Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 857
  • 773
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 11 637
Ааааа, няма квартал на София, който да не е дал нещо на света, даже някои в изобилие са дали.
Като цяло София не е уреден град, защото нищо се прави с план и стратегия. Всичко е на парче. Опитват се сега нещо да правят, но щетите отдавна са налице. Изпуснаха му края някъде през втората половина на 90-те и след 2000-та до около 2005-та.
 Просто човек трябва да си намери местенце, където да се чувства добре.
Тя и за престъпността питаше: сещам се, че някъде по полицейските сайтове имаше карта на престъпността и нейните видове по райони. Колко е достоверна, обаче, не знам.

# 346
  • Мнения: 501
Аз живея във Връбница 2( Надежда 6)  почти до парка и съм доволна, нямам проблеми с комшии и тн. Живеех и в Младост 1, е ужасно беше, бях в блоковете точно на Йерусалим. Шумове, викове , крясъци, наркоманите от Надежда и Обеля ходеха в Младост, че е по-модерно Grinning . Така че зависи си много..

# 347
  • Мнения: 580
Всеки квартал си е строго индивидуален. Престъпност има навсякъде, в крайните квартали има много престъпници. В южните квартали са т. нар “бели якички” - отново престъпно настроени , но от друго естество. От престъпността трудно ще избягаме, но аз поне осъзнато искам да избягам от ромите, бежанците, сирийските граждани и тн. Аз съм направила своя избор и той е да не съм около Факултета, Овча Купел, Красна поляна, някои части на Люлин. В кв. Гевгелийски ми харесва, но заради центъра за наркозависими там , има подобни индивиди. В центъра е ок, но пък около Психодиспансера има всякакви индивиди и Пиротска и Христо Ботев.
Зависи от възможностите, от материалните условия и предпочитания на човек, аз харесвам много като квартали от към локация и спокойствие - Павлово, Лагера, Хиподрума, Бъкстон.
Който иска да е близко до центъра, до Дондуков и да му е сравнително спокойно, може да избере Хаджи Димитър и Суха река.
В младост има бизнес парк, бизнес сгради, но не ми допада да живея там.
Човек сам прави избора си , важно е да се чувства вътрешно спокоен и да е удовлетворил нуждите си от към - магазин на близо, работа на близо и тн.

# 348
  • Мнения: 1 715
Ама повечето квартали на София изобщо не са това, което бяха преди 15 и повече години. Едно време някой като ми споменеше "надежда" и изтъпвах. Като гето ми се виждаше. Сега не е такъв кварталът. Бих казала, че е доста спокоен, уреден и чист като цяло.
Ако минаваш само по Ломско шосе - изглежда добре, но назад се виждат старите панелки, които няма как да станат по-добри.
Като вече 20-годишен жител на Дружба да спомена, че доколкото съм чела, доста мутри са излезли или живели известно време там, фамозният за времето си супер Оазис беше на ВАИ холдинг. В съседния вход един такъв- Маймунека -  имаше апартамент, чат-пат идваха по няколко лъскави БМВ-та и момченца с анцузи (кандидат-мутри) се събираха пред входа. И ний сме дали нещо на света  Mr. Green
Вие се смеете, ама имам чувството, че всички младежи в Надеждите и Свобода се правят на мутри. Това поведение и стереотип все пак идва от някъде. Не се бъзикам. Иначе като цяло в Надежда няма и много цигани.

# 349
  • София
  • Мнения: 3 031
А има ли живущи в Бояна и м-т Гърдова глава, ако може да сподели мнения?

# 350
  • Мнения: 501
Аз в Бояна не бих живяла... Много от семейните ни приятели живеят там, ее зимата няма стигане и излизане от тоя квартал..

# 351
  • Мнения: 2 315
Обаче лятото е мн хубаво.

# 352
  • Мнения: 501
Еми аз предпочитам лятото да съм някъде извън София със сигурност, пък нека е хубаво..

# 353
  • Мнения: 19 493
Ако можеш да си позволиш 5-6 месеца да си някъде извън София е прекрасно. Аз понеже имам малък отпуск ми е прекрасно сутрин и вечер да дишам боров въздух и за десет минути да съм пред НДК.

# 354
  • Мнения: 501
Не мога да си позволя, бягаме само за поочивните дни..Палим мотора и дим да ни няма Grinning

# 355
  • София
  • Мнения: 12 374
Лятото в БГ не е 5-6 месеца, а три. Де да беше повече.
Живяла съм в Драгалевци близо година, няма такъв ужас. За Бояна не знам, там ходя само за да оставя куч в един кучешки хотел.

# 356
  • Мнения: 19 493
Аз живея в Драгалевци от много години и не е ужас, ама не ми се води за стотен път този спор. Написах 5-6 месеца не защото толкова време е лятото, а защото през това време мога спокойно да си ползвам двора и предимствата на това, че живееш в гора, а си близо до града.

# 357
  • Мнения: 1 467
не е нужно да се оправдаваш или да водиш спорове.. ти сама си знаеш кое е най-добре за теб
хората се предубедени и си имат изградено мнение (в повечето случай без покритие), каквото бе например и моето мнение за квартал надежда. Мислях го за ужас и гаден без да съм ходила нито 1 път там. Е промених мнението си.
Нека уважаваме избора и на другите хора, тук всеки яростно си защитава кварталчето в което живее опитвайки се да убеди всички останали колко е хубаво.. и видиш ли как някой се е прецакал много като живее някъде другаде

# 358
  • Мнения: 501
Всеки има гледна точка.. Сестра ми примерно живее на Орлов мост, аз там примерно не мога да живея..Та всеки си има вкусове..

# 359
  • Мнения: 19 493
Да, има хора, които се чувстват добре на оживени и централни места. Аз обратното - търся уединение и зеленина. Ама нещо много пълзи цивилизацията към нас, та не ми е по вкуса, но никой не ме пита.

Общи условия

Активация на акаунт