Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 223
  • 822
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Момичета, някой е да е ползвал SUNDAY RILEY LUNA ? Разбрах, че е олио, което се ползва като нощен продукт.
Извинявам се, ако вече е дискутирано.

# 421
  • Мнения: 18 542
Аз не съм го ползвала, но ми мина доста инфо за него докато правех проучване за ретиноидите.
Някои го хвалят, други казват, че е средна работа. Изводът ми за него накрая беше, че е прекалено скъпо за това което е.

# 422
  • Мнения: X
Искам да ви питам нормално ли е при мазане с аирол и еxpigment да се люпя първите 5 дни, след което люпенено на кожата спира и на какво се дължи това спиране?

# 423
  • Мнения: 18 542
Нормално е, да. Случва се при някои хора такова циклично белене. При някои е по-видимо, при други не толкова забележимо. Част от цикълът от обновяване на кожата вероятно.
Аз имам моменти, в които имам лющеща се кожа и моменти, в които няма никакви люспи. Рядко е видимо при мен и не съм засичала през какво време се случва.

Ако няма раздразнение, няма никакъв проблем и не е нужно разреждане на мазанията.

# 424
  • Мнения: X
Благодаря Миоки 🙂
Нямам раздразнения, ползвам доста продукти след тези двата, понеже спазвам 10те стъпки на корейската и кожата ми е спокойна и хидратирана отделно правих мезо с хк.

# 425
  • Мнения: 5 234
Цялото лице ли мажете или само зоните с опасност от бръчки?
Как се казваше продукта в Гърция?

# 426
  • Мнения: 18 542
Цялото лице се маже като се избягват зоните около очите, около ъгълчетата на устата и около ноздрите. Поне в началото, после като свикнеш, може да експериментираш. Аз мажа навсякъде, но го ползвам вече трета година.
Гръцкият е 0,05% Airol

# 427
  • Мнения: 947
Благодаря Миоки 🙂
Нямам раздразнения, ползвам доста продукти след тези двата, понеже спазвам 10те стъпки на корейската и кожата ми е спокойна и хидратирана отделно правих мезо с хк.
Теди, кажи моля те как съчетаваш Експигмента с Аирол? Редуваш ли или в една рутина? И също имам спомен, че ти май ползваше киселини. Продължаваш ли и изобщо как ги ползваш тези трите?

# 428
  • Мнения: X
Благодаря Миоки 🙂
Нямам раздразнения, ползвам доста продукти след тези двата, понеже спазвам 10те стъпки на корейската и кожата ми е спокойна и хидратирана отделно правих мезо с хк.
Теди, кажи моля те как съчетаваш Експигмента с Аирол? Редуваш ли или в една рутина? И също имам спомен, че ти май ползваше киселини. Продължаваш ли и изобщо как ги ползваш тези трите?
Киселини не ползвам вече. През вечер нанасям първо ексипигмент след 20-30мин. нанасям аирол и околоочен.
На следващата вечер нанасям 10 стъпки корейската козметика. Нямам никакви раздразнения по кожата, в момента няма белене, но имаше първия път доста, буквално се обели цялата кожа по лицето и отново нямах раздранения, но много хидратирах с корейската.
След това 1мес. почивка и на следващия курс се белех 3-4 дни и спря, отново направих почивка и сега мажа трети курс и не се беля въобще, но виждам ефект. А в комбинация с корейската ефекта е прекрасен.

# 429
  • Мнения: 947
Супер Теди! Само няколко уточняващи въпроса имам. Мажеш през вечер едно след друго Експигмент и Аирол без да ползваш нищо друго от нашата си козметика ли? Не хидратиращ ли допълнително с някой тонер, серум...?
Един месец почивка и от двете ли правиш или само от Експигмент? И ако продължаваш с третиноин по същия начин ли го ползваш?

 Мерси за инфото! Просто започнах Експигмент преди няколко дена и се зачервих страшно много само от две вечери, въпреки че мажа върху корейските ми стъпки. Иска ми се да вкарам и третиноин, но още се чудя кое как, а и не ми се отказва от Експигмента и така..

# 430
  • Мнения: X
Ice, Когато нанасям ексипигмент и аирол не нанасям нищо друго преди тях и след тях, само околоочен крем, при мен така действа най-добре. Пробвала съм с тонер преди ексипигмент ами някак не ставаше нищо, дали не беше от тонера нямам идея /тонера беше хиалуроновия на innisfree/.
Мажа през вечер и двете и ексипигмент и аирол.Не хидратирам, когато нанасям тези двете.
На следващата вечер правя корейските стъпки, а и така не става цял месец с ексипигмент и аирол, но пък имаше полза и за този период.
Почивката е и от двата крема /ексипигмент и аирол/.
Пробвах да нанеса ексипигмент и аирол и отгоре поне 5 стъпки от КК но ставаше ужасно, не попиваше, стоеше като на бели линии все едно сапунена пяна мажех, просто не се сработиха.

# 431
  • Мнения: 947
Много ти благодаря! Поръчвам тогава Аирол и пробвам. Ще намеря и Акнелиз, че като гледам има някои, на които по-добре понася.

# 432
  • Мнения: X
Акнелиз не съм ползвала, ако искаш ще ти изпратя линк към търговеца от който купувам.

# 433
  • Мнения: 947
Акнелиз не съм ползвала, ако искаш ще ти изпратя линк към търговеца от който купувам.
Благодаря Теди, много си мила, но няма нужда защото мъжът ми пътува често и ще го помоля.

Миоки, благодаря ти и на теб, защото си много полезна за темата и научих много от твоите постове! Kissing Heart

# 434
  • Мнения: 71
Здравейте,
Какви са реалните ефекти върху стрии? Някой има ли личен опит и след колко време ? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт