За Коледа подаръци ще има от сърце, но най-скъпия подарък Януари ще държим в ръце!

  • 33 451
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 697
Днес бях на преглед и пак сме седалищно и отгоре на това 420 гр има отгоре. Тежи 2220 кг а пък терминът ми е на 30 януари Sad. Много се притеснявам за седалищно ти дали ще се обърне до тогава

И при мен така, все още не се е обърнало, но се изморих да правя всякакви упражнения, ако се обърне-обърне, ако не ще трябва да преглътна това секцио:( Лекарят ми каза, че следващия път ако не се е обърнало било добре да запазим дата, защото секциото се издърпвало 2 седмици преди термин т.е. около средата на януари. Съвсем ми се стъжни, искам да си стои бебето колкото може по дълго...... Sad

iv_bam много окуражаващо Simple Smile 

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 14:47 от teg

# 631
  • Мнения: 396
Здравейте момичета , днес бях на преглед бебчо вече е 3.032 кг - 36+2 г.с. пораснало е от миналия път, тоновете бяха добре , плацентата и водите също , само че си е седалищно още и най-вероятно ще съм секцио , каза да изберем дата между 1.01 - 4.01 , другата седмица съм пак на преглед и тонове та ще видим , за мен най важното е бебчо и аз да сме добре пък както и да е раждането все ще мине. 🍀😊💙

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 12:58 от Rozi29

# 632
  • Мнения: 22
Здравейте, мами Simple Smile Чета ви редовно, помага ми да се подготвя психически за  раждането, а до термина не остана много - 16.01. Simple Smile Не остана, но пък и аз не съм много готова...само количка съм купила и все се шегувам, че ако родя , ще сложим бебето да спи в коша за новородено Grinning Иначе бабите са накупили някакви неща и аз "лежа на тази кълка" Simple Smile Мами, колко големи са/бяха вашите бебчета в 35 седмица, че моето в 35 +2 г.с. беше 2400 гр ( за 8 дни беше пораснало само с 80 гр, което ми се струва малко) :/

# 633
  • Мнения: 1 410
Благодаря ви момичета, от днес ще почна с упражненията че да се обърне. Иначе до 7 ако не се обърнало ще е секцио, че без това ще е едро в 33сед + 5 дни съм а пък тежи 2220 кг. , аз пък съм си дребна 160 см.

Savona яж ядки и по бързо ще порастне, тази грежка направих с 1вото че много ми се ядяха орехи с мед и родих 3830кг. Сега пак ям бадеми и на виж колко е голямо за сега, май трябва да съм на диета Simple Smile. Поне да не повече от 4кг

# 634
  • Мнения: 22
Благодаря ви момичета, от днес ще почна с упражненията че да се обърне. Иначе до 7 ако не се обърнало ще е секцио, че без това ще е едро в 33сед + 5 дни съм а пък тежи 2220 кг. , аз пък съм си дребна 160 см.

Savona яж ядки и по бързо ще порастне, тази грежка направих с 1вото че много ми се ядяха орехи с мед и родих 3830кг. Сега пак ям бадеми и на виж колко е голямо за сега, май трябва да съм на диета Simple Smile. Поне да не повече от 4кг

Ще пробвам и с ядките Simple Smile като се замисля и аз имах период, в който много ми се хапваха орехи с кисело мляко, тези дни пак ги включа в менюто. В 34+1 г.с. моето беше 2318 гр, притесних се, защото за 8 дни беше качил само 80 гр, но ще се опитам да не втелясвам много. Иначе и аз съм 160 см,  плацентата ми е степен 1, потока от мен към бебето уж е ок... ще видим при следващия преглед Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 15:16 от savona

# 635
  • Мнения: 4 402
Ау, това за ядките не го знаех. Затова сигурно и моята мома е по-едр спряма седмиците, бая бадеми и орехи изядох през бремеността. Но поне са полезни. Blush

