
ами оставям го да си строи неща с конструктури - и после го питам - това какво е...той ми отговаря и после му показвам как да го направи Simple Smile и следователно следващия път се опитва да го направи както съм му показала Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 332
Страхотна игра! Благодаря, че давате шанс за спечелването на този конструктор.
С удоволствие се включвам в играта, моят син е на 4 и пол, обожава конструктивните игри! Обича да строи, да реди пъзел, да решава загадки!

# 97
  • Мнения: 286
Съобразно възрастта и уменията в настоящия момент, измислям игри, в които играем заедно.
Децата в ранна възраст тепърва събират база от впечатления и емоции, затова считам, че е нужно да им се покаже как да творят, да имат модели за ориентир, които с времето и опита да видоизменят. Няма как да се надгражда, ако няма основа. Затова поставяме основата заедно, като играем заедно.

# 98
  • Мнения: 427
Опитвам се да открия какъв талант има и какво го влече най-много. Много обича да рисува, обича да играе с всякакви образователни игри. Голям фен е на конструкторите, с тях прави какво ли не. Насърчавам го като му давам идеи, помагам му, заедно купуваме, каквото му хареса.

# 99
  • Мнения: 6 027
Детето ми е на 2 месеца. Засега само чета книжки.

# 100
  • Мнения: 409
Повечето  играчки на сина ми  са интерактивни - конструктори, дървени пъзели, дървен часовник, релси с влак и вагончета. Той е на 2,6 г. и обожава такива игри. Често комбинира части от различни играчки и създава нова игра.

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 880
Моето дете много обича да рисува и твори. Понеже сме само на 2, не оставам сама да се справя. Всеки път , когато моделира с пластелин и показвам как да направи определена фигурка. Когато рисува, рисувам първо аз и тя се опитва да повтаря. Съвсем прости неща, но е важна комуникацията между дете и родител.

# 102
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 601
Легото е любимият конструктор на моите момчета. Творят сами, а освен него обичат много да рисуват.

# 103
  • София
  • Мнения: 905
Строим с конструктор, къщички, рисуваме, опитвам се да го занимавам със смислени играчки.

# 104
  • Мнения: 1 002
Имам две деца. Каката е на 5 г. и обича да рисува, да оцветява, да играе с пластилин, да реже и лепи стикери, да реди пъзели. Нея я впечатлява всичко, което е свързано със съчетаване на цветовете. Активно участва и в избора и комбинацията на дрехи.
Синът ми е на година и половина. От доста време вече играе с различни видове сортери. Отскоро откри конструкторите, като свързва и разделя части, все още без конкретна цел. Имаме и доста дървени играчки от каката, които са свързани с местене на топчета, зъбчати колела, и тепърва ги изучава.

# 105
  • Мнения: 579
Имам 2 деца - на 2 и на 5 години. Играчките подбирам с голямо старание, предпочитам креативни и образователни играчки и игри. Често играем заедно с пластилин, мозайка, рисуваме с пастели и моливи. LEGO са любимите играчки на големия ми син, а отскоро и на малкия.

# 106
  • Мнения: 354
Споделете как насърчавате и развивате творческите способности на детето си.

Дъщеря ми е на 4 годинки, но още от 2 годишна обича много да играе с конструктори, прави с тях високи кули, влакчета, колички, къщички. От 3-годишна обича много да оцветява картинка по контур, а след това и самичка на бял лист, според настроението и фантазията си - сърчица, кръгчета, дървета, цветя, облачета. слънце. Обича много да реди пъзели, да търси и намества парченцата самичка. От скоро й купих също детска ножица, като самичка си изрязва парченца от вестник или от лист хартия и после с лепило си ги залепя на друго място. Така си прави нейни апликации.

# 107
  • Лясковец
  • Мнения: 765
Насърчавам го да се опитва да прави нещата сам,а ако има трудности мама винаги е насреща,все още ни е трудно да се отделим и правим доста неща заедно,сега правим коледни играчки с брокат и лепило за базара в детската градина,правим картини от цветен пясък и рисуваме и оцветяваме като той има възможност да избира светове.

# 108
  • Мнения: 118
Рисуваме,играем на образователни и креативни игри,учим се на самостоятелност.

# 109
  • Мнения: 1 259
С най-голямо удоволствие се включваме в играта. Конструктор Лего Дупло беше първото нещо върху което детето си спря вниманието преди 2 години. Продължаваме да се развиваме с нови фигури, цветове... Много обича конструктори и играем цялото семейство.  Много рисуваме, пеем и играем с колички в различни цветове. Други неща с които се учим и се развиваме са игри с материали от ежедневието... С чашки, вода, капачки, шишарки, листа... И много други! Детето се учи докато играе! Важното е да има някой, който да го насочва! В момента е на 3г.

