За Коледа подаръци ще има от сърце, но най-скъпия подарък Януари ще държим в ръце!

  • 33 450
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 285
неви86, радвам се, че всичко вече е наред, да си поседи още малко бебчо на топло Hug
M0n17y, ама грам не ги мисли тези мерки! Зависи от доктора, от апарата и въобще много е относително. Важното е като се следи всеки месец на един и същ ехограф да си наддава човечето Blush
Момичета, какво да ви кажа секцио не съм минала, но след естествено раждане и епизиотомия мога да ви кажа, че също си има период на възстановяване. Не го мислете. Като дойде покрай бебчето и с повече лежане всичко отминава и се забравя Heart

# 661
  • Мнения: 697
Момичета има ли някой, който ще ражда в Първа АГ Света София (бившата Тина Киркова?). Аз след много мислене и избиране между там и Токуда, май (пред)последно реших там, заради докторът, който ме следи.... Освен това, така и не разбрах в Токуда дали бебето може да спи при мен ако не съм сама в стая. Сега пак ще питам темата.   

# 662
  • Мнения: 478
Моята лекарка вчера ми разказваше как онзи ден имало насрочено секцио, защото бебчето било седалищно. Дошла си жената от предния ден, направили й всички изследвания, подготвили я и на сутринта я взимат за секцио и бебето се е обърнало. Така, че никога не е късно, може и в последния момент да се завърти. Което важи и за двете посоки, така че по-добре да не го мислим това. Да не говорим, че всяко нормално раждане може да се обърне и в секцио във всеки един момент поради редица причини. Можем само да си пожелаваме най-доброто.

Неви, не беше ли правилото за тръгване към болницата, ако имаш контракции през 4-5 мин, които продължават по 1 мин за 1 час? Сега малко се обърках като казваш, че може да имаш такива контракции и всъщност да спрат от само себе си.

Вчера бях на отворени врати в Токуда, ако някоя от вас е решила да ражда там и има въпроси, ако мога ще отговоря.

# 663
  • Мнения: 697
Аз имам за Токуда:) Ако си в обща стая, може ли бебето да спи при теб през нощта (преди 7 г. не можеше, сега май пак е такава практиката до колкото се ориентирах от темата, но си питам за всеки случай, защото може нещо да се е променило)

# 664
  • Мнения: 478
Отделението е ново, на 5тия етаж, прилича на хотел. Общите стаи са с по две легла. Няма проблем бебето да е с теб денонощно, ако искаш. Посъветваха ни обаче през нощта да го даваме, за да можем да поотпочинем и да съберем сили за това, което ни чака вкъщи сами. Можеш да го дадеш за нощта като поискаш да ти го носят на всеки три часа за кърмене.

# 665
  • Мнения: 1 410
май последният месец е най-труден, обхващат ни страхове, паника от това какво ни очаква от непознатото или от познатото ако сме родили вече преди. До сега не мислих за нищо, но колкото по-вече наближава времето, толкова по-вече се притеснявам.
Иначе всичко ми е готово, само остана да ги изпера дрешките и да приготвям нещата необходими за болницата

# 666
  • Мнения: 3 271
Моята лекарка вчера ми разказваше как онзи ден имало насрочено секцио, защото бебчето било седалищно. Дошла си жената от предния ден, направили й всички изследвания, подготвили я и на сутринта я взимат за секцио и бебето се е обърнало. Така, че никога не е късно, може и в последния момент да се завърти. Което важи и за двете посоки, така че по-добре да не го мислим това. Да не говорим, че всяко нормално раждане може да се обърне и в секцио във всеки един момент поради редица причини. Можем само да си пожелаваме най-доброто.

Неви, не беше ли правилото за тръгване към болницата, ако имаш контракции през 4-5 мин, които продължават по 1 мин за 1 час? Сега малко се обърках като казваш, че може да имаш такива контракции и всъщност да спрат от само себе си.

Вчера бях на отворени врати в Токуда, ако някоя от вас е решила да ражда там и има въпроси, ако мога ще отговоря.
Да, така мисля, че е. Но аз вчера бях в движение и се друсках в колата на мъжа ми. Той кара много нервно газ, спирачка и прави резки маневри. А около 2 часа се возих с него. Като се прибрах и легнах след 20 минути утихна положението. Ако взема да преносвам ще се кача да ме повози и готово. Аз като шофирам нямам този проблем.

# 667
  • Мнения: 697
Отделението е ново, на 5тия етаж, прилича на хотел. Общите стаи са с по две легла. Няма проблем бебето да е с теб денонощно, ако искаш. Посъветваха ни обаче през нощта да го даваме, за да можем да поотпочинем и да съберем сили за това, което ни чака вкъщи сами. Можеш да го дадеш за нощта като поискаш да ти го носят на всеки три часа за кърмене.

Всички стаи ли са така? Аз мислех, че може да се паднеш и в стаите варианти с по 4 легла? Зависи къде има места.

