За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 637
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 826
Моля за помощ. Да сиропирам ли тези блатове или да си ги оставя както е по рецепта? Вече ги опекох, но още не съм ги разрязала. Не мога да преценя, дали няма да е сухо така без сироп?

Благодаря предварително.

http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2017/02/epic-chocolate-stout-cake.html

# 76
  • Мнения: 3 452
Правила съм много рецепти на Люси, винаги точно съм спазвала всичко и винаги е ставало супер. В рецептата няма сиропиране така че по-добре недей.

# 77
  • Мнения: 363
Как да съхраня карфиол,но не във фризер-нямам място.Може ли някой да ми помогне,благодаря предварително.

# 78
  • Мнения: 4 859
Как да съхраня карфиол,но не във фризер-нямам място.Може ли някой да ми помогне,благодаря предварително.
Стрерилизиран в буркани
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/2012/10/blog-post_19.html?m=1
Или на туршия ,в която да преобладава,примерно с морковчета и целина .

# 79
  • Мнения: X
Здравейте Hug
Имам замразен зелен боб, който ще сготвя на яхния Blush
Само, че за първи път ще готвя замразен фасул, и не знам как да процедирам. Знам, че трябвало да се сложи директно в тенджерата, но имам съмнения... Иначе е чистен, но все си мисля, че трябва първо да се размрази. Flushed
Отделно, ще се радвам и да ми препоръчате рецепта, защото аз знам с картофи, а в къщи не я искат така Sad

# 80
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Здравейте Hug
Имам замразен зелен боб, който ще сготвя на яхния Blush
Само, че за първи път ще готвя замразен фасул, и не знам как да процедирам. Знам, че трябвало да се сложи директно в тенджерата, но имам съмнения... Иначе е чистен, но все си мисля, че трябва първо да се размрази. Flushed
Отделно, ще се радвам и да ми препоръчате рецепта, защото аз знам с картофи, а в къщи не я искат така Sad
Това е моят начин, но го приготвям във фурна. Слагам замразен.

# 81
  • Мнения: 4 859
Здравейте Hug
Имам замразен зелен боб, който ще сготвя на яхния Blush
Само, че за първи път ще готвя замразен фасул, и не знам как да процедирам. Знам, че трябвало да се сложи директно в тенджерата, но имам съмнения... Иначе е чистен, но все си мисля, че трябва първо да се размрази. Flushed
Отделно, ще се радвам и да ми препоръчате рецепта, защото аз знам с картофи, а в къщи не я искат така Sad
За зелен боб яхния използвам основно замаразен (бланширан)или от буркан .
Направо го слагам.
Първо запържвам в мазнина лук,чесън и морков,добавям боба и доливам вода.Като са омекнали зеленчуците слагам доматено пюре/настърган домат,сол,черен и червен пипер.Опитвам-ако киселее малко захар.Размивам във вода малко брашно и го добавям,за да се посгъсти.Обичат го у дома с копър или магданоз,които прибавям накрая.
Ако е с месо-пилешкото сварява и обезкостявам,а бульона ползвам вместо вода,ако е със свинско предварително задушавам да омекне,телешкото също го варя.
Може да се запържи червения пипер със зеленчуците в началото,но аз го слагам накрая .

# 82
  • Мнения: 5 175
Един въпрос относно бутерки - как да ги направя така, че да не стоят сухи след като изстинат? От бутер тестото ли зависи или си има тънкости при печенето? Освен това като им сложа плънка /кренвирши и кашкавал сложих/, за да успея да ги завия добре режа на квадрати, слагам кренвиршите и сгъвам на две, притискам с пръсти да не се отворят и така от едната страна става повече тесто, плънката в единия край...

# 83
  • Мнения: X
Благодаря за рецептата, Лейди Готик Hug
Магнолия, аз не слагам мазнина в бутерките. Бутер тесто си има, няма нужда.
Като правя бутерки, слагам плънката в средата на квадратчето. После го сгъвам и го притискам навсякъде по краищата с пръсти.
Ако обичаш чубрица, може и да поръсиш вътре и отгоре вече сгънатият квадрат с подправката. Става много вкусно.
И като мине време след изпичането далеч не стават сухи.
Пробвах веднъж с добавена мазнина  - стана ужасно мазно. Освен ако не решиш да сложиш кашкавал вътре, не е добра идея да сложиш друга мазнина. Grinning

