казват, че когато станат на 3 ще е по-лесно. дали?

  • 2 266
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Има някакво успокоение - нашата дъщеря е на 3 год. и 11 мес. и от около 2-3 месеца спи спокойно през нощта.  Peace

# 16
  • Мнения: 5 877
На 3 е много по-лесно, отколкото на 2
ноооо.... на 3 и половина старата песен на нов глас

# 17
  • Мнения: 495
моят син е на 1,4 г., а наскоро ни идваха на гости познати, тяхното момченце е на 3,5 г.
ами какво да ви кажа - напълно съзнателно човешко същество - играха си с малкия, като баткото се съобразява с бебчо и му помага с игрите..., храни се само, ходи до тоалета само, само дето майка му го повдига на тоал. чиния, казва си какво иска, може да слиза от столове, знае, че не се бърка в контакти... на мен тези неща ми правят голямо впечатление, тъй като бебчо е още толкова безпомощен...

# 18
  • Мнения: 8 769
" Малки деца - малки ядове ! Големи деца - големи ядове !
Точно това щях да напиша и аз! Абсолютно вярно е...наслаждавай се на всеки миг от бебешките им дни (напук на безсънните нощи), те са безвъзвратни Grinning
П.С. И мойте не спят...ама вече свикнах Tired

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Никога Вики не е спала добре нощем, най-много за тези 2 год. и 7 мес. да се събере 1 седмица нормален сън.  Sick

Докато си в майчински иди-дойде, ама почнеш ли работа и става по-зле.  Sick

Нощем понякога не се наспивам, тъй като Вики се върти, проплаква на сън, бълнува и разни такива работи, а ставам всеки ден в 5,50 ч за работа и работата ми е отговорна, с документи, че и на компютър, дзвериш се недоспала, две не виждаш, изобщо... ooooh!

# 20
  • Мнения: 3 537
Моята миналата седмица стана на две години и малко преди това започна да спи като пън. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 811
калин е на 2.8 г общо взето спи спокойно-има нощи ,в които пие водичка или сънува и започва да плаче,не мога да го успокоя ако не го разсъня и после не иска да заспи ooooh!

на мен мъката ми е приспиването Sick

# 22
  • Мнения: 3 491
Ама как така децата ви на 2-3 години нямат непрекъснат и здрав нощен сън, бре хора! Хич не смятам, че това е в реда на нещата. Откакто отказаха нощното хранене на около 6-7 месеца, спят целонощно. Разбирам да се случи да е болно детето, да сънува кошмар, човещина е, но това да се проточва и проточва така ... ааа не! Напънете си интуицията и знанията, за да решите този проблем, или се консултирайте със специалист, това смятам аз. Не съм привърженичка на мазохизма в майчинството.
Ето тук една най-бегла статия - дано даде някакви проблясъци на този, който иска.

http://www.aafp.org/afp/20010115/277.html

А що се отнася до това как трябва да спят майките - мисля, че като цяло спя прилично спокойно. Определено моите деца имат по-голяма нужда от майка с блясък в очите, отколкото от майка със сенки под очите.  Peace

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 06:31 от блажка

# 23
  • Мнения: 3 034
Блажка, децата преработват информацията и впечатленията от деня посредством сънищата и понякога се будят, преживяват...Освен това понякога стават да пишкат или се напишкват...Това в никакъв случай не означава, че имат проблем и трябва да се консултираме със специалист...
Тук става въпрос за системно спане през цялата нощ и 1-2 в седмицата будене, не за денонощен тормоз. Освен това има деца, които по-късно са се отказали от нощното хранене, но това не ги прави деца с проблеми....

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 12:29 от iviche

# 24
  • Мнения: 2 353
  Блажка, хайде по-кротко с тона!

# 25
  • Мнения: 8 769
Ама как така децата ви на 2-3 години нямат непрекъснат и здрав нощен сън, бре хора!
Ами тъй, явно в Америка се спи по-добре Mr. Green Ти изкара децата и майките едва ли не болни....айде по-спокойно. Радвай се, че твоите дечица са кротки и очевидно преживяват дневните емоции по друг начин (а не със сънуване, събуждане и т.н.).  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 117
Някои дечица са по-буйни , други по-кротки.Моят син по принцип има спокоен сън , но се случва, когато е превъзбуден от деня , от повечко емоции и т.н да не спи спокойно. Че то като се замисля и аз не мога да спя всяка вечер без да се пробудя. Зависи от детето. Пък сенките под очите и аз ги имам,но не ме притесняват особено- нали има козметика Wink. За мен е важно детенцето ми да е добре, другото....малка грижа Laughing

# 27
  • Мнения: 3 491
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!


Извинявайте, но тук става въпрос за жена, която се чувства изтощена и се е видяла в чудо от цялото това нещо: от дете, което в продължение на години не спи добре, и от хора, които най-спокойно и хвърлят прах в очите, че няма страшно, и че това е едва ли не нормално.  Щом жената е стигнала дотам да пише за това нещо в този форум, че се е уплашила - уплашила се е. И не виждам какво ненормално има в това да се консултираш със специалист или поне да почетеш малко повече.  Какво? Да седи жената със скръстени ръце, да чупи пръсти, и ей така да си чака ли?!

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 16:34 от блажка

# 28
  • Мнения: 143
Здравейте момичета,искам да ви кажа че моя син е на 2г.4м.и още се буди един два пьти нощем но като беше по мальк беше направо страшно.Испадах в паника че настьпва ноща и пак няма да спя  #Crazy но споделих проблема с педиатьрката на детето и ми исписа сироп Перитол.Този сироп нее за сьн а за алергии но има силен стр.ефект сьнливост,искам да подчертая че ако детето няма алергии не пречи даже ако го е ухапал комар или др.насекоми деиства добре.Та благодарение на този "вьлшебен"сироп сина ми и още две деца от компанията ни майчета спаха като кьпани дни на ред Mr. Green просто рай.След известно време ни исписаха др.хомеопатичен сироп Киетюд който го пихме доста време.
А по-вьпроса за това че неспят ами нормално е света около тях е толкова интересно и всьщото заплашително място че все някькси тези емоции трябва да се приживеят Hug

# 29
  • Мнения: 3 034
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!


Извинявайте, но тук става въпрос за жена, която се чувства изтощена и се е видяла в чудо от цялото това нещо: от дете, което в продължение на години не спи добре, и от хора, които най-спокойно и хвърлят прах в очите, че няма страшно, и че това е едва ли не нормално.  Щом жената е стигнала дотам да пише за това нещо в този форум, че се е уплашила - уплашила се е. И не виждам какво ненормално има в това да се консултираш със специалист или поне да почетеш малко повече.  Какво? Да седи жената със скръстени ръце, да чупи пръсти, и ей така да си чака ли?!

Ами дай и съвет, не и казвай да си напъне интуицията....защото това няма да помогне много. ...
А що се отнася до "хвърлянето на прах" в очите - ще ме прощаваш, но и мойта дъщеря се будеше до скоро, както съм на писала по-горе по една или друга причина, отскоро спи и не смятам, че споделянето на тази информация "хвърля прах в очите".

Общи условия

Активация на акаунт