Прахосмукачка робот. Прочети преди да питаш! - 16-та тема

  • 81 253
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 423
Скрит текст:
Здравейте,
И аз се сдобих с Xiaomi S50. Поръчах си го от този линк https://www.aliexpress.com/item/Roborock-S50-S51-Xiaomi-MI-Robot … /32852382914.html, който беше постнала ada123 в предишната тема, за което благодаря.
И аз си го поръчах през Германия, за да не плащам мито. Срокът на доставка му е между 3-10 дни. Поръчах го на 03.01 и на 12.01 сутринта ми се обадиха от Спиди и ми го донесоха. Не съм плащала нищо допълнително от посочената крайна цена в поръчката.
Мъжът ми му инсталира приложението и още тази вечер го пробвахме. Доволна съм от резултата. Simple Smile Предстои ми да пробвам и мопа.
Честито! Да ви служи дълго и неуморно! Simple Smile А колко е гаранционният срок? И при евентуална повреда в него как се процедира?
Благодаря Simple Smile Качвам снимка на това, което пише в ръководството относно гаранцията.
Скрит текст:

# 421
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, пристигна моят ЛГ от испанския Амазон и го тествах вече 3 дни. Направи ми впечатление, че вчера изчисти много по-бързо, явно вече е заучил препятствията, а у нас са много. Ог време на време си намира някой кабел и се сбива с него, определено има побойническо отношение към един компютър, поставен на пода - приближава го и почва да го побутва настойчиво, единствено с краката на едно бюро не може да си справи и застава на кантар на тях, без да успее да слезе. Иначе почиства качествено, не пропуска като че ли места.
Предизвика такъв фурор в семейството, че сега и родителите ли искат робот. И тук идва въпросът какво да правя - да чакам ли отново намален ЛГ, или да взема някой по-евтин китаец? Някой има ли лични наблюдения върху първия Xiaomi в сравнение с ЛГ?

# 422
  • Мнения: 5 262
пиши първо една подмазваческа рецензия и едно мейлче на ЛГ колко сте доволни и как искате да поръчате и за хора от обкръжението и помолете за ваучер за намаление. Или си потърси в нета ваучер за намаление за ЛГ.
Ако са бизнес ориентирани ще си запазят клиента и ще си направят реклама ... а на теб отстъпка. Зависи на кого ще попадне;.

# 423
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте, аз съм нова в темичката, нямам никакви познания с роботите, но лека-полека трупам информация. Живея с две кучета и една котка(персийска). На кучетата им пада не по-малко козината от на котката 😁 Засега си имах един страхотен Филипс, който купих за 300лв и чистеше страхотно. Обаче разбрах, че съм бременна и знам, че освен, че ще имам по-малко време за чистене, то и всички топки косми изобщо не трябва да ги има. По принцип чистя веднъж на ден с метла и веднъж на два дни с прахосмукачка. Но космите са си около шепа на ден 🙄 Ориентирах се към робот, защото мисля, че ще ми е голяма помощ. Харесах LG. Имам няколко въпроса обаче..

1. Пише, че е окей с домашни любимци. Дали обаче голямото количество косми няма да е зле за него?
2. Виждам, че камерата не работи в България. А има ли приложение, чрез което може да го включиш например докато си на работа?
3. Колко скъпи са му консумативите и на колко време се сменят?
4. Оглеждам се и в olx. Мислите ли, че е лоша идея да се купи робот LG 2-ра ръка?

Благодаря ви, момичета, ще чакам с интерес мненията ви, защото много се запалих 🤗

# 424
  • Мнения: 5 262
ако не можеш сама да си ги ремонтираш, както и батерии да си правиш сама ... не взимай втора ръка,

# 425
  • Мнения: 7 856
Не знам колко струва LG - то, но моето Xiaomi Mi robot и за едно 460 лв. с доставката и се е правя идеално с космите на котката и с.падащата ми дълга коса. Има си приложение и може да се пуска дистанционно, може и да се програмира кога да се пуска. Но аз го пускам само като съм в къщи.
Консумативите на китайчето са евтини.

