Лято в Албена 2019 г.

  • 54 809
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 274
Ако спестяват от обяда се получава, това е чиста печалба за Албена. Реално един храно-ден ще бъде без обяд .... настаняваш се с вечеря и завършваш със закуска. Къде  се калкулира цената за обяда?

# 301
  • Варна
  • Мнения: 765
Абе това за пестенето от обяда сериозно ли го мислите? Едва ли е това целта, на повечето места напускането е до 10-11 часа не заради обядите, а за да има време персоналът да почисти стаите за следващите настанявания от 14 часа. С един обяд едва ли ще ощетите хотела, още повече когато се говори за АИ от нашенски тип, където хората се тъпчат до последно като невидели, или част от тях, а после всички плащат сметката. Точно затова ние отдавна вече не ходим на АИ, защото не сме от ящните чичковци и лелки, т.е. това което плащаме физически не можем да го изядем. А някакси не обичаме да плащаме сметките на друг, ако няма причина за това.

# 302
  • Мнения: 351
   И аз също мисля,че е направено с цел +1час да има персонала( който и без това е кът) за оправяне на стаите за следващите гости.Жалко, че от година на година цените на Албена стават все по-неадекватни. Любим курорт ни е, но ...

# 303
  • София
  • Мнения: 11 478
Аз сериозно го мисля, да - значи или пестят от персонал (за почистване, досега винаги е било до 12 и са имали време да почистят) или от обяда, или и от двете.

Разбира се, за пред широката общественост ще е "за почистване"

# 304
  • Варна
  • Мнения: 765
11 часа си е напълно нормален час за напускане, срещала съм хотели с час на напускане 10 часа, както и такива с 12 часа. А за цените, те са си адекватни, нали не мислите че храната пада без пари от небето? А АИ си е едно голямо прахосничество на храна, което все някой трябва да плати. Цените в Албена за това което се предлага за тях, все още са едни от най-добрите в Бг-то.

# 305
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Цените в Албена за това което се предлага за тях, все още са едни от най-добрите в Бг-то.
С това определено не съм съгласна. Grinning
Отзивите за доста от хотелите в Албена стават все по-отрицателни с всяка година.

# 306
  • Мнения: 13 555
Цените в Албена за това което се предлага за тях, все още са едни от най-добрите в Бг-то.
Сериозно ли го мислиш? Цените всеки сезон се повишават, а качеството пада.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 765
Цените в Албена за това което се предлага за тях, все още са едни от най-добрите в Бг-то.
Сериозно ли го мислиш? Цените всеки сезон се повишават, а качеството пада.
Да мисля го и то си е така. Просто инфлацията в Бг-то си казва думата, само официалната е около 4% на година. Ако се сравнява с цените на другите добри хотели и курорти в Бг, то се вижда че си струва парите за това което се предлага. Не рекламирам Албена, просто казвам каквото мисля.

# 308
  • велико търново
  • Мнения: 587
Здравейте как стой въпроса с паркирането? Пред хотела или извън него. Питам за Ралица и Вита Парк.

# 309
  • Мнения: 351
   Цените за мен са неадекватни, защото имам наблюдения през последните години.Нивото пада, персоналът знаете положението, храната като качество. Също сме си позволявали да повторим два хотела поредни години.Имаше разлика и при двата в посока надолу.Единствено подкрепям идеята за паркирането, но не в този вид с многото бариери, зони, половинчасов интервал да се настаниш и т.н. , а въобще да се изнесат тези коли от курорта напр. настаняваш се имаш време час, два гратис и после на паркинг (охраняем) извън курорта. Така поне на почивка ще се доближим повече до природата.

# 310
  • Мнения: 35 129
Цените в Албена за това което се предлага за тях, все още са едни от най-добрите в Бг-то.
Сериозно ли го мислиш? Цените всеки сезон се повишават, а качеството пада.
Абсолютно!!! Била съм в Албена преди 7 години на жена на половина на сегашните, с храна на поне половина по- добра от сегашната. Ужасно завишиха цените и занижиха качеството!

# 311
  • Мнения: 1 570
Здравейте! Ще се включа в темата, тъй като тази година през юли ще почивам в Калиакра Маре. За последната дискусия относно освобождаването на стаите, си мисля, че е по скоро заради персоналът, който трябва да се справи с почистването. До тази година съм ходила в Турция и един път на Санторини. Искам да ви кажа, че и там е подобна ситуацията с почистването на стаите и консумацията. 2 пъти пристигах в Турция сутринта. Слагат ти гривната оставяш багажа в общо помещение и чакаш. Като да уточня - слагането на гривните не може да стане преди 12 часа на обяд. Нито в Кушадасъ, нито в Анталия. За напускането схемата е същата.Дори да си със собствен превоз в Турция.Към 11 часа те предупреждават да си вземеш багажа. Относно храненето на обяд - едва ли това е основното и ще спестят от това.Всеки може да си изнесе багажа и пак да отиде да обядва. Както казах в началото, ще споделя мнение след почивката.

# 312
  • Мнения: 6
По въпроса с настаняването и освобождаването (поне в Магнолия, където бяхме тази година). Ние подранихме и в 13 без нещо бяхме на рецепция, а настаняването е от 14, но ни сложиха гривни и си оставихме нещата в багажното. Нямаше проблем да отидем да хапнем. Но за сметка на това чакахме по 15:15 да ни настанят, защото нямало кой да изчисти от 11ч до 15ч. Съжалявам ако повтарям някои от нещата спрямо по-дългия ми коментар нагоре.
Определено си личеше липсата на персонал спрямо преди 2 и 3 години, когато бяхме. Наели са страшно много украинци, които нито говорят български, нито английски. Повечето са на 17-19 и разбира се са само за лятото тук и не им дреме какво се случва.

# 313
  • Мнения: 1 231
Здравейте! Ще се включа в темата, тъй като тази година през юли ще почивам в Калиакра Маре. За последната дискусия относно освобождаването на стаите, си мисля, че е по скоро заради персоналът, който трябва да се справи с почистването. До тази година съм ходила в Турция и един път на Санторини. Искам да ви кажа, че и там е подобна ситуацията с почистването на стаите и консумацията. 2 пъти пристигах в Турция сутринта. Слагат ти гривната оставяш багажа в общо помещение и чакаш. Като да уточня - слагането на гривните не може да стане преди 12 часа на обяд. Нито в Кушадасъ, нито в Анталия. За напускането схемата е същата.Дори да си със собствен превоз в Турция.Към 11 часа те предупреждават да си вземеш багажа. Относно храненето на обяд - едва ли това е основното и ще спестят от това.Всеки може да си изнесе багажа и пак да отиде да обядва. Както казах в началото, ще споделя мнение след почивката.
Не знам в кой хотел в Турция сте били, но с пристигането слагат гривните/лично на нас към 9.00ч сутринта/

# 314
  • Мнения: 360
Здравейте,  моля споделете мнение за хотел Санди Бийч. Ще бъдем с близнаци на 5 И куче. Добър вариант ли е, храната как е, близо ли е до морето, място за паркиране? Много благодаря. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт