Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 49 951
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 47 903
Зависи
Може да ги ръчкаш

# 631
  • Мнения: 4 940
Зависи
Може да ги ръчкаш
Мисля утре ако не се обадят те, ние да им се обадим и да питаме. Така ни е притеснено.

# 632
  • Мнения: 5 047
Обадете се .Не се изисква много време за тези оценки.Ако не я получавате,най-вероятно просто ви мотаят.Така че отидете и питайте или се обадете.
Само че ти имаш предвид да иде оценител или да ви кажат след оценката на оценителя колко ще ви отпуснат?За второто се иска време понякога.

# 633
  • Мнения: 4 940
Обадете се .Не се изисква много време за тези оценки.Ако не я получавате,най-вероятно просто ви мотаят.Така че отидете и питайте или се обадете.
Само че ти имаш предвид да иде оценител или да ви кажат след оценката на оценителя колко ще ви отпуснат?За второто се иска време понякога.
Оценката мина във вторник.Очакваме да кажат колко ще ни отпуснат.

# 634
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Лятото правихме оценка на нашия апартамент, защото бяхме набелязали една къща и трябваше да знаем какво биха ни отпуснали като заем от банка. Оценителя поиска схема на апартамента и да впишем нот.акт в кадастъра. Ние не бързахме тогава и пуснахме схемата за 10 дни, но бързата поръчка е 3 дни. Обадете се на оценителя и попитайте защо се бави оценката. Може да чакат някакъв такъв документ.

# 635
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Данъчната оценка е нужна за:
1. Определяне на минималната стойност на интереса - не можеш да платиш данъци върху стойност под Данъчната оценка,  дори цената да е по-ниска (да, има такива реални случаи)
2. Върху Данъчната оценка са отбелязани дължимите данъци и такси за имота (регулярно плащаните всяка година). Те следва да се изчистят преди сделката.

Нашият случай беше такъв. Данъчната оценка беше с около 40 000 лева повече от продажната цена и плащаме безумни данъци Sad В тази връзка искам да попитам има ли как да изискаме да се направи нова данъчна оценка на имота (минали са вече 3 години от предишната оценка)?

# 636
  • Мнения: 5 047
Обадете се .Не се изисква много време за тези оценки.Ако не я получавате,най-вероятно просто ви мотаят.Така че отидете и питайте или се обадете.
Само че ти имаш предвид да иде оценител или да ви кажат след оценката на оценителя колко ще ви отпуснат?За второто се иска време понякога.
Оценката мина във вторник.Очакваме да кажат колко ще ни отпуснат.

Ааа,това е друго вече.Аз си мислех,че чакате оценителя да мине.Да,бави се крайното решение колко ще ви се отпусне Simple Smile
Ако не ви удовлетворява,може да искате преразглеждане ,но не знам дали има смисъл(всички такси се плащат наново).

# 637
  • София
  • Мнения: 3 022
Принципно оценката се чака 3 дни.
При нас се забавиха, но и не ни устройваше оценката, беше онеправдано ниска и се отказахме от апартамента.
Сега отидохме при кредитен консултант и той пита негов приятел оценител и ни каза, колко ще е оценката предварително.
Дано всичко е наред!

# 638
  • Мнения: 4 940
Принципно оценката се чака 3 дни.
При нас се забавиха, но и не ни устройваше оценката, беше онеправдано ниска и се отказахме от апартамента.
Сега отидохме при кредитен консултант и той пита негов приятел оценител и ни каза, колко ще е оценката предварително.
Дано всичко е наред!
Питахме в банката, казаха че още нямат информация и като я получат ще ни се обадят веднага. Очакваме в понеделник вече да е готова и да ни устройва, че вече се представяме в апартамента.

# 639
  • София
  • Мнения: 3 022
Дано е това, което искате!

# 640
  • Мнения: 1
Здравейте!Бих искала да попитам нещо свързано с кредит с ипотека!Въпроса ми е следният-Апартаментът ми е купен наскоро,но съм го записала на името на малолетните си деца близнаци,като аз съм с право на живеене доживот!Искаме да направим ипотека за не много висока сума,но понеже съм с много лошо цкр и запор,никоя банка няма да ми отпусне сигурно!Дали някой е запознат,какво трябва да направим след като е на името на децата и коя кредитна институция,може да ми отпусне заем?Благодаря предварително!

# 641
  • Мнения: 4 940
Разочарована съм, излезе оценката 80 000лв е оценен, а на нас ни трябват толкова кредит със самоучастие 14хил. идва точно 94 000лв, колкото е цената. Отпускат ни 65хил.лв. Щели да се опитат да договорят 90% от цената да отпуснат, но да видим. Сега мислим варианти как да постъпим. Много кофти ситуация...

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 16:38 от тинити

# 642
  • София
  • Мнения: 9 099
Освен цената, ще имате и разходи за прехвърлянето. И те не са малко - 3-4 хил.лв. Предвидете си и тях.
Иначе може да проверите няма ли да ви отпуснат и потребителски - за ремонт, който ще ползвате за недостигащата част.

# 643
  • Мнения: 4 940
Освен цената, ще имате и разходи за прехвърлянето. И те не са малко - 3-4 хил.лв. Предвидете си и тях.
Иначе може да проверите няма ли да ви отпуснат и потребителски - за ремонт, който ще ползвате за недостигащата част.
Имаме и 5хил.лв за документи, аз тях не ги броя. Не искаме да теглим два кредита. Утре ще ни кажат дали могат да отпуснат 90% от оценката.

# 644
  • Мнения: X
А в друга банка не е ли вариант да пробвате?

Общи условия

Активация на акаунт