# 110
  • Мнения: 1 421
Имам две малки деца - на почти 4 и почти 3, сега им е момента да се насърчават да развиват въображението си чрез игри и образователни занимания. Заедно рисуваме, играем, редим пъзели, мозайки и каквото е подходящо за тяхната възраст Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 2 098
С детето ми играем на всякакви видове конструктори от типа Монтесори. Сега вече има въображение и развита фина моторика, за да се забавлява и учи само. Обожава да строи къщи, градове и светове.

# 112
  • Мнения: 731
Синър ми обожава да играе с всякакви колички, превозни средства и книжки. Обича да строим кули от различни предмети. Най-щастлив е, когато успее сам да построи кула и след като го поздравя за успеха , става още по- уверен  и дава още повече от себе си.

# 113
  • Мнения: 1 776
Синът ми много обича конструктори, като цяло да сглобява, да следва схемата докато накрая получи желаният резултата, насърчавам го с нови конструктори от малък.

# 114
  • Мнения: 612
Обожава да прави всичко което правят играчките,  ако искам да подредим стаята първо куклите подреждат, ако искам да упражняваме фината мотирика първо бухала почва да свързва точките в линия, после тя Simple Smile

# 115
  • Мнения: 1
Моят син е на 3 години и обожава да се занимава с конструктори, пъзели и дървени пъзели, обожава също и книжки, занимава се с часове.

# 116
  • Мнения: 46
Първо, и най-важно според мен е, да наблюдаваме към какво проявява интерес детето ни. Какво го интересува, какво го кара да се заглежда, замисля, какво се опитва да прави по своя си начин - дали ще рисува, ще пее, ще работи нещо с инструментите на татко си например, или нещо различно.
    Тогава трябва да го подкрепим, да го насърчаваме в опитите му, да му вдъхваме вяра, че ще успее, да му помагаме да твори. Детето трябва да усеща, че ние сме с него. Понякога едно "Браво!"може да му даде криле, а точно това е начина то да се развива.
    Лично аз бях най-много очудена, когато малкия ми син поиска да му купя пирони и мистрия. Известно време ковеше, направи къщичка за кучето, разни столчета, и после това отмина. Явно е било не за него, а мистрията до ден днешен не зная защо я пожела, като въобще нищо не правеше с нея. Но аз го подкрепих.
   Така и с всичко останало, към което се е стремял.
    Все някога идва денят, когато децата сами избират своя си път, и поемат по него. А ние - просто трябва да сме до тях, и да ги подкрепяме!

# 117
  • Мнения: 5
Опитвам се да предлагам игри,   стимулиращи мисленето, фината моторика и новостите.

# 118
  • Мнения: 1
Детенцето ми е на 3 год. и заедно обичаме да творим: апликираме, рисуваме,моделираме, конструираме, четем книжки и редим пъзели. Нямаме си все още лего вкъщи, но силно се надявам да го спечелим, за да се забавляваме през коледните и новогодишни празници, заедно с Лего Дупло.Весели празници! 😀😘

# 119
  • Мнения: 2 726
Предлагам нови и различни игри, нещо което не е правил до дози момент. Сядам с него за да му покажа какво би могло да се направи, нарисува или построи, и след това го оставям сам да действа. Когато е готов го поздравявам, за това което е направил.

# 120
  • Мнения: 26
Купувам на детето си по принцип образователни игри.

# 121
  • Мнения: 3 020
Купили сме им и ги насърчаваме да отделят време за строители, пъзели, пластелин, материали за рисуване. Имаме си и голямо домино от 1000 части, което е адски забавно за редене, а могат да се измислят хиляди постройки с него. Заедно гледаме клипчета и решаваме какво да построим (поне по няколко пъти, защото бързо се събаря). Активно ги приканвам да участват и в готвенето, особено когато правя сладки или нещо от тесто, тогава имат възможност да проявят въображение и да творят на воля.

# 122
  • Мнения: 1 800
Дъщеря ми е на година и осем месеца и творчески способности все още рядко проявява. Но я насърчавам да пее по неин си начин. Подреждаме играчките около маса и тя ги храни.
Все още няма конструктор, но мисля това да е подаръка и за рожденния и ден.