# 84
  • Мнения: 5 175
Благодаря за рецептата, Лейди Готик Hug
Магнолия, аз не слагам мазнина в бутерките. Бутер тесто си има, няма нужда.
Като правя бутерки, слагам плънката в средата на квадратчето. После го сгъвам и го притискам навсякъде по краищата с пръсти.
Ако обичаш чубрица, може и да поръсиш вътре и отгоре вече сгънатият квадрат с подправката. Става много вкусно.
И като мине време след изпичането далеч не стават сухи.
Пробвах веднъж с добавена мазнина  - стана ужасно мазно. Освен ако не решиш да сложиш кашкавал вътре, не е добра идея да сложиш друга мазнина. Grinning

Ще опитам следващият път с чубрица. И аз не добавям мазнина в бутерките. А отгоре трябва ли да се мажат с нещо?

# 85
  • Мнения: 4 859
beauty_magnolia,за слепването на бутерките аз го правя с вилица или просто краищата,намазвам с вода или разбит белтък,за да се залепят.
Отгоре мажа със жълтък.
Не са ставали сухи,освен май гризините или сълзиците,но при нас и всичко с бутер тесто изчезва бързо.
Може да пробваш и този тип охлювчета-мекички са,носила съм в пликче на майките в квартала за почерпка
http://pep-4o.blogspot.com/2010/04/blog-post_376.html?m=1
И още едни охлювчета-тип баница и сладки
http://m.bg-mamma.com/?topic=96609
С кренвирш ето тези-ако намажеш с малко лютеница или горчица са меки
http://m.bg-mamma.com/?topic=272542
Или тип кренвиршки-парче кренвирш увивам спиралообразно с лента бутер тесто,пак се получава точно в центъра да е плънката
https://mycandykitchen.blogspot.com/2011/12/blog-post_937.html?m=1
Като изстинат ги покривам.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 17:49 от lady_gothic

# 86
  • Мнения: 896
Здравейте Hug
Имам замразен зелен боб, който ще сготвя на яхния Blush
Само, че за първи път ще готвя замразен фасул, и не знам как да процедирам. Знам, че трябвало да се сложи директно в тенджерата, но имам съмнения... Иначе е чистен, но все си мисля, че трябва първо да се размрази. Flushed
Отделно, ще се радвам и да ми препоръчате рецепта, защото аз знам с картофи, а в къщи не я искат така Sad
Ако мислиш първо да го пържиш или нещо подобно ще трябва да го размразиш и изцедиш. Ако е варене, печене в гюведж и т.н. няма смисъл, слагаш откамерата и готвиш.

# 87
  • София
  • Мнения: 11 754
Здравейте Hug
Имам замразен зелен боб, който ще сготвя на яхния Blush
Само, че за първи път ще готвя замразен фасул, и не знам как да процедирам. Знам, че трябвало да се сложи директно в тенджерата, но имам съмнения... Иначе е чистен, но все си мисля, че трябва първо да се размрази. Flushed
Отделно, ще се радвам и да ми препоръчате рецепта, защото аз знам с картофи, а в къщи не я искат така Sad
Замразявам зелен/бял фасул всяка година по 2-3 пликчета и когато ще го готвя никога не го размразявам, , но това не означава че не задушавам предварително лук, морков, целина, няколко зърна , черен пипер, 2 -3 скилидки чесън, малко червен пипер и след това доливам вода, доматки и  го бухтам в тенджерата и чакам да се сготви.  След като е готов добавям бучка масло и поръсвам обично с магданоз и копър. Същото важи и за печен на фурна.

# 88
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Здравейте!
Искам да направя шницели от кайма, но не искам са стържа вътре картоф или кашкавал. Има ли някаква класическа рецепта? В добавеното брашно ли е тънкостта? Моля за изпитани рецепти и трикове за сполучливи шницели! 😊

# 89
  • Мнения: 22 867
Здравейте!
Искам да направя шницели от кайма, но не искам са стържа вътре картоф или кашкавал. Има ли някаква класическа рецепта? В добавеното брашно ли е тънкостта? Моля за изпитани рецепти и трикове за сполучливи шницели! 😊

elleni, по съветите на vivili6 ми стават добре, то и от каймата си зависи понякога. За киселото не се чуди, авторката на темата пита за киселото, което се харесвало на НМ. В темата има линк към шницелите на Лео и рецептата на Тина-Рина, също се получават добре и по двете рецепти. Peace

Общи условия

Активация на акаунт