# 636
  • Мнения: 983
Здравейте да се оплча и на вас.... снощи ми се счупи предният зъб преди година го правих заради кариес и вчера просто се счупи от където държи пломбата. Днес ходих при същата зъболекарка, но тя е няма вече в кабинета си другият зъболекар пък си тръгнал по рано и в сряда ще ходя, че работи през ден. Чуствам се ужасно направо ми се плаче счупен е на почти 80% и стои ужасно грозно дано може да ми се възстанови.Не ми стига, че ще раждам скоро ами и на зъболекар трябва да ходя...... 😖

# 637
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте да се оплча и на вас.... снощи ми се счупи предният зъб преди година го правих заради кариес и вчера просто се счупи от където държи пломбата. Днес ходих при същата зъболекарка, но тя е няма вече в кабинета си другият зъболекар пък си тръгнал по рано и в сряда ще ходя, че работи през ден. Чуствам се ужасно направо ми се плаче счупен е на почти 80% и стои ужасно грозно дано може да ми се възстанови.Не ми стига, че ще раждам скоро ами и на зъболекар трябва да ходя...... 😖
Аз минах през това, но не с преден зъб, а с 5-тия. Няколко нощи не спах, защото се притеснявах, че не може да се направи коронка. Накрая му сложиха щифт, коронка. Но вече 2 месеца имам проблем с венеца около коронката. Но така или иначе не е драматичен, а и в момента не могат да се правят снимки. След като родя, ще го мисля. Важното е да не се руши там допълнително, че и без друго почти нищо не е останало от него.
Отделно и една пломба ми направиха - пак се беше отчупило на друг зъб раченце.
Но предпочетох сега да ги направя, докато още не се съобразявам с бебешки режим на сън, кърмене и т.н.

# 638
  • Мнения: 983
Здравейте да се оплча и на вас.... снощи ми се счупи предният зъб преди година го правих заради кариес и вчера просто се счупи от където държи пломбата. Днес ходих при същата зъболекарка, но тя е няма вече в кабинета си другият зъболекар пък си тръгнал по рано и в сряда ще ходя, че работи през ден. Чуствам се ужасно направо ми се плаче счупен е на почти 80% и стои ужасно грозно дано може да ми се възстанови.Не ми стига, че ще раждам скоро ами и на зъболекар трябва да ходя...... 😖
Аз минах през това, но не с преден зъб, а с 5-тия. Няколко нощи не спах, защото се притеснявах, че не може да се направи коронка. Накрая му сложиха щифт, коронка. Но вече 2 месеца имам проблем с венеца около коронката. Но така или иначе не е драматичен, а и в момента не могат да се правят снимки. След като родя, ще го мисля. Важното е да не се руши там допълнително, че и без друго почти нищо не е останало от него.
Отделно и една пломба ми направиха - пак се беше отчупило на друг зъб раченце.
Но предпочетох сега да ги направя, докато още не се съобразявам с бебешки режим на сън, кърмене и т.н.
Сега ще го правя преди да родя,приличам на баба яга ужасно е честно струва ми се трагедия. Поема ли се тази коронка от здравна каса или си го плащаш?

# 639
  • София
  • Мнения: 9 111
Коронката не се поема от здравна каса. Но на преден зъб и не знам дали може коронка. Кофти си е, но е част от цената, която плащаме за бебчетата - поизчерпват ни организмите. Няма как Blush .
Flowers Hibiscus

# 640
  • Мнения: 3 271
Момичета, имам контракции на 5 минути от поне час. Надявам се да отминат. Има и болка, но не е нетърпима.

# 641
  • Мнения: 396
Неви стискам палци всичко да е наред и да отшумят , ако ли не да сте добре с бебо , което е най важно, ще чакам новини 🤞

# 642
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Момичета, имам контракции на 5 минути от поне час. Надявам се да отминат. Има и болка, но не е нетърпима.
Стискам палци , всичко ще е наред . Дръж ни в течение като имаш време.

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета, имам контракции на 5 минути от поне час. Надявам се да отминат. Има и болка, но не е нетърпима.
Но шпа и магнезий. Коя седмица си?

# 644
  • Мнения: 621
Неви ако не отминат ходи до болницата. Чакаме новини.

Общи условия

Активация на акаунт