дали вече разбира и ме работи?

  • 1 556
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Еееееех,много е погрешно това,че бебетата трябва непременно да спят в техните легла.Не е задължително.И да,кърмените бебета е много по-лесно да се кърмят в леглото на мама и тати,а не цяла вечер да ставаш и лягаш и в това да ти мине сънят.Както е погрешно и това,че трябва да отучваш бебето от нощното кърмене.Това се прави,ако искаш да спреш да кърмиш.Аман от неинформираност. Rolling EyesТова беше в отговор на някои от написаните мнения.И,да бебенцето е прекалено мъничко,за да съзнава толкова,че да прави номера.Аз цял живот ще съжалявам,че не съм я гушкала като бебе,уж за да не се разглезва.То затова тя сега ми го връща,като се дърпа и не ми дава да я прегръщам и целувам или просто детето си расте...
  202uu

благодаря ви много отново! вече нямам съмнения никакви!!! а веррно, че удархме голямо мислене за името , нана Simple Smile)

# 16
  • Мнения: 670
.... защо смятате, че като кърмите детето трябва да спи при вас ....

# 17
  • Мнения: 7 474
Виж тази тема и пак си помисли http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107641.0

# 18
  • Мнения: 595
Добре де аз не кърмя. Ама мойто човече например го слагам да ляга - и казва Ааааааааааааааа със затворени очи и после ги отваря и хубаво се оглежда дали някой не го гледа. Ако те види че си там - продължава да реве, ако не - спира и заспива.
Това какво е ако не номер - разбира я! Всичко си разбира!

# 19
  • Мнения: 2 220
Разбира, да! Разбира, че иска да се намира в прегръдките на мама, като само допреди няколко седмици е била защитена в утробата й. Какво по-естествено от това...

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
Не мисля, че става дума за някакво работене. Просто бебетата се чувстват защитени в прегръдките на мама Simple Smile

# 21
  • Мнения: 131
Еееееех,много е погрешно това,че бебетата трябва непременно да спят в техните легла.Не е задължително.И да,кърмените бебета е много по-лесно да се кърмят в леглото на мама и тати,а не цяла вечер да ставаш и лягаш и в това да ти мине сънят.Както е погрешно и това,че трябва да отучваш бебето от нощното кърмене.Това се прави,ако искаш да спреш да кърмиш.Аман от неинформираност. Rolling EyesТова беше в отговор на някои от написаните мнения.И,да бебенцето е прекалено мъничко,за да съзнава толкова,че да прави номера.Аз цял живот ще съжалявам,че не съм я гушкала като бебе,уж за да не се разглезва.То затова тя сега ми го връща,като се дърпа и не ми дава да я прегръщам и целувам или просто детето си расте...
Споко, никой не я съветва да спре да кърми нощем Simple Smile
На мен сърце не ми даваше да си разбуждам мъника, за да папка посред нощ. То само като му погледнеш очанките едни такива съненииии .... цял ден се драло горкото заради колики и после точно си зананкало и да го будиш - кощунство ми се виждаше

# 22
  • Мнения: 8 242
Виж това и предполагам, че няма да се двоумиш вече..

И ние сме гушнати почти постоянно  Mr. Green .. Ама като го гледам как расте на мама големия мъж.. и като знам, че никога повече няма да ми е такова малко бебенце.. И си го гушкам с още по-голям кеф  Blush
И татито и той много ни гушка  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 3 457
И ние се гушкаме с моя Денис! Вижте колко е часа, чак сега заспа  SunglassesКато си го гушна , веднага заспива, оставям го в креватчето, тръгна към компа и  newsm45, ама нали е на мама мишлето и мама тича обратно  love001

Аз преди да родя си мислех да спазвам дисциплина, ама те растат като гъбки,ако не и  м се нарадваме сега, то кога?
Толкова много исках бебче, че не мога да му се нарадвам сега Laughing, ще си го гушкам, немога, и да се разглези, аз ще съм виновна и пак ще си го гушкам Mr. Green

Всяка мама си решава, но аз ви съветвам да си ги гушкаме, да си ги целуваме и да им казвме, че ги обичаме, та те са нашите малки ангелчета  bouquet
и ние се гушкаме с бебчо ,каката и тя се присъединява Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
Виж това и предполагам, че няма да се двоумиш вече..



дааааа, знам го това, не се двоумя изобщо вече!!

# 25
  • Мнения: 3 478
Нашата беба и до сега  от време на време така плаче като я пусна след като е заспала. Ами взимам си я обратно и си се държим и гушаме като така и харесва. И аз бях за дисциплина преди да родя, ама сега по друг начин ги виждам нещата.

# 26
  • Мнения: 3 205
Не те работи със сигурност.
Гушкането през деня и спането в едно легло през нощта са много различни неща за нас. Когато Ивчо беше колкото Миа, ми висеше по цял ден на ръцете (разбирай - и на циците). Сега вече не мрънка много, коликите попреминаха и прекарва все повече време в самостоятелни забавления с играчките си. Така че периодът "залепен за ръцете на мама" е преходен и колкото повече му угаждаш, толкова по-спокойно детето преминава през него.
Спането в едно легло - бих го практикувала, ако имаше смисъл. Само че нашето хлапе спи като заклано след 10 вечерта и се буди само за кърмене и за напъване (което той си прави кротко и без рев, само с едно страховито ръмжене  Mr. Green ). На мен лично не ми е никакъв проблем да ставам и да го взимам за кърменето, още повече, че на мен ми е много по-спокойно, ако не е при нас в леглото (трябва да се съобразявам как се завивам, да не мърдам, щото той се присламчва плътно до мен и т.н.) Не сме го "възпитавали" да си заспива сам вечер, просто му създадохме ритуал - къпане, след това кърмене на нощно осветление и на тихо, след това лекичко поставяне в кошарата. Ако се събуди, го целувам по главето и му казвам "лека нощ" и той се отнася пак. Ако се разплаче, взимам и пак храня до приспиване. При нас това действа безотказно.

# 27
  • Мнения: 2 047
   Това май е втората тема, в която се двоумиш дали не я разглезваш  Grinning
Според мен не разбира и не те работи. Като мама на малко по-голямо дете мога да кажа, че чак към 6-7 месец нахитряват.

# 28
  • Мнения: 522
Незнам аз защо смятате ,че като кърмите детето трябва да спи при вас  newsm78.И  аз съм я кърмила , но винаги си е спяла в леглото .
Съгласна съм Peace.Не само заради разглезването ами и доколкото съм чела е и доста опасно бебето да спи в едно легло с родителите си.Аз също кърмех през ноща дори съм задрямвала с за секунди с бебо на гърдата,но винаги го връщах обратно в креватчето Hug.

# 29
  • Мнения: 1 343
Съгласна съм Peace.Не само заради разглезването ами и доколкото съм чела е и доста опасно бебето да спи в едно легло с родителите си.Аз също кърмех през ноща дори съм задрямвала с за секунди с бебо на гърдата,но винаги го връщах обратно в креватчето Hug.

Съжалявам сестра ми ама хич не съм съгласна ... Четох статия в която със замервания на дишането е установено че детето диша по добре когато спи с майка си и от тук следва че и риска от синдром на внезапната бебешка смърт е по малък... Денис и досега си спи при мен след 3 през ноща и слава богу ще навършим скоро годинка. Иначе за по-горното има статия даже някъде тука из форума.
За кърменето през ноща винаги когато има проблем ще иска да суче по често. Било то че го боли от зъбки или му е криво или е болно ... Стискай зъби .

Общи условия

Активация на акаунт