Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 45 055
  • 773
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 321
Ами ок. По цял свят хората се гордеят с произхода си и аз нищо смешно не виждам в това. По скоро ми се струва, че проектираш собствената си неудолетвореност върху софиянци.

# 301
  • Мнения: 7 621
Хаха, добре. Мисли, каквото искаш.
Факт е обаче, че България не е само София, нито пък София е само центърът й. И коментари от този род показват само органичения светоглед на пишещите ги.

За мен лично са важни собствените постижения. За други - завещаният имот от баба и дядо. Свят широк, хора - всякакви. Спирам по тази тема.

# 302
  • на път
  • Мнения: 2 804
Тази полемика ми се вижда странна и неуместна. Все едно е, кой какъв е .... и е излишно да се приема толкова лично. Аз съм родена във Варна, но от малка по стечение на семейните обстоятелства съм тук ... От 10 години съм горда селянка и притежателка на бунгало с двор във варненско село. Няма място, което да ме прави по-щастлива и "бягам" там при всяка възможност.

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 17:17 от Д_Ива

# 303
  • Мнения: 7 621
Ива, и аз си мечтая за едно такова село. По възможност целогодишно. За жалост работата и този етап на живота ми не го позволяват.

# 304
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ива, и аз си мечтая за едно такова село. По възможност целогодишно. За жалост работата и този етап на живота ми не го позволяват.

А, то беше евтино тогава. Постегнахме го, направихме баня и кухничка на мястото на прилепения кокошарник. Обзаведохме го със старите мебели на приятели. Това лято опънах палатка на двора за децата, че отесня. Те скоро няма да искат да идват с нас. Решила съм, че като изучим децата и се пенсионираме - заминаваме.

# 305
  • София
  • Мнения: 3 058
И ние имаме подобни планове. Само да се пенсионираме и да сме живи и здрави, че с тази пенсионна възраст...! Simple Smile

# 306
  • Мнения: 46 640
Няма нищо лошо в произхода.
Но и аз честно казано не виждам каква е връзката с кварталите. Като избирате блок препитвате всички откъде са ли? Scream
Аз например съм от Монтана, не го крия и си го харесвам много, просто обстоятелствата ме отвяха в друга посока. И? Живяла съм и в източни, и в южни, и в западни квартали, и в центъра на столицата. Имам се за възпитан и тактичен човек, имам си образование, средата ми е от хора от цяла София, България и света. С какво е ощетен или облагодетелстван един мой съсед конкретно заради произхода ми?
И наистина ли всички хора от един град слагате под един знаменател? Примерно пловдивчани са готини, еди кои си - не, софиянци всички са възпитани и образовани и т.н.? Моите наблюдения са доста по-различни, в един и същ град, в един и същ квартал, в една и съща сграда, можете да срещнете всякакви хора, някои за пример, други не...

Скрит текст:
Апартамента, който купихме за офис и този, в който живеем, бяха на кореняк софиянци, пропили се тотално и разпродали всичко и стигнали до просешка тояга, имотите им приличаха на такива на клошари, съседите бяха пропищели от тях. Но това не значи, че ще обобщя, че всички софиянци са такива, но мога да се хвана на бас, че комшиите ми биха предпочели нас пред тях...

Иначе съм съгласна, че има гета, във всеки голям град по света ги има, София не е изключение, но тук нормални квартали, с аналогично население и доста прилични цени, се описват като такива, няма логика.

# 307
  • Мнения: 2 321
Ами според мен си има значение дали един човек е роден, учил и израстнал в София или е дошъл като студент например. Различни типове хора са.

# 308
  • на път
  • Мнения: 2 804
Има и други, дето са дошли на 4 години и никой не ги е питал ....

# 309
  • Мнения: 2 695
Писнало ми е от комплексари, които парадират с месторождението си Simple Smile Това Левски, Ботев...все Софиянци Simple Smile

# 310
  • Мнения: 2 321
Мани, мани. На мен дали ми е писнало от провинциалсити...

# 311
  • Мнения: 15 619
София е просто още едно село в тая малка България.  Повдигането на тази така вълнувателна тема  от някой, държащ да се отличи от масата, го завира най-доле в тая маса, откъдето произлиза. Произход различен тука няма, а мислех, че и темата е за жилища и квартали...
Язък.

# 312
  • Мнения: 2 321
Ами връзката е очевидна. Как изглеждат старите софийски квартали и как изглеждат по-новите, населени предимно с хора от провинцията.

# 313
  • София
  • Мнения: 3 058


Ами според мен си има значение дали един човек е роден, учил и израстнал в София или е дошъл като студент например. Различни типове хора са.

Има разлика, да. Негативна!
Живея в стар квартал със софиянци-кореняци. Няма такива мизерници, не чистят, криви са, само се заяждат. Аз и съпругът ми сме от Русе, живеем от 20 г. в София. Искаме да оправим блока, да е хубаво, да даваме пример на децата ни. Не, старите ни съседи обичат да им е мизерно и да мрънкат, а не дават и 2 лв на месец за поддръжка. Обиждат ни на "провинциалисти" и се заяждат с нас. Аз се гордея, че съм "провинциалистка", толкова мизерни хора никъде не съм виждала, а съм живяла и в други градове.

# 314
  • Мнения: 5 658
Ха, ха, каза ви го - мизерници.

Общи условия

Активация на акаунт