Комплектите LEGO® DUPLO® – възможности за учене и забавление!

  • 13 305
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Имам две момчета, по голямото е на 5 години. От малък обича пъзели и конструктори, играе с часове и не му омръзват. Напоследък много се занимава с рисуването на картинка, оцветяването с водни бои и след това изрязване с ножичка.

# 16
  • Мнения: 662
И двете ми деца обичат да си играят с конструктори.Насърчавам ги като им избирам играчки с които биха могли да се научат и играят едновременно.

# 17
  • Мнения: 14 722
Рисуваме заедно,гледаме книжки,четем приказки,пеем песни. Има и играчки за развитие,конструктори,пъзели с големи части,които реди.

# 18
  • Мнения: 394
Дъщеря ми на 3,5 г. в момента много обича да играе с конструктори и да си прави някакви неща (кученце, замък), но до сега не сме и взимали ЛЕГО. Така че, ако спечелим мисля, че ще и бъде много интересно.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 689
Въпреки че сина ми е още малък, го оставям сам да опознава света около себе си. Забелязвам че харесва странни неща, привидно простички, но се заиграва и им се радва. Нямам търпение да стане малко по- голям и да му подаря конструктор. Така ще научи формите и се надявам ще развие въображението, мисленето си и направи игрите по-забавни. Винаги съм се опитвала да мисля извън рамките ( outside the box) и много се надявам малкото ми момче също да бъде с по-нетрадиционно виждане и мислене.

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 897
Рисуваме, четем книжки, сглобяваме.

# 21
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Като насърчавам играта с различни играчки развиващи мисленето-конструктори,различни други образователни играчки,книжки с лепене на стикери.

# 22
  • Мнения: 1 024
Насърчавам детето ми да рисува, да строи с конструктори, да реди пъзели, да оцветява, да твори с пластелин. Помагам му, припомняме си неща, които вече знае, пишем букви, броим. В момента е на 4 и всичко това е много важно. А конструкторите са му любими и прекарва часове в игра с тях.

# 23
  • Мнения: 1 795
Насърчавам дъщеря да си играе с неща, които са ѝ интересни.
С кукли тя например никога не е проявявала интерес да си играе, но с конструктори, моделини например обича.
Обича и да рисува и прави прически на майка си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 978
Дъщеря ми на 2г.и5м има няколко любими игри: да рисува, да играе с пластелин, да реди пъзели вече имаме малка колекция, книжки всякакви за оцветяване и четен, кубчета и конструктори.
От конструкторите обаче не се впечатлява толкова много, защото са си най обикновенните и освен кули нищо друго не прави. Иска дядо Коледа да и донесе влакче, а според мен Моето първо влакче на Лего за нея ще е идеалния вариант. То развива не само въображението, моториката на детето, но му помага по-лесно да научи числата.

# 25
  • София
  • Мнения: 663
И двете ми момчета обичат да играят с конструктори. В къщи има доста лего, дори още от съпруга ми, когато той е бил малък. Иначе ги оставям да си измислят сами игри и да се забавляват.

# 26
  • Мнения: X
Дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца. Обожава да рисува, да лепи стикери и формички. Обича да си играе със сортери, конструктор все още няма. Интересни са ѝ занимания с цифри, цветове и форми.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 670
Сина ми е на три години. Всеки ден измисляме нови занимания, с които да се забавлява и развива. Редим картинки от мъниста, пишем с тебешир на дъска различни форми, играем с магнитни буквички, изрязва, лепи, оцветява, сортираме различни материали по цветове, форми, големина, редим къщи, кули с конструктор и т.н.

# 28
  • Мнения: 442
Измисляме си различни занимания заедно или го насърчавам да прави нещо сам- като започнем от редене на конструктор, игра с пластелин, рисуване, рязане с ножички(естествено, подходяща за него), разделяме карти по цветове, редене на кубчета, правим кули, редим пъзели, броим, четем книжки, разказваме приказки, пеем и танцуваме и т.н.

# 29
  • Мнения: 232
Оставяйки го да пробва да направи всичко сам, поздравявайки го като измисля нещо нестандартно, смеейки се заедно с него,  когато строи нещо много се радва .Много се радвам че има Лего и ни помага в заниманието на малкия.

Общи условия

Активация на акаунт