ZANO Inspire: Инхалаторът – път към здравето на детето и цялото семейство

  • 25 752
  • 229
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 27
Здравейте, Д-р Андреева! Интересува ме, когато се правят инхалации с физиологичен разтвор, трябва ли да се намаля постепенно броят им на ден, за да се прекрати процедурата или може ако днес съм направила 4 броя, на другия да не направя нито една. Бяха ми казали, че трябва да се намаля постепенно броят им, докато се прекъснат напълно.

 И още един въпрос... Ако инхалатора не е използван продължително време, достатъчно ли е преди употреба частите само да се измият с топла вода и да се пусне една инхалация с физиологичен разтвор, за да се стерилизират или трябва да се преварява всичко?


Здравей nikoleta_joro,

Не е нужно постепенно  да се намалява броя на инхалациите. Към тях няма привикване. Ако няма симптоми не е нужно да се намаляват инхалациите, а просто се спират.
Инхалатора се стерилизира преди да се прибере, т.е. след като е свършил курса на инхалаторна терапия. После само се измива с гореща вода. След всяка инхалация също се измива с гореща вода. Това е достатъчно за почистването му.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева

# 226
  • Мнения: 27
За мен е важно да е тих, защото детето ми е на 1.7г и да е ефикасен.

Моят въпрос е трябва ли детето да се разболее за да му правим инхалации или може още преди настинката? А също да попитам и дали аз мога да ползвам инхалатор като съм бременна?

Здравей nelegalnata2,

Няма полза от прилагането на инхалации без да има симптоматика (хрема, запушен нос, кашлица). Инхалациите не предпазват от настинка. Спокойно можете да правите инхалации с физиологичен разтвор по време на бременност.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева

# 227
  • Мнения: 27
Прекарала съв бронхопневмония и мисля, че ми е необходим инхалатор, от малка имам проблеми с дихателните пътища. Не съм се решила досега, защото не знам  много неща и като цяло не знам дали няма да забравям да го ползвам и просто ще го имам някъде у дома. Любопитно ми е колко пъти седмично е добре да си правя инхалации? Ако се почиства добре инхалаторът, може ли примерно и друг човек да го ползва?

Здравей Stoyanova.A,

Няма полза от прилагането на инхалации без да има симптоматика (хрема, запушен нос, кашлица). Инхалациите не предпазват от инфекции на дихателните пътища. Ако боледувате често инхалаторната терапия в съчетание с други медикаменти води до много по-бързо подобрение.
Инхалаторът може да се ползва и от други хора, но трябва да се стерилизират (преваряват) частите му, преди използване. Достатъчно е да използвате гореща вода за стерилизация.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева

# 228
  • Мнения: 27
Здравейте! Закупихме си инхалатора, но от къде може да купим допълнителни артикули?

Здравей DanniM,

Може да разгледаш нашия сайт www.myzano.info. Следвай стъпките за поръчка на инхалатора, като в края на процеса на поръчката има допълнително подменю с изброени кансумативи, поотделно и в комплект.
Допълнителни артикули може да откриеш и в аптеките в страната.

Поздрави,
Екипът на ZANO Inspire

# 229
  • Мнения: 1 565


Изтеглени са потребителите, които печелят компресорен инхалатор за аерозолни терапии ZANO inspire.
 Късметлиите са:


Schnappsyy
Yalta
beki8


Честито! Tada

Date Очакваме печелившите да се свържат с нас до 7 януари 2019 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на "ZANO Inspire" и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон).

Общи условия

Активация на акаунт