Бременност и много ниско кръвно

  • 1 627
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Аз също винаги съм била с ниско кръвно (95/60) без това някак да ми влияе, но към 5-6месец на бременността се оказа проблем, защото ми прилошаваше, особено в затворени пространства и кола. Лекарката ми свърза това състояние и с нивото на хемоглобина ми(беше паднал от 122 на 108). Сутрин като ставах поне 10 мин. стоях в полулегнало положене, задължително носех вода в себе си, пиех кисело мляко/айран със сол (от сладкото като че ли ми ставаше по-зле) и гледах повече да вървя на въздух, а не с транспорт. В последствие нещата се нормализираха, т.е. организмът свикна с това състояние.Сега даже и кафе не пия, а кръвното ми е 107/70  Hug

# 16
  • Мнения: 601
 И преди да забренемея ми беше ниско 90/70 а когато бях бременна ми спадна на 80/50 #Crazy казвах си,че по-добре ниско,отколкото високо.Повечко шоколад и течности .Това е

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
пии по едно кафенце или количка... моето също е ниско и на слънце ми става лошо, затова не ходи навън в жегите и си носи шише с вода като излизаш, ако ти стане лошо да си наплискаш лицето...

# 18
  • Мнения: 14 654
аз си живея с 90/60 , а по време на бременността ми е падало до 90/50 . по принцип не ми създава проблеми,но докато бях бременна постоянно ми се виеше свят и 3 пъти припаднах . не знам какъв съвет да ти дам,понеже на мен нищо не ми помагаше за това кръвно (кафе не съм си позволявала да пия). но пък не е кой знае какво

# 19
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, много ви благодаря за отговорите и съветите. Първо се успокоих, че не съм само аз така и следователно ще оживея Wink
От кафето много ми се гади и не мога да го пия, но веднага започнах да пия айрян със сол, по малко количка, повече цитрусови плодове. Шоколад и чай също не мога Cry
Надявам се да се справя така, макар че сега в жегата е направо все едно ходя с камъни на главата!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 764
По жегите е кошмар. Можеш да си правиш слабо кафе, ако не ти се гади, но не знам какъв ще е ефекта. Колата ако ти помага ок. На мен нито кафе, нито кола ми помагаха. Стресирах мама.
И никакъв чесън в менюто. Чесъна много сваля кръвното.

# 21
  • Мнения: 350
НЕщо много важно:
пийте айран  със сол!!!
Това наистина помага да се повиши кръвното!

КАфето, колата и шоколадът само възбуждат нервната система, но докторите си баят само за тях, защото са по-приемливи и по-любими на пациентките.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
И аз съм с много ниско кръвно.
Сутрин пий кафе, стига да не ти става лошо от него. Хапвай шоколад, пий повече вода. Избягвай слънцето! Забрави за резките движения. Стой повечко на чист въздух, избягвай задушните помещения.
Друго не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт