С какво ви дразнят свекървите - тема 102

  • 31 299
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15 619
Приема, че даването от майката, е даденост, че и задължение, че и за елементарни нещо, които той е свършил за нея, с нейните пари, си приписва някаква величайша заслуга. Море, пусти глад!
Креми, мека си, да.

# 691
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Креми, дай им стария телевизор и си купи нов за вас. След Коледа им кажи какво си мислела да им подариш, да се научат малко на смирение.

# 692
  • Мнения: 501
То това " Аз мислех да ви го дам, ама щото не слушкате.." е много правилен подход само че, отива на хора в детската градина.Или им дава нещо,или не. Креми не съм на твоя място и не знам как си позволила да се стигне чак до тук, ама режи крилцата още отсега, защото после някой чужд човек као ги отреже и се озове синковеца на земята ще му е по-гадно.Иначе как е майка ти ?

# 693
  • Мнения: 2 471
Аз бих им го дала, въпреки наглостта, с уговорката, че това е коледният им подарък. А с парите бих си купила нов! Изобщо не заслужават изненади, нито пък да чакаш до Коледа, за да им кажеш.

# 694
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Благодаря, добре е.Ще им дам както съм решила.Нека се радват, млади са.Един ден всичко ще разберат.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 590
Креми, противно на останалите мнения, аз по-скоро съчувствам на сина ти ...
На човека му се е запалила главата, мисли как сам къща ще гради, прави си сметка за всеки цент .. а мама го разиграва - ще дам, няма да дам, вземи боклучавия телевизор от кухнята ... голяма коледна изненада, няма що!
Аз лично бих се обидила на негово място!

# 696
  • София
  • Мнения: 24 839
Креми, бих им казала истината.
Че съм решила да им купя нов, но щом юнакът си е избрал този- моля.
И не бих подарявала нищо друго- за Коледа, имам предвид.

Нещата, които съм им обещала, бих им дала- да видят, че думата ти на две не става, но за телевизора, бих била твърда.

# 697
  • Мнения: 18 684
За даването-давала съм доста по-късно от 21 годишна възраст ,на колкото е младежа.Ясно ,че не е натрупал капитал и се страхува как ще се справи.Дори първия  наем в новия дом е нормално да се плати.Бъдете честни ,колко от вас на 21 бяха без подкрепа.Не учи ,но  и не  е роден в тази страна и учи от живота там.Заслужава, не е  чужд.

# 698
  • Мнения: X
Да, нормално е да даде и да подкрепи детето си. Не е нормално детето да е такъв изискващ наглец.

# 699
  • Мнения: 5 643
И мен ме потриса наглостта. Това пък да изтъкваш как си купил цигари на майка си, е върха. Сякаш води тефтер, ама чудно защо попълва само едната графа - какво е дал, пък какво е получил...

# 700
  • Мнения: 6 604
Дали въобще ще се изнесат, питам аз.
И, ако го направят--колко време ще мине, преди пак да опрат на Креми? 🤔
Не съм оптимист за самостоятелния им живот.

# 701
  • Мнения: 18 684
Дали въобще ще се изнесат, питам аз.
И, ако го направят--колко време ще мине, преди пак да опрат на Креми? 🤔
Не съм оптимист за самостоятелния им живот.
То това е другата страна, да стане иди си- ела си.Както се отнася сега , като нищо ще увисне на прага  отново,с нахалство.Дано се устроят и спрат да си пилят нервите.

# 702
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ще им дам както съм решила.Нека се радват, млади са.Един ден всичко ще разберат.
Едва ли. Такива хора трудно се учат, защото всички други около тях са им виновни, те самите никога не са в грешка...
Но щом ти се дава, давай. То хора като гореспоменатите иначе не оцеляват лесно...

Бъдете честни ,колко от вас на 21 бяха без подкрепа.
Не виждам връзка между липсата на подкрепа и отявленото неуважение и наглост дет проявява сина на Креми.

# 703
  • Мнения: 9 196
Ако подобен тип беше описан от моя приятелка, твърдо бих и заявила, че си насилник, който ще скача и агресира, за всеки неизпълнен каприз и ще превърне живота и в ад.

Описано от майка му, какво да кажа ... понякога думите са излишни.

# 704
  • Мнения: 12 675
А ти беше ли им обещала телевизора ?

Общи условия

Активация на акаунт