# 668
  • София
  • Мнения: 285
Момичета има ли някой, който ще ражда в Първа АГ Света София (бившата Тина Киркова?). Аз след много мислене и избиране между там и Токуда, май (пред)последно реших там, заради докторът, който ме следи.... Освен това, така и не разбрах в Токуда дали бебето може да спи при мен ако не съм сама в стая. Сега пак ще питам темата.   
Аз съм се ориентирала към бившата Тина Киркова. Първото си дете обаче родих във втора градска и бях много доволна, но тъй като затвориха родилното отделение проучих най-сходните условия и ми се стори, че са такива във Тина Киркова. Имам предвид бебето да е при теб през цялото време, да подкрепят кърменето и да не правят секцио за щяло и нещяло, както и по-ограничени свиждания, за да не се разнасят много хубавини отвън навътре Simple Smile

# 669
  • Мнения: 77
Отделението е ново, на 5тия етаж, прилича на хотел. Общите стаи са с по две легла. Няма проблем бебето да е с теб денонощно, ако искаш. Посъветваха ни обаче през нощта да го даваме, за да можем да поотпочинем и да съберем сили за това, което ни чака вкъщи сами. Можеш да го дадеш за нощта като поискаш да ти го носят на всеки три часа за кърмене.

Всички стаи ли са така? Аз мислех, че може да се паднеш и в стаите варианти с по 4 легла? Зависи къде има места.


Вече всички родилки ги качват на 5 етаж, където стаите са с по две легла, или единични.
И аз ще съм там при д-р Апостолова. Ти ако решиш към Токуда, при кой лекар си се насочила?

# 670
  • Мнения: 697
Аз съм накрая (януари ще раждам) и ако е в Токуда предполагам, че ще е при който има места. Моят лекар е в Тина Киркова и Токуда ми е втора опция.... Но това, че бебето не е при мен през ноща беше от минусите, явно съм изпуснала тази промяна.

# 671
  • Мнения: 34
Здравейте момичета вече съм в 45 дни преди раждането, вече съм в 34г.с., миналата седмица казаха че тежи между 2400-2600кг., което ми се стори супер, мисля че е нормално Simple Smile На 25.12.2018г. влизам в 9-ти месец и тъй като съм с планово секцио мислим да е около средата на 01.2019г., ако той не реши друго де..само се моля да не тръгне преди празниците или по тяхно време, че смятам да съм извън Варна. Реших окончателно че ще раждам в АГ-Варна, при Кузманова и Германов живот и здраве- в началото мислех че ще съм на 7-ми етаж, но сега реших че май няма смисъл и ще съм на 5-ти. Между другото и мен ме е обхванала една апатия, преди бях по-ентусиазирана, а сега някак стреса ме обхвана.. :/ Да се надявам че всичко ще е наред Simple Smile

# 672
  • Мнения: 77
Аз съм накрая (януари ще раждам) и ако е в Токуда предполагам, че ще е при който има места. Моят лекар е в Тина Киркова и Токуда ми е втора опция.... Но това, че бебето не е при мен през ноща беше от минусите, явно съм изпуснала тази промяна.

Моя близка приятелка ражда края на ноември в Св.София, не беше доволна от акушерките изобщо, от лекаря си - да.
Беше секцио, така й бяха правили клизма, че нищо не били направили, била се изпуснала с извинение на масата. Един ден след секциото й тръшнали бебето без да й обясняват какво да прави, дали ще го кърми или не, тоалет и т.н.
Взимали са го само веднъж на ден за къпане. Тя горката не можа да го кърми и се започна с АМ. Трябвало да го храни с по 40мл или нещо от сорта, но те й казали с 20мл. Бебето било смъкнало повече грама от колкото трябва и после за капак й казали : Ама ти защо не каза, че еди колко си му даваш?!
Ами тя как да знае колко трябва да му дава, като толкова й е казано първия ден...
И такива премеждия там, а на съседното момиче до нея нищо не обяснили за кърменето, тя се запушила, инфекции и т.н.
Явно така е попаднала.
А иначе и аз съм за края на януари в Токуда, но може би ще е по-рано, защото бебето ми върви малко и може да се наложи да го извадим. Ще видим как ще са нещата.

# 673
  • Мнения: 697
Мен по-скоро ме притеснява колко бързо ще ми дадат бебето, явно всяка си е с притесненията, нормално:) Иначе условията в Токуда са в пъти по-добри, ако лекарят ми беше там нямаше да го мисля никак.

# 674
  • Мнения: 242
Момичета има ли някой, който ще ражда в Първа АГ Света София (бившата Тина Киркова?). Аз след много мислене и избиране между там и Токуда, май (пред)последно реших там, заради докторът, който ме следи.... Освен това, така и не разбрах в Токуда дали бебето може да спи при мен ако не съм сама в стая. Сега пак ще питам темата.   
Аз съм се ориентирала към бившата Тина Киркова. Първото си дете обаче родих във втора градска и бях много доволна, но тъй като затвориха родилното отделение проучих най-сходните условия и ми се стори, че са такива във Тина Киркова. Имам предвид бебето да е при теб през цялото време, да подкрепят кърменето и да не правят секцио за щяло и нещяло, както и по-ограничени свиждания, за да не се разнасят много хубавини отвън навътре Simple Smile

И аз реших да съм в Св.София.Първото си дете също родих във Втора градака и ужасни съжалявам,че затвориха родилното.Бях повече от доволна.Сега също ще съм без избор на екип.Надявам се всичко да бъде наред 😊

Общи условия

Активация на акаунт