За Коледа подаръци ще има от сърце, но най-скъпия подарък Януари ще държим в ръце!

  • 33 535
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 019
Здравейте! Вчера и днес се мъкнат по болници и доктори и всичко изглежда наред. Вчера гледахме бебето, станал е 3,096 гр., в 37 г.с. Както винаги си върви точно по дни и седмици. А, днес ходих на запис на тонове и там казаха че всичко е перфектно...но ме сложиха за запис в една зала до родилна зала и за 30 мин. видях няколко жени преди и след секцио, както и една нормално раждаща  и съответно чух как се роди бебето и Heart Eyes Всички жени изглеждаха много спокойни, а на тази с нормалното даже не и чух гласа. Татковците отвън изглеждаха доста по- премяцали Joy Като цяло не изглеждаше толкова ужасно страшно, Може би защото не знам какво реално ме очаква, но гледам да съм с позитивна нагласа Simple Smile

# 676
  • Мнения: 711
Кога ти е термина, може да се засечем, аз ако съм секцио - около 15 януари, иначе терминът ми е 27 (ако госпожицата реши все пак да се обърне...)

# 677
  • Мнения: 305
Момичета има ли някой, който ще ражда в Първа АГ Света София (бившата Тина Киркова?). Аз след много мислене и избиране между там и Токуда, май (пред)последно реших там, заради докторът, който ме следи.... Освен това, така и не разбрах в Токуда дали бебето може да спи при мен ако не съм сама в стая. Сега пак ще питам темата.   
Аз съм се ориентирала към бившата Тина Киркова. Първото си дете обаче родих във втора градска и бях много доволна, но тъй като затвориха родилното отделение проучих най-сходните условия и ми се стори, че са такива във Тина Киркова. Имам предвид бебето да е при теб през цялото време, да подкрепят кърменето и да не правят секцио за щяло и нещяло, както и по-ограничени свиждания, за да не се разнасят много хубавини отвън навътре Simple Smile

И аз реших да съм в Св.София.Първото си дете също родих във Втора градака и ужасни съжалявам,че затвориха родилното.Бях повече от доволна.Сега също ще съм без избор на екип.Надявам се всичко да бъде наред 😊
Здравейте, аз също ще раждам в бившата Тина Киркова. Моята лекарка работи там и искам тя да си ме изражда. През 2011 родих първото си дете там, без избор на екип, не бях мн мн доволна от лекаря си. Иначе акушерките бяха мн мили. Нямам лоши спомени

# 678
  • Мнения: 4 432
Значи клизма се прави и при естествено,  и при секцио?

# 679
  • Мнения: 105
Значи клизма се прави и при естествено,  и при секцио?
да поне в май4ин дом

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Значи клизма се прави и при естествено,  и при секцио?
Да. При секцио е поради липса на контрол на гладката мускулатура под кръста. При нормално заради напъни 😁

# 681
  • Мнения: 48
Момичета има ли някоя от вас която ще ражда или е раждала в Селена Пловдив .Предстои ми  по препоръка от АГ   секцио и колкото наближава времето толкова повече ме обхваща паника.Как протича самото секцио ,след това колко време ви е нужно за да се раздвижиш,бебчетата при вас ли са всичко ще ми бъде полезно Simple Smile

# 682
  • Мнения: 3 306
Срам, не срам при нормалното също задължително се прави клизма. То от зор и напъни всичко излиза. Аз например се напиках като бях в предродилна зала  с коланите за тонове. Добре, че ми бяха сложили подлога.

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Пред родилния процес всички сме равни 😂

# 684
  • Мнения: 3 306
Ще ви разкажа нещо цинично, моля да ме извините. Аз исках да раждам във вана преди. Но лежах за задържане в края на осмия месец и сближих с акушерката,  дори ме канеше в нейната стая да се храним заедно. И като й казах, че искам да раждам във вода, ми пита искам ли бебето ми да плува във орина и фекалии. И ме разубеди. Аз се отказах, иначе знам , че водата много отпуска. Моля ви още веднъж да ме извините за това.

# 685
  • Мнения: 5 019
Ами не е цинично. Раждането е физиологичен процес, който явно отключва редица други такива и няма нищо срамно или цинично. Междудругото и аз се замислих за раждането във вана днес и точно по този въпрос. С мъжа ми си говорихме за клизмите, та се сетих от там Joy А защо си ги говорихме тези неща е друга тема... Доколкото знам препоръчват топла вана, защото облекчава контракциите Simple Smile

# 686
  • Мнения: 3 306
Да, аз при първото раждане цял час се киснах под душа и си топлих кръста. Много облекчаваше. Но мъжът ми се притесни и ми каза да излизам, за да не родя вкъщи. Постъпих с 6 см и половина разкритие в болницата.

# 687
  • Мнения: 45
Момичета има ли някоя от вас която ще ражда или е раждала в Селена Пловдив .Предстои ми  по препоръка от АГ   секцио и колкото наближава времето толкова повече ме обхваща паника.Как протича самото секцио ,след това колко време ви е нужно за да се раздвижиш,бебчетата при вас ли са всичко ще ми бъде полезно Simple Smile
Аз ще раждам в Селена, живот и здраве, нормално. Иначе бях на отворените врати и там казаха, че след секцио, според състоянието, си няколко часа в реанимация, може и цял ден. След това те местят в нормална стая, раздвижват те(идва рехабилитатор за целта) и май на следващия ден ти дават бебето, ако искаш и си в състояние да го гледаш.

# 688
  • Мнения: 469
Аз също ще раждам в Селена. Но не мога да кажа как стои въпроса със секцио, защото раждах там нормално и сега пак нормално.
Имам малко разкритие и тапата е паднала. Така че до няколко дни има вероятност да родя. Имам 2 седмици до термин.

# 689
  • Мнения: 4 432
Мислех, че поне клизмата ще ми се размине при секциото, ама не би. Joy
И аз 90% съм секцио в Селена. Мен от самото секцио не ме е страх,  повече от периода след това. Досега съм нямала никакви оперативни намеси, освен премахване на бенки с много лека анестезия и нямам никаква идея как ще ми понесе такава коремна операция.

Общи условия

Активация на акаунт