Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

  • 43 792
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 746
Ще водя моят син и приятелката му, евентуално. Освен акт за раждане и декларация от двамата родители, нещо друго дали ще трябва?

# 721
  • София
  • Мнения: 430
И по аптеките правят бързи тестове, но често трябва час записан.
Не помня коя потребителка беше с двете деца и Гардаленд само на това на 14 години трябва да му правите тест да влезне в парка, децата до 12 години са освободени.
Благодаря много за инфото.
Ние пристигнахме тази сутрин с ферибота, но абсолютно никой никъде не ни поиска тестовете до тук, нито ваксинациите. Само формуляра с qr кода гледаха преди тръгване в Игуменица. На италианска земя слизаш от ферибота и си свободен. От формулярът за Пулия също не са се интересували. Поради липса на каквито и да било места в букинг, ни се наложи да спим в единствения апартамент за 4-ма в Торито /на 20мин от Бари /. Ако на някого му потрябва - да знае, че си заслужава. Чисто, просторно, с двуетажни легла за децата. Има и страхотен гурме ресторант на 5мин. - Al falcio bistrot.  Апартаментът се казва casa di Amici на ул. Francesco flora. Имам и тел на собственика вече. Разгледахме Бари до обяд, не знам дали защото бяхме уморени от нощния ферибот, но не смятам, че е задължителна спирка. Простнато пране, правене на прясна паста и тесни италиански улички има из целия регион. Над гурме ресторанта в Торито над главите ни висяха солидно количество прани бели гащи -  😄

# 722
  • Мнения: 1 141
Ако посещавате музеи, увеселителни паркове, ресторанти на закрито и подобни задължително ще ви искат тестовете и ваксинациите. Много са стриктни от вчера.

# 723
  • Мнения: 1 652
Много внимавайте къде ще си хвърляте монетите, че аз пак се появих из Монополи и  Полиняно. Даже успяхме да обядваме в онази тратория в Монополи - последна свободна маса. Много е желана.

# 724
  • Мнения: 986
Здраввйте. Моля ви за съдействие - прочетох първа страница и последвах линка за влакове от Неапол до Соренто, но линкът не ме заведе никъде 🤷🏽♀ Може ли да ми съдействате с актуално инфо по въпроса - кога е първият влак от Неапол и кога е последният от Соренто? На ККва цена са и възможна ли е предварителна покупка на билети? Мерси!

# 725
  • София
  • Мнения: 1 842
Здраввйте. Моля ви за съдействие - прочетох първа страница и последвах линка за влакове от Неапол до Соренто, но линкът не ме заведе никъде 🤷🏽♀ Може ли да ми съдействате с актуално инфо по въпроса - кога е първият влак от Неапол и кога е последният от Соренто? На ККва цена са и възможна ли е предварителна покупка на билети? Мерси!
Ето ти актуалното към момента разписание за влаковете от Неапол до Соренто и обратно. Можеш да видиш кога е първия и последния влак. Можеш предварително да си закупиш билети.
https://www.positano.com/en/naples-to-sorrento-train-schedule
https://www.positano.com/en/naples-to-sorrento-train-schedule?ti … n-schedule-result

# 726
  • Мнения: 986
Много благодаря!  И още един въпрос - средно дневно на човек колко евро са нужни? Не можем са се ориентираме, не сме пътували от лятото преди ковид.🤷🏽♀

# 727
  • София
  • Мнения: 1 842
Много благодаря!  И още един въпрос - средно дневно на човек колко евро са нужни? Не можем са се ориентираме, не сме пътували от лятото преди ковид.🤷🏽♀
колкото можеш да си позволиш. Човек знае и  две,  и двеста...

# 728
  • София
  • Мнения: 430
Много благодаря!  И още един въпрос - средно дневно на човек колко евро са нужни? Не можем са се ориентираме, не сме пътували от лятото преди ковид.🤷🏽♀
[/quote/]

Днес в хубав ресторант в алберобело имаше меню за 18€, което включваше вкусна паста с доматен сос и ястие свински пържоли с печени картофки. Това си разделиха съпруга ми и едното дете. Другото дете пак паста поръча, а аз салата. Плюс вода и напитки общо 57€. В гурме ресторанта вчера се оляхме да поръчваме,  а платихме 90€. На мен ми се струва доста прилично като цени, да не кажа евтино за такива популярни курорти. Има и фокачи и пици навсякъде, вчера децата вечерта за 7-8€ се нахраниха. Ние пропуснахме, заради преяждането по обяд…

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Когато бяхме на о.Капри по пътя за градините на Август продаваха парфюми дали някой си е взимал от там и дали си струват парите?Много им се чудих тогава видяха ми се скъпички почти колкото на Шанел.Но съм си маниачка на аромати и да питам дали наистина си струват или е нещо средно с голяма надценка заради туристите?

# 730
  • Мнения: 1 141
Отговорили са Ви за разписанието. Цената на еднопосочния билет е 3,90 евро. Доколкото видях, няма разлика дали ще купите билет в деня на пътуването или по-рано. Съветът ми е да се качите не от Пиаца Гарибалди, откъдето са тълпите за Херкулан и Помпей, а от предишната гара Порта Нолана. Така ще пътувате седнали и по-спокойно. Единственият проблем е, че там няма апарати за билети, а само продавачи, които не знам колко говорят английски.
В Соренто има няколко супермаркета, които са алтернатива на заведенията, ако разполагате с по-малък бюджет. Храната там не е по-скъпа от Неапол. Само за справка - купуваме постоянно минерална вода и тя е между 25 и 50 цента за 2 литра. Не казвам, че трябва само на вода да я карате 🙂,но все пак. В Капри поне на две места в заведения видях оферта - ястие по избор, напитка и десерт за 15 евро. Така че си преценете как ще се прехранвате.
quote author=OutOfNowhere link=topic=1075284.msg43279752#msg43279752 date=1628438452]
Много благодаря!  И още един въпрос - средно дневно на човек колко евро са нужни? Не можем са се ориентираме, не сме пътували от лятото преди ковид.🤷🏽♀
[/quote]

# 731
  • Мнения: 8
За Пулия  формулярът е този в линка https://www.sanita.puglia.it/web/pugliasalute/ingresso-in-puglia-da-estero  разбрах че се изпраща на мейл, какво попълвахте в полето  Social  Security Number, дали е ЕГН?
Да побутна темата: каво попълвате на Social  Security Number??

# 732
  • Мнения: 634
Моето мнение е, че би следвало  да се напише ЕГН. И аз търсих някакъв официален отговор на този въпрос, но не намерих.

# 733
  • Мнения: 8
Моля някой, който е попълвал да каже дали минава с ЕГН или дава грешка и може ли да се изпрати предварително, за да ми отпадне от спешните в последния момент:)

# 734
  • Мнения: 634
Моля някой, който е попълвал да каже дали минава с ЕГН или дава грешка и може ли да се изпрати предварително, за да ми отпадне от спешните в последния момент:)
Става с ЕГН. Аз го попълних 5 дни предварително и го изпратих.

Общи условия

Активация на акаунт