# 123
  • Мнения: 9
Лего конструкторите предлага многобройни възможности за учене и едновременно с това много забавление за децата. Развиват творческите способности на малчуганите, ум, мисъл...… Трябва да се насърчават от родителите да редят ЛЕГО и да чуват похвалните думи на мама и тате.

# 124
  • Мнения: 1
Децата опознават света около тях, играейки. Моите две внучки - на две години и половина обожават да играят с различни конструктори, да строят кулички от кубчета. Това развива мисленето и сръчността им.В това отношение конструкторите ЛЕГО са незаменими!

# 125
  • Мнения: 382
Насърчаваме го да рисува,нарежда Лего,оцветява и нарежда кубчета

# 126
  • Мнения: 1
Баткото обича да играе с дребни играчки, рисува си неща и ги изрязва. Харесва пластилин и много обича да нарежда лего конструктори, като любима серия му е Minecraft. Бебка е още малка, но както и с батко ѝ, сме започнали с интерактивни и дървени играчки. Със сигурност ще има и кубчета, защото наистина стимулират детското въображение и креативност.

# 127
  • Мнения: 243
Ние също сме големи фенове на Лего Дупло.
Първото си Лего синът му получи когато беше на година и половина. Взехме му влакче с Мики Маус. До ден днешен за всеки повод получава по един комплект. Легото му помага да развива финната си моторика като вече сам успява да си построи голяма къща. Забавлява се като разиграва сцени с минифигурките в комплекта. С един от комплектите дори научи цифрите.
Сега вече малкият ми мъж е на 3 години и половина и за Коледа пожела да получи комплект Лего Дупло с любимия си герой Спайдърмен.
Определено мога да кажа, че легото е страхотна играчка, която се запазва здрава с години и е нещо, с което детето ви ще играе в продължение на години без да му омръзне.

# 128
  • Мнения: 7
Винаги поощрявам детето си с похвали. Позволявам му да се забавлява и играе с каквото пожелае,но стига това да е разумно. Много обичаме заедно да строим с Lego. 🍀

# 129
  • Мнения: 8
Насърчавам дeтeто си да  развива творчeскитe си умeния като купувам само пъзeли, конструктори, книжки и всякакви такива полeзни игри, с които да развива своя потeнциал и въображeниe.

# 130
  • Мнения: 9
Внучката ми е на 2 години и половина и трудно приема напътствия, опитва се всичко да направи сама, но е и много наблюдателна. Опитва ме се да и даваме повече и по разнообразни игри за да поддържаме интереса и любопитството й.

# 131
  • Мнения: 6
Винаги заедно играем .Моето дете обича баща си за компания,защото го уча и забавлявам едновременно.

# 132
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Насърчавам творческите умения на моя син като му давам да сглобява пъзели, конструктори, да рисува повече или да моделира.

# 133
  • Мнения: 752
Точно в момента синът ми ( на 2 години и 9 мес ) преоткри кубчетата  и строи кули и тн. Иначе се опитва да рисува,реже и лепи. Играе с пластелин. И много обича да четем книжки Simple Smile Мисля че всички тези дейности спомагат за развитието на детето Simple SmileЩе се радваме да имаме и влакче Simple Smile

# 134
  • Мнения: 349
Малката е на 2г. и обича да реди пъзели и мозайки, може да се занимава с часове. Също так реди високи кули от конструктор. След това ги събаря и отначало.

# 135
  • Мнения: 1 775
Като го оставям да опознае играчките и света около него, понякога играем заедно. Relaxed

# 136
  • Мнения: 1
Здравейте, стимулирам творческите умения като предлагам да си измисля нови начини за правене на кули от конструктори , за редене на дървените релси от влакчето , за правене на различни форми от пластелини (предлагам например да направи пица, торта, бонбонки, сладки от формите с животни и след това ги изяждаме сладко 😂). Подканвам да дава идеи какво предпочита да рисуваме и го изчаквам да нарисува сам своята идея. Поощрявам го за старанието и най-вече за  желанието, с които се впуска в тези игри . Всеки ден имаме отделено време-кога повече, кога по-малко - за оцветяване на картинки и вече се старае да не излиза от очертанията на фигурките и даже наблюдавайки ме , вече прави и забележки “мамоо, излезе от очетанието” 😂

# 137
  • Мнения: 8
Имам конструктори на Lego и са много занимателни .  Синът ми и съпругът ми всяка Събота и Неделя редят все нов. За малкия ми син мисля да вземем тази модел . Забавляват се и не им омръзва и иска все повече да редят. Доволна съм.

