За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 528
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 523
Как правите пилешка супичка - варите цяло пиле, раздробявате месото и ползвате бульона + вареното месо или купувате само дробчета и воденички?
Нефи,
Пилешка супа

Скрит текст:
Продукти:

За варенето на пилешкото:

1/2 пиле или пилешки гърди
1 глава лук
1 морков
1 сурова или замразена чушка
2 средни картофа
1 дафинов лист
целина
дръжки от магданоз
черен пипер
1 с.л. сол на литър

За супата:

1 глава лук
1 морков
1 домат или 2 с.л. доматено пюре
1 к.л. червен пипер
1 дафинов лист (по желание)
фиде
сол
магданоз

За застройката:

1 яйце
10 с.л. кисело мляко
4 с.л. брашно

Приготвяне:

В тенджера сипвате 2 литра вода, която оставяте да заври и кипне. Поставeте пилешкото месо, почистените зеленчуци, нарязани на едро, солта и подправките(черния пипер, дафиновия лист и дръжките от магданоз аз ги слагам във филтър за чай. После лесно се махат. Водата може и да е повече).
След сваряването на месото извадете и нарежете/накъсайте на малки парченца.
Зеленчуците нарежете на кубчета. Доматът задължително обелете предварително.
В тенджерата поставете мазнина, в която задушавате лука, моркова и целината. Когато поомекнат,  добавете бульона и оставете всичко да ври на слаб огън до омекване. Сварените зеленчуци пасирайте и върнете в тенджерата след като прясно нарязаните зеленчуци се сварят. Към края върнете и месото. Супата овкусете със сол, ако е необходимо. Оставете да изстине за 5 - 10 минути.
Правите застройка от млякото и яйцето, която добавяте към супата постепенно при непрекъснато бъркане, за да не се пресече. Всяка порция сервирайте с накълцан на ситно пресен магданоз и резен лимон.

# 61
  • София
  • Мнения: 11 737
Марчева картофите са Андалусйски, изрових ги от старата тема страхотни са.
Да бе, да, точно андалусийските имаха  оцет, аааааа, много са хубави и ако ги приготвиш и пикантни  както са по рецепта цена нямат и може да ме поканиш, благодаря.  Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 10 964
Как правите пилешка супичка - варите цяло пиле, раздробявате месото и ползвате бульона + вареното месо или купувате само дробчета и воденички?

Ето един вариант: Богата пилешка супа с коприва.

# 63
  • Мнения: 1 090
Здравейте Simple Smile
Идеи за манджа с пуешко филе?
С пилешко правя това: http://www.supichka.com/рецепта/12/пилешки-филенца-с-майонеза-и-кашкавал

# 64
  • Мнения: 9 576
Laughing не само, че го видях, ами си и купих от една баба. беше ми интересно дали някой го е чувал.

Бобо_леща. Или по модерному наричан Боб черно  оче. При нас е известен като Боб рогач, свид на боб, като се сготви е с вкус на леща, Увира бързо като нея. Сменям водата, накрая слагам подправка чубрица така или иначе Вкусът на този Боб е като на лещата.
Моите не го тачат много - казват, че им разбърквам вкуса на боба и лещата

о, благодаря за инфото Wink но аз си смислех, че черното око е друго. както и да е. факт е, че като се свари има среден вкус, мяза на леща. на мен ми хареса. синът гледаше подозрително, но го хапна, де. сложих подправки по-скоро като за леща аз.

# 65
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Благодаря много за помощта за пилешката супа:)

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 16 414
Идвам с ппитанка - маслото на Била хубаво ли е?
Гледам,че е намалено и взех един пакет,но не съм правила нищо с него. Да знам,ако е ок,да си взема още.

# 67
  • Мнения: 1 050
Идвам с ппитанка - маслото на Била хубаво ли е?
Гледам,че е намалено и взех един пакет,но не съм правила нищо с него. Да знам,ако е ок,да си взема още.
Погледнете съдържанието и съотношението масло/вода.

# 68
  • Мнения: 2 779
Аз го харесвам, често купувам от него.

# 69
  • София
  • Мнения: 11 737
Идвам с ппитанка - маслото на Била хубаво ли е?
Гледам,че е намалено и взех един пакет,но не съм правила нищо с него. Да знам,ако е ок,да си взема още.
Не зная, но  с гледане на описанието не можеш да установиш,  защото те пишат едно, а действително е друго, както последното което взех от Лидл на Родна стряха - пише 82% то беше само за проба и ме изгубиха окончателно като клиент,   така вонеше, че отиде  в боклука и още, трябва да е жълто, но не и бледо жълто, няма такъв  блед цвят маслото, на вкус как е, на аромат как е и трябва да ухае на сметана и мляко всяка друга миризма говори, че има примеси и най-вече се усещат когато се разтопи  и още когато го купиш колко е твърдо, защото ако има и малка идея да е меко при натиск говори, че не е качествено, защото едно масло след изваждане от хладилник е силно твърдо то не може да се размаже на филийка, а ако е обратното то означава, че има лоши добавки.

# 70
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Здравейте, отдавна не съм писала тук, но влизам с въпрос. Имам нужда от изпитана рецепта за вкусни и сочни свински хапки/късчета.

# 71
  • Русе
  • Мнения: 5 236
Здравейте, отдавна не съм писала тук, но влизам с въпрос. Имам нужда от изпитана рецепта за вкусни и сочни свински хапки/късчета.

https://ipeychev9.blogspot.com/2016/03/blog-post.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/11/blog-post_15.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/06/blog-post_15.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2014/11/blog-post_12.html

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 16 414
Благодаря ви,за маслото!

# 73
  • Мнения: 135
Купих жълто пиле, от фирмен магазин и уж с доказан произход. Майка ми се скара, боядисвали ги били, заради това били жълти. Та сега се чудя, да ползвам ли бульона. Мислих да го хвърлям, но ми се стори хубав, мазничък.
Как мислите?

# 74
  • Мнения: 9 576
от кой магазин е пилето? по принцип не е проблем да е жълто, но това конкретно...как да ти кажем.
за цвета на маслото не съм съгласна - например домашното масло обикновено е бледо жълто /като зависи и от кой сезон е млякото/.
а за твърдостта -  съжаление вече има химии, които и на стайна температура са бая твърди. та гаранция - франция Wink но аз лично не бих се доверила на маслото на била.

Общи условия

Активация на акаунт