Кой ли догодина ЮНСКО бебенце ще има :) Тема II

  • 32 531
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 787
Аз приемам 2 вида витамини, в които има фолиева киселина, желязото, магнезия, йода също ми се дублират. Но това е по преценка на моята лекарка. Каза ми да си доизпия докогато има най-първоте витамини (в тях е фолиева, б6, б12 и йод). Допитай се разбира се до следящия лекар, но при мен не е проблем и си ги пия.
Вчера ми излязоха резултатите от кръвните изследвания и хемоглобина ми е нисък (112). АГ ми изписа лекарство, което има желязо и фолиева киселина. Проблемът е, че във витамините, които пиех до сега също има фолева киселина (но пък няма желязо) и се чудя сега трябва ли да ги спра докато пия новото лекарство (след празниците ще ми пускат нови изследвания за хемоглобина)? Забравих да питам вчера АГ, а тя май е отпуска вече, защото не ми вдига тел.

# 556
  • Мнения: 620
Аз пък чух, че фолиевата киселина се пиела през цялата бременност, на някой доктора да му потвърждавал това? Забравих да питам моя.

# 557
  • София
  • Мнения: 4 011
До колкото знам, най-важно е от два три месеца преди зачеване до края на третия месец. После може и да не се пие. С минала бременност пих през цялото време, защото я имаше във витамините, които си бях купила.

# 558
  • Мнения: 620
 Братовчедка ми живее в Германия и при тях изписвали задължително даже два вида фолиева киселина - до трети месец и до края, вероятно в грамажа е разликата, но не можа да ми обясни добре. Та ми стана интересно как е по-правилно.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Фолиевата киселина не се натрупва в организма и всичко, което не се усвои се изхвълря чрез урината, така че не се притеснявайте за нея, пийте си спокойно хапчетата. Иначе и на мен са ми казвали да я пия до края. Така или иначе не пречи.

# 560
  • Мнения: 46
Аз живея в Германия и на мен ми изписаха Famibion 1, която съдържа фолиева киселина 800mg + витамини B1 B6 B12 комбинирани са и се пие до 12г.с. за след това ми изписаха пак Famibion2 само че фолиевата киселина е 400mg пак със същите витамини...


Братовчедка ми живее в Германия и при тях изписвали задължително даже два вида фолиева киселина - до трети месец и до края, вероятно в грамажа е разликата, но не можа да ми обясни добре. Та ми стана интересно как е по-правилно.

# 561
  • Мнения: 1 196
И аз пия на Фемибион витамините, и чиста фолиева киселина съм изпила една опаковка, защото другите също съдържат и по мое усмотрение реших, че няма смисъл да я приемам допълнително.

# 562
  • Мнения: 439
Вчера бях на преглед. Бебето върви почти две седмици напред и доки се съмнява за гестационен диабет. Направо ужас.

# 563
  • Мнения: 2 572
И аз пия Фемибион 1, док лаза да си го допия и после фемибион 2. Пак не ми е чиста микробиологията. После ще разбера какво е. Аман.
Lady VI, направи необходимите изследвания. Звучи доста напред, две седмици, отначало ли вървеше така?

# 564
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Аз взимам витамини отделно, а не комбинирани, понеже повечето трябва да са ми мета форми. Взимам мета фолиева 800мг,  мета Б12, витамин Д също 800 ед. и май това е засега. Сега съм 17 седмица и са ми казали да продължавам и да не я спирам. Очаквам скоро да ми включат магнезий.

# 565
  • Мнения: 501
А пускаха ли ти глюкоза ?

# 566
  • София
  • Мнения: 616
И моята ФМ мина, засега всичко е наред. Остава да си изчакам резултатите от БХС, а си пуснах и пренатален тест, че с първата бременност правих амниоцентеза и сега реших, ако мога да си я спестя. Дано не се налага! Иначе за един ден ми се появи ужасен сърбеж и хоп - гъбички! Досега не ми се е случвало, ама винаги има първи път. Изписаха ми Клотримазол за мазане и глобули.

# 567
  • Мнения: 439
А пускаха ли ти глюкоза ?
Да, доктора ми назначи такова изследване.

Lady VI, направи необходимите изследвания. Звучи доста напред, две седмици, отначало ли вървеше така?
Не е отначало. В 12г.с. си отговаряше точно на седмиците, а сега съм в 16г.с. то отговаря на 17и5дни.
Доктора заради това се усъмни в гестационен диабет. Доста ме е страх сега.

# 568
  • Мнения: 501
Еее..аз на миналата бременност без проблеми със захарта, бебчо вървеше с 1 седмица и нещо напред! Така че спокойно. Виж си захарта и ако е около 5 и нещо накрай гинеколога да ти изпише машинка за мерене на захар през здравна каса и си я следи и ако се вдине чак тогава инсулин! Поне моя доктор така направи със сегашната ми бременност(стискайте палци тази да е успешна) и не се притеснявай всичко ще е наред!

# 569
  • Мнения: 439
Еее..аз на миналата бременност без проблеми със захарта, бебчо вървеше с 1 седмица и нещо напред! Така че спокойно. Виж си захарта и ако е около 5 и нещо накрай гинеколога да ти изпише машинка за мерене на захар през здравна каса и си я следи и ако се вдине чак тогава инсулин! Поне моя доктор така направи със сегашната ми бременност(стискайте палци тази да е успешна) и не се притеснявай всичко ще е наред!

Благодаря ти! Simple Smile
Мнението ти ме обнадежди.

Общи условия

Активация на акаунт