Как съхранявате пулмикорт

  • 1 134
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте!На детето ми му е назначена терапия с пулмикорт-до днес беше на 2мл+1 млн физ.разтвор,но от утре е на 1мл пулмикорт+ 1мл физ разтвор.
Въпросът ми е как съхранявате остатъка от пулмикорта,с какво го затваряте,понеже на всякъде мненията са различни и се обърквам?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 923
В края на всеки блистер има пластмасова остра част. С нея се запушва отворената капсула и се прибира в хладилника. Може да се ползва до 24 ч.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Хм, аз не съм виждала такава част за запушване... То беше и доста отдавна де - преди 7-8 години. Никак специално не съм съхранявала, оставях го на един рафт отворен и съм го ползвала до 12 часа. Моето дете с месеци беше непрекъснато на пулмикорт като бебе.

# 3
  • Мнения: 923

Пластмасата от двете страни на капсулите служи за запушване, чупи се и се слага с острата част в капсулата.

# 4
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Предполагах, че тази пластмаска има някакво предназначение, но така и не успях да запуша отворена ампула с нея.
Аз навивах малко ъгълче от салфетка на мини тапмопче и с него запушвах ампулата. Стоят ми в хладилника и като са отворени.

# 5
  • Мнения: 23

Пластмасата от двете страни на капсулите служи за запушване, чупи се и се слага с острата част в капсулата.



Аз също пробвах да го запуша с острата част,но изкача и си помислих,че не е това начина.До днес бяхме от този тип дози,но понеже ни се изчерпаха оригиналните и сега минаваме на турски вариант,а дозата е продълговата и няма как да бъде запушена(разгледах я внимателно).
Най-странноте,поне според мен е,че в аптеката на съпругът ми като е питал,са му казали да се запушва с дъвка🤔Уж да е стерилно,а пък вариант не са измислили за тази цел!

# 6
  • Мнения: 923
Трудно се пъха, но с малко усилия става.

# 7
  • Мнения: 1 786
Аз запушвам с малко алуминиево фолио. Не го натъпквам като запушалка, просто покривам отвора на капсулата и притискам и то става като запечатано.
Става почти същото както са запечатани кремове за лице, пасти за зъби…

# 8
  • Мнения: 6 564
Аз хвърлям 😔 Страх ме е да дам от оставена отворена ампула, не мога да я опазя стерилна. Всеки път отварям нова. Разхищение е, знам.

# 9
  • Мнения: 1 786
Ами аз по моя начин с фолиото смятам, че няма проблем. А и щом са го дали с черта за 2 пъти, значи са предценили, че може да се съхранява отворена известно време. Не бих хвърляла, още повече сега, като знам една позната как търсеше за детето си пулмикорт преди няколко месеца и не можеше да намери.

Общи условия

Активация на акаунт