# 138
  • Мнения: 218
Полагам усилия да му показвам изкуството и да култивирам усет към красивото

# 139
  • Мнения: 1 452
Здравейте, моето дете е на 3 год. Още от малък се старая да му осигурявам разнообразие от игри, с които да се развива в различни сфери. Имаме и лего, с което правим измислени къщи, магазини и ситуации, които да го учат на нещата от живота Simple Smile

# 140
  • Мнения: 221
При нас игрите са не само за забавление,развлечение и запълване на времето. Съумявам заедно с това да дам пример и всеки път да научи нещо ново. Честно казано понякога и аз научавам нещо ново от моя мъник и така всичко е взаимно и щом е направено и с любов се получава.

# 141
  • Мнения: 5 993
 Насърчавам дето си да играе с креативни игри, пъзели и конструктори, за да предизвикам въобръжението й. Ролевите игри също са част от нашите занимания.

# 142
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 082
Най-любимото занимание на моя син е да разглеждаме книжки, има си любими и не знам как не му омръзват. Разказвам му истории по илюстрациите в тях и така доста време вече. Играем си с неговите играчки, но най-обича да ми  помага  в домакинската работа доколкото може, много му е интересно всичко -- как се чисти, готви, пере пералнята. Отскоро започна да проявява по-голям интерес към сглобяване-разглобяване и затова съм купила конструктори за Коледа. Много е музикален, при нас не вървят детските филмчета, но на обикновена музика - танцува, скача.Голяма радост е тогава. Все още  открива света и всичко му е интересно.

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 124
Децата учат най-лесно чрез игра, когато е забавно и интересно. Имам две дъщерички - на 5 г.  и 1,5 г. Игрите с Lego никога не им омръзват. И ние с татко им с удоволствие играем с тях и ги учин на нови умения!

# 144
  • Мнения: 587
Сглобяването на конструктори е любимо занимание на племеника ми, който чувствам като свое собствено дете. Още от малък винаги подбираме внимателно играчките, които му подаряваме. Обикновено избираме дървени играчки, предназначени за развиване на конкретни умения - пъзели, логически и познавателни игри. Насърчаваме въображението му по различни начини - с рисуване, апликиране с естествени материали, като го подканвам да ми разказва приказки или го поставям в различни въображаеми ситуации, задавайки му въпроси от рода на: "Какво би направил, ако...". Като цяло много комуникираме и общуваме с него и това определено се отразява на цялостното му развитие.

# 145
  • Мнения: 107
Насърчавам развитието на сина ми, като още от раждането му, заедно с тати, организирахме обстановката в дома ни, всичко да е видно и подредено, така че когато детето се заинтригува от даден предмет, да бъде лесно достижим за него. По този начин имам възможност да наблюдавам кое най-много провокира любопитството му. Определено на този етап от развитието му това са различните видове конструктори. Вкъщи имаме три вида, като всяка вечер се играе едновременно с всички тях. Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 146
  • хасково
  • Мнения: 378
Насърчавам развитието на синът ми, като го включвам във всичко каквото правя, заедно чистим, простираме, готвим, пазаруваме, играем и рисуваме, пътуваме. На 3 год и 9 месеца е и много обича да си играе с конструктори ,има огромно въображение и чрез играта с конструктори му се дава възможност да твори свой собствен свят изпълнен с мечти и приключения, харесва му и да рисува, да реди пъзели и кубчета. Заедно събираме камъчета, шишарки, кестени и ги "преобразяваме" и включваме в игрите си.

# 147
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Малкият ми син е на 3 години и обожава игрите с конструктор, постоянно си прави къщи, блокове и влакчета. Насърчавам го като му помагам в игрите и харесвам това, което е сътворил.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 386
Нашият юнак е на 2 и половина и много обича влакчета. С удоволствие играе с тях - качваме пътници и товари, строим гари и тунели от дървени блокчета и картон. Опитвам се да стимулирам въображението му, фокусирайки се върху темите, които харесва.

# 149
  • Мнения: 2 195
Младежът ми е на 3 г.и 8 м.  и го оставяме да опознава света около себе си, като се забавлява. Почти няма забранени предмети за игра, оставяме го да строи къщи от одеала, възглавници и столове. Харесва и конструктори, любимият му е лего-дупло с няколко автомобила, от които си строи придвижващи се роботи (използва шаситата като крака). Обичаме и да се шегуваме, да развиваме чувството му за хумор, да си измисляме истории.

