За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 468
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 109
браво, Мони Simple Smile Разтъркването на китка магданоз между пръстите също върши работа.

# 331
  • Мнения: 39 387
И  лимонче!

# 332
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Благодаря за съветите за хайвера! Понеже е много, ще го разделя и ще направя и пържен, и тарама. Мъжът ми много обича тарама и ще го изненадам , надявам се !

# 333
  • Мнения: 9 109
Благодаря за съветите за хайвера! Понеже е много, ще го разделя и ще направя и пържен, и тарама. Мъжът ми много обича тарама и ще го изненадам , надявам се !

само да кажа, че осолен може да стои с месеци в хладилника.

# 334
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Пеп-4о, вече е в хладилника. Изчисти  от ципите колкото можах, Посолих и прибрах. Не му трябва разбъркване, нали? Бурканът не е пълен до горе и над солта има въздух, но не проблем предполагам. Благодаря пак и весел празник!

# 335
  • Г. О.
  • Мнения: 1 725
Много благодарности за отзивчивостта и съветите за питката, страхотни сте.

# 336
  • Мнения: 9 109
Пеп-4о, вече е в хладилника. Изчисти  от ципите колкото можах, Посолих и прибрах. Не му трябва разбъркване, нали? Бурканът не е пълен до горе и над солта има въздух, но не проблем предполагам. Благодаря пак и весел празник!
да, няма значение има ли въздух над солта. Важно е хайвера да е покрит.
После, когато разбиваш, ако има ципи - увиват се по ножа на пасатора - пак ги махаш.
Честит празник на всички именици и техните семейства!

# 337
  • Мнения: 10 382
Като пишете за хайвер, все се сещам за една комична случка от младите ми години. Тогава нямаше много неща в магазините, а в рибарските не знам защо пускаха редки и интересни неща за онова време като нутела, холандски сосове и други подобни. Влизам в един рибарски магазин, за да видя няма ли нещо интересно и виждам гръцки хайвер за разбиване в една кофичка. Моментално се ориентирам и ... купувам цялата кофичка от 5 кг. Триумфално се прибирам в къщи с кофата хайвер... Съответно облещих цялата фамилия, раздавахме хайвер на всичките ни познати, ядохме го една година и накрая хвърлихме останалото. Оттогава повече от 100 гр не купувам.
РР. Мисля, че 50 - 70 мл. олио е много малко за разбиване на хайвера, по-скоро 200 - 300

# 338
  • София
  • Мнения: 11 710
[.........................
само да кажа, че осолен може да стои с месеци в хладилника.
Това го пропуснах.. ти прекрасно ме допълни

# 339
  • Мнения: 5 132
"Идвам" да споделя както обещах за пицата с риба. Трябваше да я спретна набързо и малко късно беше вече за пазаруване, затова каквото имах това сложих. Тестото - готово, току-що извадено от фризера, почти замръзнало го разстелих, намазах с лютеница, нарязах парченца праз, накъсах на ситни парченца паламуда, отгоре салам, кашкавал и запекох. Беше изядена, имаше коментар, че има особен вкус, но въпреки това всеки хапна по две парчета.

# 340
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сложих кисело зеле, вчера извадих две малки глави и там където е бил кочана  е станало на каша.
горните листа са меки и изглеждат като кисело зеле, но следващите са си като на прясно зеле.
иначе смърди доста.

какво да го правя? newsm78 имам 2-3-4 зелки с различни големини и няколко моркова.

# 341
  • Мнения: 1 106
Здравейте , напъло начинаеща съм в готвенето на шкембе чорба и ще пробвам да я сготвя за първи път . От къде може да се купи самото шкембе ? Има ли ги в големите хипермаркети (лидл, била, кауфланд и тн) и какво точно вземате вие? Благодаря предварително .

# 342
  • Мнения: 18 571
сложих кисело зеле, вчера извадих две малки глави и там където е бил кочана  е станало на каша.
горните листа са меки и изглеждат като кисело зеле, но следващите са си като на прясно зеле.
иначе смърди доста.

какво да го правя? newsm78 имам 2-3-4 зелки с различни големини и няколко моркова.

Страх ме е да ти кажа ,но е тръгнало да си ходи.

# 343
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Страх ме е да ти кажа ,но е тръгнало да си ходи.

няма ли начин да го "спася"  Thinking
че зелките са и мои, не са купувани, двойно ще ме е яд. да сменя саламурата? newsm78

# 344
  • Мнения: 18 571
Опитай ,обели  лошото ,изрежи кочана ,сложи по-силна саламура ,явно причината е  била малкото сол.После може да изкисваш ,но силно се съмнявам да се получи нещо въобще.

Общи условия

Активация на акаунт