Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 969
  • 773
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 46 572
Ами според мен си има значение дали един човек е роден, учил и израстнал в София или е дошъл като студент например. Различни типове хора са.
На 40 г. съм, от 21 г. в София, съответно голяма част от познатите и приятелите ми са кореняци, в същото време имам доста познати от други градове.
Всеки човек е различен тип, но досега не съм забелязала по градове да са типизирани...

Ами връзката е очевидна. Как изглеждат старите софийски квартали и как изглеждат по-новите, населени предимно с хора от провинцията.
Всички квартали са еднакво смесени. Казвам го като човек, който е в сферата на имотите и имам поглед в/у собствеността им. Но да, нормално е да има разлика м/у нови и стари квартали, номенклатурата на сградите е различна, инфраструктурата и т.н. Като не винаги е в полза на старите, новите условия налагат определени промени, които няма как да се променят, в някои има презастрояване и т.н.

П.П. Изброените райони не знам защо си мислите, че са с провинциалисти, в нашия вход май сме само 3 семейства. Повечето са имали къщи тук и са им взели парцелите през комунизма...

Моля, запазете добрия тон в темата, сигурна съм, че всеки може да изрази мнението си и без обидни думи.
Също така има достатъчно теми за София с/у провинция, тази е за друго.

# 316
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Може ли мнение за кв,,Драгалевци” по точно около ул,,Ябълкова градина”
Как е като квартал,чистота,шум,застрояване.
Транспорт.
Благодаря

# 317
  • София
  • Мнения: 19 341
Сетих се нещо наскоро прочетено:
Анкета: Пречат ли ви провинциалистите? 2% - да; 3% - не; 95% - на кого пречим, бе

# 318
  • Мнения: 5 644
Якоооо

За Драгалевци - мръсен въздух понякога от печките, зимата; шумно от кучетата и селянина с флекса; транспорт ???

# 319
  • Мнения: 580
Здравейте,
аз съм отраснала в кв. Бъкстон, след това се преместих в Княжево и тази година ще местя в кв. Иван Вазов.
Доволна съм много и от трите места.

# 320
  • Мнения: 81
Следните квартали добри ли са?(предимно ниска престъпност търся)
Зона Б5,Зона Б19, Надежда 1, Надежда 2, Надежда 3, Надежда 4

# 321
  • Мнения: 501
Престъпност има навсякъде...Ако е за кражби, повечето блокове са с чипове на входа.

# 322
  • Мнения: 452
Следните квартали добри ли са?(предимно ниска престъпност търся)
Зона Б5,Зона Б19, Надежда 1, Надежда 2, Надежда 3, Надежда 4
В надежда и обеля могат да се намерят доста жилища на приемливи цени но аз лично не бих си взела жилище там. Действително има добра инфраструктура и метро. Има и доста големи вериги магазини. Разходете се в района и вижте дали ви харесва. Зоните звучат приемливо но в едната част на Константин Величков има цигани

# 323
  • Мнения: 7 776
Зоните едно време бяха прословути - събираха се херомани. Беше пълно със спринцовки. Но това преди повече от 10 години и все пак ми е оставило силно впечатление и страх. Иначе са удобни откъм транспорт. Близо до центъра, има парк, магазини. Ако трябва да бъда честна, никой от споменатите квартали не са известни с липсата на престъпност. Изберете по друг критерий.

# 324
  • София
  • Мнения: 12 374
Моя роднина живееше точно до мол София, което май се води Зона Б5. ОК си беше и бих го избрала пред всяка една Надежда, в която съм била.

# 325
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Живяла съм предимно в района на НДК и в последствие заживях в Зона Б5... еми ужасно е Sad Много цигани, повечето хора със селски манталитет и пикаят по входовете, напиват се и се търкалят по стълбището, мотат се по халат и ролки и не поздравяват...да не говорим, че откакто е зелена зона всеки спира както му дойде и хем няма места, хем и да минеш неможеш. А пък и откъм магазини не е много удобно, една Била в мола и още една до Уникредит... Разбира се подземните гаражи са голям плюс, но мисля удоволствието струва около 100лв на месец

# 326
  • Мнения: 9 902
Ами и араби има в зоната.
Дали Надежда или Зона - вижте как ще пътувате до работа и училищата.
Навлеци има навсякъде

# 327
  • Мнения: 81
Живяла съм предимно в района на НДК и в последствие заживях в Зона Б5... еми ужасно е Sad Много цигани, повечето хора със селски манталитет и пикаят по входовете, напиват се и се търкалят по стълбището, мотат се по халат и ролки и не поздравяват...да не говорим, че откакто е зелена зона всеки спира както му дойде и хем няма места, хем и да минеш неможеш. А пък и откъм магазини не е много удобно, една Била в мола и още една до Уникредит... Разбира се подземните гаражи са голям плюс, но мисля удоволствието струва около 100лв на месец
направо ме отказа :Д а за света тройца какво мислиш?

# 328
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
направо ме отказа :Д а за света тройца какво мислиш?
Честно казано ми се вижда една идея по-ставащ. Поне блоковете са по-малки и не е толкова населено. Чисто, спретнато. Имам роднини там и нямат оплаквания. Парка е близо. Единствено става малко лудница сутрин когато идват продавачите за пазар Димитър Петков. Фактор е и ако нямаш кола дали те устройва транспорта, ако пък имаш със спирането как е около конкретния блок.

# 329
  • София
  • Мнения: 13 504
Зоните за мен са лудница. 19 е твърде близо до "маалата". 5 е добре като инфраструктура и удобство, но не бих живяла там. Надеждите са спокойни и имат всичко - парк, магазини, метро. Зависи какво търси човек. Но има всякакви малцинства, изключвайки военните блокове. Има хубави нови кооперации и за тях бих си помислила. Св. Троица зависи в коя част. Около парка става, но зависи от конкретното място. Около пазара е лудница и паркирането е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт