Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 56 190
  • 822
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 542
Аз мажа и около очите почти до линията на миглите отдолу и върху горния клепач, вече доста месеци. Само много внимавай да не ти попадне в окото, че последиците не са хич добри.
В началото много ми се изсушиха клепачите и имах увеличена чувствителност особено към измиващи продукти. Белеха се по малко, но като цяло без сериозни проблеми. Знаех, че е нормално, защото минах прес същото с останалата част на лицето, така че нямах сериозни притеснения.

Увеличените бръчици са ти заради изсушаването на кожата. Хидратирай интензивно зоната и с времето, ще се подобри. Избери крем, който не ти дразни и щипе. Не е задължително да е околоочен. Аз си ползвам един крем навсякъде. При нужда, мажи и през деня колкото е необходимо, за да се чувстваш комфортно. Peace

# 61
  • Мнения: 368
Момичета, след като спрях да кърмя и аз поднових мазането с третиноин. Лицето ми сутрин е супер избелено и някак усещам, че няма цвят-като призрак изглеждам Simple Smile Взех си хидратиращ крем за постепенно потъмняване и се чудя дали мога да го ползвам след третиноина, тоест в тази последователност-третиноин-хидратиращ крем-крем за лек загар. Как мислите?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 794
Аз вчера съвсем импулсивно си купих фотоепилатор и сега се чудя мога ли да го ползвам на лицето заради трета. В смисъл да не си докарам пигментни петна от това, че кожата е фоточувствителна от ползването на третиноин. Накой дали е правил фотоепилация, съчетана с трет? И ако трябва да не е по едно и също време, за какъв период след спирането на третиноин кожата вече не е фоточувствителна?
Мислех лятото да го спра заради хиперпигментацията, ако трябва и сега да сприрам ..... кога ще мога всъщност да го ползвам, а не ми се иска напълно да се откажа.

# 63
  • Мнения: 795
Аз вчера съвсем импулсивно си купих фотоепилатор и сега се чудя мога ли да го ползвам на лицето заради трета. В смисъл да не си докарам пигментни петна от това, че кожата е фоточувствителна от ползването на третиноин. Накой дали е правил фотоепилация, съчетана с трет? И ако трябва да не е по едно и също време, за какъв период след спирането на третиноин кожата вече не е фоточувствителна?
Мислех лятото да го спра заради хиперпигментацията, ако трябва и сега да сприрам ..... кога ще мога всъщност да го ползвам, а не ми се иска напълно да се откажа.

Според мен е абсолютно забранено. Толкова фотозащита като излизаме навън, а с фотоепилатора - концентрат светлина и то нарочно. За мен е сериозен риск.

# 64
  • Мнения: 2 328
Моя е на Лумеа с всички приставки и изрично пише третиноина да се преустанови поне седмица преди процедура.

# 65
  • Мнения: 18 542
Честно казано, аз не бих си правила фотоепилация на лицето дори и да не ползвах трет. Особено при кожи склонни към пигментация си е доста рисково, понеже всяко травмиране на кожата може да провокира рекомерно производство на меланин.
Аз залагам на пинсените за тази зона или дермапланинг, с други думи бръснач.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 794
Уф, много съм смотана, изобщо не помислих, видях го и хайде. Пък и го взех точно за лице, защото от трета ми се засили омъхвяването по бакенбардите, точно пред ушите и мустака махам и реших, че открих идеалния вариант.
Моя не е на лумеа, но е същата технология и пише да не ползва ако се приема азелаинова киселина и някои други медикаменти, но нищо за мазане. Но като се позамислих, че трета си е медикамент и ми светна, че май не е ок цялата работа.
Бухали и Сови, ти ползваш ли го на лицето или само за тяло?

# 67
  • Мнения: 2 328
Ами не,върху цялото тяло.Моя епилатор е и чисто нов де,на 1 ползване е.Не бих го ползвала върху лицето,въпреки че имам специална приставка за лице.

# 68
  • Мнения: 22 870
Аз го ползвам и нямам проблем.Рядко,наистина вече,но на 2-2 м. веднъж.
Само гледам да не се мажа предната вечер с трет.
Аз дасе оплача- от марта съм на трет, дори гушата ми вече по-лесно понася, отколкото брадичката.Там се беля , даже си докарах охлузване на кожата, а не мажа директно там. Явно при мен беленето няма да спре:(

# 69
  • Мнения: 18 542
Няма връзка с трета директно, но да ви кажа, от 1 месец си смених диетата напълно и кожата на лицето, не ми не е така суха вече. 

# 70
  • Мнения: 337
Миоки, каква е диетата?

# 71
  • Мнения: 18 542
Аут на въглехидратите. Не ям почти никакви като не е диета точно, просто генерална промяна на хранителните навици. Никаква захар, никакви нишестени, никакви зърнени. Само животински продукти и тук таме по някой зеленчук. Много мазнини и по-скромно протеини.

# 72
  • Мнения: 337
Разбирам. Прекрасна промяна. Аз от две години съм на подобен режим. А последните два месеца и на по-драстичен, заради проблеми със щитовидната жлеза. И честно казано се учудих какви резултати постигнах само с хранителен режим и спорт. Има значение и за кожата също.

# 73
  • Мнения: 18 542
Аз съм от месец и също съм изненадана (не съвсем, очаквах и за това реших да пробвам) от резултатите. Но да, зависи си каква ти е кожата по принцип. Моята винаги е била по-мазничка. Изсуши се доста от трета, а вероятно и от ЕГН-то, но сега е значително по-малко суха. Иначе на тялото не забелязвам промени, освен, че някак цялата кожа ми е по-спокойна.

# 74
  • Мнения: X
Чета с интерес коментарите. Мажа се с аирол, но не разбрах преди или след аирола слагате крем за хидратация? Или е ок и самостоятелното му ползване?

Общи условия

Активация на акаунт