Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 856
  • 773
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 278
От гледна точка близост до бърз градски транспорт, май Драгалевци е по - добре с линията на метрото. Имаме приятели с вече поотраснали деца - карат ги до Парадайс център и от там се придвижват сами до гимназиите си.

# 376
  • София
  • Мнения: 3 031
Здравейте аз бях писала и по рано,ние разгледахем няколко апартаменти в Бояна местност Гърдова глава и в Драгалевци,спряхме се два апартамента по сериозно така се интересувахме,но не можем да решим къде в Бояна или Драгалевци.
Бихте ли помогнали,къде според вас има повече плюсове..Иначе в Бъкстоун и в Палово също имаше добри апартаменти.С коли сме.
Благодаря ви предварително.

Къде по- точно в Гърдова глава,?

# 377
  • Мнения: X
Естествено, че не във всеки квартал трябва да си караш детето до училище/градина. Има градски транспорт, има и ходене. В Бояна нямаш избор, задължително си на колата. А децата имат и съботно-неделни занимания/ забавления и трябва пак на колата. Та е добре да се помисли за това овреме и ако ви устройва, хвърляйте се!

# 378
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте аз бях писала и по рано,ние разгледахем няколко апартаменти в Бояна местност Гърдова глава и в Драгалевци,спряхме се два апартамента по сериозно така се интересувахме,но не можем да решим къде в Бояна или Драгалевци.
Бихте ли помогнали,къде според вас има повече плюсове..Иначе в Бъкстоун и в Палово също имаше добри апартаменти.С коли сме.
Благодаря ви предварително.

Къде по- точно в Гърдова глава,?
Близо до  Фантастико е

# 379
  • Мнения: 7 569
На мен Драгалевци ми харесва повече, по-комуникативно ми се струва. Ако имах възможност, бих взела там.

# 380
  • София
  • Мнения: 3 031
Здравейте аз бях писала и по рано,ние разгледахем няколко апартаменти в Бояна местност Гърдова глава и в Драгалевци,спряхме се два апартамента по сериозно така се интересувахме,но не можем да решим къде в Бояна или Драгалевци.
Бихте ли помогнали,къде според вас има повече плюсове..Иначе в Бъкстоун и в Палово също имаше добри апартаменти.С коли сме.
Благодаря ви предварително.



Къде по- точно в Гърдова глава,?
Близо до  Фантастико е

До Фантастико не е ли шумно? Иначе мястото е комуникативно.
Като цяло си харесайте качествен блок, хубаво строителство. Иначе и двата квартала са хубави.

# 381
  • Мнения: 19 492
На мен Драгалевци ми харесва повече, по-комуникативно ми се струва. Ако имах възможност, бих взела там.
Ох, там вече взе да става прекалено комуникативно, добре че съм още настрани. До Околовръстното е направо гъмжило от блокове, магазини, движение. Сега и молчето като спретнат, няма нужда да се ходи на Витошка, ще си стоим в градска Витоша.

# 382
  • София
  • Мнения: 3 031
А то къде не трябва да ги караш освен ако не са в кварталното на същата улица?  Ако учат в съседен квартал, докато не станат 4-5 клас, пак ги водиш.

А как все да ги водим, ако са до обяд и трябва да работим?

# 383
  • Мнения: 7 569
Децата имат задължителна занималня до 4 клас. Не свършват училище по обяд.

# 384
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ще мислим,клоня към Бояна повече аз.
Не мисля,че е много шумно ,знам ли.Пада се отсреща по нагоре,незнам как се води улицата..)))

# 385
  • Мнения: 9 126
Лаленце, вземи там където имаш усещането, че е твоето местенце. Иначе са хубави всичките места. Предположи и къде и какво може да се строи, какво е пространството около блока , може после да гледаш в чинията на съседа от другия блок. Мисълта ми е, дали е застроено около блоковете дето си избрала или може да никнат гъбки съседки.
За мен обаче щом не е къща бих избрала Бъкстон . Доста магазини се построиха там и ще се оправя още, а и с деца все пак сте в София , другото си е нещо "вилно" за мен. Все пак и гости ще ви идват, децата ще ходят не само на училище, годините минават бързо...
Каквото и да решиш е важно , както тук писаха да прецениш и строителството на блока, разпределението вътре дали те устройва, съседите най-важно за мен (това вече си е късмет), а и ти къде се усещаш най-добре (понякога човек с влизането и усеща дома, че това е неговото място)
Есмералда, занималнята не е задължителна в държавните училища. Дори някъде е платена, защото няма места. В частните е така, но държавните всеки си преценява. Зависи ще иска ли да дава пари за частни училища (те не са малко и не виждам в обучението някаква разлика поне аз) Ако са в частно училище тогава транспортът не е проблем, защото всяко вече си има бусчета и взимат децата от блока , също после ги връщат.

# 386
  • Мнения: 19 307
А то къде не трябва да ги караш освен ако не са в кварталното на същата улица?  Ако учат в съседен квартал, докато не станат 4-5 клас, пак ги водиш.

А как все да ги водим, ако са до обяд и трябва да работим?
Е, не е задължително разбира се. Може и в кварталното да учат или да пътуват сами, ако родител прецени. Иначе държавни и частни занимални.

# 387
  • София
  • Мнения: 3 031
Здравейте, как можем да разберем, дали в Бояна има канализация? Не само общинска, а частна?

# 388
  • Мнения: 2 315
Обикновено лятото там където няма канализация водата се стича по улиците

# 389
  • Мнения: 7 569
Каква е тази "частна канализация"? Септичната яма под блока ли?

Общи условия

Активация на акаунт