# 150
  • Мнения: 121
 Дъщеря ми е на 4 г и 6 м и обожава да рисува. Опитвам се да я насърчавам като купувам различни творчески материали, комплекти, играчки и играем заедно.

# 151
  • Мнения: 2 118
Смело мога да заява, че Лего Дупло е най-любимата играчка на моите деца, дори и в момента /едното е доста над възрастта посочена на кутията 1 1/2 и 5/.
С различните си цветове и форми, кубчета, човечета, животни, релси, перки и пързалки се получават прекрасни произведения на детската фантазия! Изцяло зелени хеликоптери, дълги влакови композиции с много пътници и товари, чудни замъци! Благодаря!

# 152
  • Мнения: 191
Във вкъщи имаме два вида конструктори. През седмицата 2-3 пъти задължително вечерно време конструираме с тях. Правим замъци, пушки, паркинг и най - различни други предмети. В събота и неделя задължително конструираме отново. На малкия много  му харесва и става страшно забавно.

# 153
  • Мнения: 1 575


Изтеглени са късметлиите, които ще получат комплект LEGO® DUPLO® и ще имат възможността да споделят своите впечатления и снимки в темата. Това са:

Kityty
Есенция Лимонова
Rossitta_


Честито!

Темата ще бъде активна от 3 до 9 декември 2018 г., за да може победителите да споделят своите впечатления от комплекта и снимки по време на детска игра с него.


На победителите ще бъдат изпратени лични съобщения с информация за получаването на комплекта.

# 154
  • Мнения: 992
Много бързо пристигна конструктура, беше добре опакован, за жалост малката не беше вкъщи по това време но утре ще се забвлява с него.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И, това е някаква нова кутия за забавления! Страхотна е! Simple Smile
Дъщеря ми има от розовите кутии, както и други комплекти, но тази с животните е чудесна! Simple Smile

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
И нашият комплект пристигна. Не знам кой беше по-щастлив аз или детето. 😁 Надявам се да прекараме доста забавни часове над майсторене с него.


# 157
  • Мнения: 579
Получихме вчера комплекта. Очаквахме го с голямо нетърпение. Много се изненадах когато пристигна, не очаквах толкова голяма кутия. Беше опакован в допълнително защитно фолио, а самата играчка е в прекрасна кутия за съхранение. Отделните елементи са опаковани в торбички.

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 11:56 от Rossitta_

# 158
  • Мнения: 579
За изминалите няколко дни, откакто получихме комплекта, той се превърна в любимото забавление у дома. Особен интерес за малкия представляват слончето и жирафа.
Кутията е наистина много удобна, всеки път след игра събира играчките сам. Баткото също се включва в играта и бих казала, че играчката е подходяща и за по-големи деца.


Лъвчето има забавно капаче , което се отваря и затваря и у дома винаги е съпроводено с пронизителен лъвски рев.
Благодаря на LEGO за предоставената възможност да изпробваме този прекрасен комплект!

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
На този етап не мисля, че осъзнава как точно да се забавлява с конструктора. Кутията беше в пъти по-интересна.
Нещото, което го забавляваше беше да разглоби влакчето и да го прибере в кутията.

# 160
  • София
  • Мнения: 5 620
Благодаря за отзивите, момичета. Харесала съм точно този модел. На колко са децата, които се заиграват с него?

# 161
  • Мнения: 579
Моят син е на 2 и половина.

# 162
  • Мнения: 3 985
Дъщеря ми е на почти 3г.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 620
Ясно, благодаря ви. Синът ми е на 1г и 2м и предполагам още няма да му е ясно какво на прави с него.

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Да, рано е според мен.

# 165
  • Мнения: 1 406
Имам близнаци на 10 месеца. Имаме Лего Дупло. Не го давам постоянно за игра, но през седмица го вадя. Показвам как се сглобяват кубчетата. Доскоро само разваляха "кулата" и чукаха две части една в друга. Сега обаче започнаха да съединяват две по две парчета.
Всичко е до дете и до време, с което някой да се занимава и показва.

# 166
  • София
  • Мнения: 5 620
Съгласна съм и с това, синът ми има обикновен конструктор и също успява да сглоби кула от 6-7елемента.

Общи условия

Активация на акаунт