Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 019
  • 764
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 891
Не, според мен това зависи от служителят, който ви "обслужва" ипотеката. Аз като такъв служител съм действала нещата на свои клиенти толкова бързо, колкото и моята ипотека. С тази разлика, че аз лично нямам право да си задвижвам нещата, а трябваше да е през колежка, която днес е тук, утре болничен и т.н., пропуснала нещо, не видяла друго и допълнително усложняваше процеса. Но това може да се случи във всяка една банка. Обобщено - важно е кредитният инспектор да е в час и да си върши добре работата, за да са нещата в срок, иначе...

# 481
  • Мнения: 5 057
Не, според мен това зависи от служителят, който ви "обслужва" ипотеката. Аз като такъв служител съм действала нещата на свои клиенти толкова бързо, колкото и моята ипотека. С тази разлика, че аз лично нямам право да си задвижвам нещата, а трябваше да е през колежка, която днес е тук, утре болничен и т.н., пропуснала нещо, не видяла друго и допълнително усложняваше процеса. Но това може да се случи във всяка една банка. Обобщено - важно е кредитният инспектор да е в час и да си върши добре работата, за да са нещата в срок, иначе...

Не,аз говоря за условията,които предлагат от банката Simple Smile
Иначе за бързината съм съгласна,да.

# 482
  • Мнения: 3 891
Не, според мен това зависи от служителят, който ви "обслужва" ипотеката. Аз като такъв служител съм действала нещата на свои клиенти толкова бързо, колкото и моята ипотека. С тази разлика, че аз лично нямам право да си задвижвам нещата, а трябваше да е през колежка, която днес е тук, утре болничен и т.н., пропуснала нещо, не видяла друго и допълнително усложняваше процеса. Но това може да се случи във всяка една банка. Обобщено - важно е кредитният инспектор да е в час и да си върши добре работата, за да са нещата в срок, иначе...

Не,аз говоря за условията,които предлагат от банката Simple Smile
Иначе за бързината съм съгласна,да.


Не, разлика в условията има само по отношение на лихвения процент, който след напускане, естествено се повишава до нива, които са били стандартни за всички клиенти в момента на подписване. Намалих си го след напускане, като ги "заплаших" с рефинансиране. Grinning

# 483
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте!
Питам от името на продавач - колко време след
изповядването на сделката пред нотариус се
получават парите от ипотечния кредит на купувача?

# 484
  • Мнения: 5 057
Здравейте!
Питам от името на продавач - колко време след
изповядването на сделката пред нотариус се
получават парите от ипотечния кредит на купувача?
Веднага.Но в нашия случай част от сумата е за ремонт и ще е 3-4-5 дена по-късно.Малка сума,от 3 000 лв.Разбрали сме се с продавачите.Когато нещата са с ипотечен кредит мисля,че няма никакъв повод за притеснение ,че всички пари ще си идат на мястото Simple Smile

# 485
  • София
  • Мнения: 2 019
Питам, понеже на мен от Първа инвестиционна банка ми
обясниха, че ще получа парите от продажбата, след като
излезе нотариалния акт от Агенцията по вписванията,
което вече продължава две седмици след датата на
изповядване на сделката.

# 486
  • Мнения: 5 057
Питам, понеже на мен от Първа инвестиционна банка ми
обясниха, че ще получа парите от продажбата, след като
излезе нотариалния акт от Агенцията по вписванията,
което вече продължава две седмици след датата на
изповядване на сделката.
Хм,явно те имат друга политика.А за тази агенция и аз съм в питанка.Едни ми казват,че излиза веднага документа от тях,други ,че се бави доста.Не знам в какво да вярвам.

# 487
  • Мнения: 3 891
Всяка банка процедира по различен начин. Но наистина едно е сигурно - банката има изискване парите да са преведени по сметка на продавача, ще се получат.

# 488
  • София
  • Мнения: 2 019
Питам, понеже на мен от Първа инвестиционна банка ми
обясниха, че ще получа парите от продажбата, след като
излезе нотариалния акт от Агенцията по вписванията,
което вече продължава две седмици след датата на
изповядване на сделката.
Хм,явно те имат друга политика.А за тази агенция и аз съм в питанка.Едни ми казват,че излиза веднага документа от тях,други ,че се бави доста.Не знам в какво да вярвам.

Не излиза веднага документът. От нотариалната кантора,
в която подписахме, ми обясниха, че излиза след 7 работни дни.
При мен дори подмина този срок.

# 489
  • София
  • Мнения: 4 122
Ето ме отново Simple Smile

Днес взех примерен погасителен план за ипотечен.
Сума 75 000 лв.
Срок 30 г.
Годишен лихвен: 3%
Еднократна комисионна за определяна на степен на кредитен риск в/у общия размер: 0.3%
ГПР: 3,81 лв.
Вноска: 343,74 лв.
Обща сума за връщане: 125471,99 лв.

# 490
  • Мнения: 5 057
Ето ме отново Simple Smile

Днес взех примерен погасителен план за ипотечен.
Сума 75 000 лв.
Срок 30 г.
Годишен лихвен: 3%
Еднократна комисионна за определяна на степен на кредитен риск в/у общия размер: 0.3%
ГПР: 3,81 лв.
Вноска: 343,74 лв.
Обща сума за връщане: 125471,99 лв.

Чудесно.Сега с това предложение отиваш в друга банка и ги питаш те какво могат да ти предложат.Гледаш крайната сума и така Simple Smile

# 491
  • Мнения: 40
Здравейте!
Питам от името на продавач - колко време след
изповядването на сделката пред нотариус се
получават парите от ипотечния кредит на купувача?

Здравейте,
Когато аз купувах апартамент (преди 2 години) парите бяха в сметката на продавача на следващия ден.

# 492
  • София
  • Мнения: 3 148
Коя банка отпуска сумата преди да е излязло вписването на ипотеката в АВ? Само ми е любопитно, ние приключихме с усвояването.

# 493
  • Мнения: 35
Здравейте на всички пишещи в групата.
Нуждая се от малко мнения и от съвети.
Работя в чужбина, искам да закупя апартамент на стойност 70 000 евро .
- потребителски или ипотечен кредит би бил по изгодният вариант?
- коя банка бихте ми препоръчали и коя не /от собствен опит/
- интересува ме също, ако сключа договор за 10 години.. Но да кажем, че имам възможност понякога да внасям повече от една вноска... и след 5-6 години е изплатен кредита... Този лихвен % които ще го изчислят в началото за 10 г, при по ранно погасяване отпада ли някаква лихва.. Или няма значение дали ще го плащаш 10г или 6г, като ти изчислят лихва примерно 30 000 трябва да я платиш.
Извинявам се, малко дълго стана 🤗

# 494
  • Мнения: 40
Коя банка отпуска сумата преди да е излязло вписването на ипотеката в АВ? Само ми е любопитно, ние приключихме с усвояването.
Не съм казвала такова нещо! Предполагам, че никоя банка няма да отпусне кредит, преди вписването. Явно вписването е станало бързо. Иначе банката е ЦКБ. А и при самата сделката банката издава удостоверение на продавача на имота, че сумата ще му бъде изплатена в срок до 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт