Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 189
  • 764
  •   2
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 9 111
owne близо 10 000 е разликата за проблизително 100 000 кредит. Май не е мн минимална....
Това е огромна разлика.

# 541
  • Мнения: 40
owne близо 10 000 е разликата за проблизително 100 000 кредит. Май не е мн минимална....

Изобщо не е минимална. Всъщност си е огромна разлика! Това по-добре изчакайте другата банка.

# 542
  • Мнения: 255
Здравейте отново. Аз да се отчета, в крайна сметка се спряхме на Експресбанк , но се чудя дали не се минахме. На сумата от 100 000 ни излиза да върнем 152 000 като в тази сума влиза задължителна застраховка живот (6400) . Срока е 25г., лихва: 2,99, ГПР: 3,69 ( със застраховката живот)
 Как ви се струва, като оферта?

# 543
  • София
  • Мнения: 9 111
Защо да сте се минали? Аз до тук съм много доволна от тях. Вече покрай ДСК не знам как ще се променят. За сега няма отражение.

# 544
  • Мнения: 255
zazu1 защото не успях да намеря отзиви за тях като банка, а и с тази задължителна застраховка се оскъпява доста.
Не знам какви оферти дават другите банки с изключение на пощенска и ДСК, но ние просто сме на зор и няма време за обстойно проучване.

# 545
  • София
  • Мнения: 3 031
Експресбанк е новото име на Сосиете Женерал. Днес бях при кредитен консултант и доколкото разбрах, за момента се запазват работата като досега, без сериозни промени.
Повече не мога да кажа, защото нямам конкретна оферта от тях. Но пред ДСК за момента бих ги избрала тях. Ако не сте доволни, след първата година можете да рефинансирате към друга банка и ви препоръчвам да ползвате кредитен консултант.

# 546
  • София
  • Мнения: 9 111
Застраховката наистина оскъпява, но е за ваша защита. Всичко се случва в този живот, а 25 години не са малко. А предимството е, че при частично предсрочно погасяване, намалява пропорционално и застраховката и това става с попълване на опростена бланка от една страница. Аз го правя всеки месец.
Дори и да не погасяване предсрочно, застраховката е върху остатъчния размер на кредита, т.е. намалява всеки месец с неговото изплащане.

# 547
  • Мнения: 255
zazu1 a може ли да ми кажеш, т.к. забравихме да попитаме в банката. Приятелят ми е титуляр по кредита а аз съм съдлъжник, при това положение ако се случи застрахователно обстоятелство и той е засегнат, аз продължавам ли да връщам кредита ?

# 548
  • София
  • Мнения: 9 111
Нямам представа. При нас и кредитът, и застраховката са на двамата. Най-добре питайте в банката. По-логично е да се удовлетворят от застраховката, но това си е моя логика.

# 549
  • Мнения: 36
zazu1 a може ли да ми кажеш, т.к. забравихме да попитаме в банката. Приятелят ми е титуляр по кредита а аз съм съдлъжник, при това положение ако се случи застрахователно обстоятелство и той е засегнат, аз продължавам ли да връщам кредита ?


Поне при нас банката обясни, че тъй като сте съкредитоискател, при настъпване на застрахователно събитие, застрахователя плаща процентния дял, който има съответно задължено лице.
Например ако сте се съгласили да дължите по 50%, застрахователя ще покрие 50% от вноската, останалото си е дължимо. Не правят разлика за това дали е съдлъжник или титуляр.

# 550
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 588
zazu1 a може ли да ми кажеш, т.к. забравихме да попитаме в банката. Приятелят ми е титуляр по кредита а аз съм съдлъжник, при това положение ако се случи застрахователно обстоятелство и той е засегнат, аз продължавам ли да връщам кредита ?
Поне при нас банката обясни, че тъй като сте съкредитоискател, при настъпване на застрахователно събитие, застрахователя плаща процентния дял, който има съответно задължено лице.
Например ако сте се съгласили да дължите по 50%, застрахователя ще покрие 50% от вноската, останалото си е дължимо. Не правят разлика за това дали е съдлъжник или титуляр.
На мен ми обясниха, че застраховката се отнася само за лицето, което е титуляр по кредита и покрива всичко, касаещо него според клаузите. А, ако нещо стане със съдлъжника - застраховката не покрива нищо.

# 551
  • Мнения: 255
dannyny от коя банка сте теглили?

# 552
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 588
dannyny от коя банка сте теглили?
OББ

# 553
  • Мнения: 36
Явно при различните банки /застрахователи/ е различно.

# 554
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 588
Явно при различните банки /застрахователи/ е различно.
ДЗИ е застрахователя на ОББ.

Общи условия

Активация на акаунт