# 426
  • Мнения: 5 262
гледам в Амазон Xiaomi  са доста скъпи, от 450 евро нагоре. къде ги намирате за по 200 евро ?

# 427
  • Мнения: 7 856
гледам в Амазон Xiaomi  са доста скъпи, от 450 евро нагоре. къде ги намирате за по 200 евро ?
Първо, има две генерации китайчета, второто е с моп и е доста по-скъпо (Xiaomi Roborock).
Второ - не се купуват от Амазон, а от китайски магазини (Gearbest или Алито, но само от проверени продавачи и най-важното - от европейски складове). Цените варират много и се дебне кога са ниски.
Ето моментен линк:
https://m.ru.aliexpress.com/item/32756896771.html?trace=storeDet … .0.41cc63a8Xv6J8b

# 428
  • Мнения: 423
гледам в Амазон Xiaomi  са доста скъпи, от 450 евро нагоре. къде ги намирате за по 200 евро ?
Bella_ciao, моят излезна 667 лв (385 долара) от линка, който постнах по-нагоре. Роботът е втора генерация, с моп за мокро почистване.

# 429
  • София
  • Мнения: 2 296
LG 9+ серия ми излезе 560 лв. + около 20 лв. доставка. В Алиекспрес втората генерация Xiaomi я гледам към 600+ лв., но с доставка от Китай, което сигурно би ме сблъскало с митниците. Цените са приблизително сходни, затова питам дали някой има лични впечатления от двата робота.
Как се справя китайчето - гледам, че има само една четчица отпред? ЛГто е с две и събира яко.

# 430
  • Мнения: 423
LG 9+ серия ми излезе 560 лв. + около 20 лв. доставка. В Алиекспрес втората генерация Xiaomi я гледам към 600+ лв., но с доставка от Китай, което сигурно би ме сблъскало с митниците. Цените са приблизително сходни, затова питам дали някой има лични впечатления от двата робота.
Как се справя китайчето - гледам, че има само една четчица отпред? ЛГто е с две и събира яко.
Аз го имам от няколко дни, всеки ден си го пускам, харесва ми. А ако си го поръчаш през Германия, няма да си имаш работа с митници. Няколко поста назад съм написала, че това е крайната цена до нас. Simple Smile

# 431
  • Мнения: 787
LG 9+ серия ми излезе 560 лв. + около 20 лв. доставка. В Алиекспрес втората генерация Xiaomi я гледам към 600+ лв., но с доставка от Китай, което сигурно би ме сблъскало с митниците. Цените са приблизително сходни, затова питам дали някой има лични впечатления от двата робота.
Как се справя китайчето - гледам, че има само една четчица отпред? ЛГто е с две и събира яко.
Аз го имам от няколко дни, всеки ден си го пускам, харесва ми. А ако си го поръчаш през Германия, няма да си имаш работа с митници. Няколко поста назад съм написала, че това е крайната цена до нас. Simple Smile
И аз го имам от 2 седмици - еми уникален е Роборок. Не заменим помощник! Препоръчвам с 2 ръце! Поръчан от Алито с доставка от склад в Германия. За 2 дни беше при мен!

# 432
  • София
  • Мнения: 1 476
Цените са сходни и аз бих заложила на още едно LG от амазон, вместо на китайче от някъде другаде. Имай предвид, че при евентуална нужда от сервиз много по-лесно и удобно ще ти е да се разбереш с амазон, които по всяка вероятност ще ти заменят робота, а дори и да пожелят да им го изпратиш за ремонт е доста по-лесно, бързо и евтино да го изпратиш до Европа, вместо до Китай. Дано все пак се включи някой, който е имал и двата робота, за да сподели сравнение, аз нямам нито един от двата.

# 433
  • Мнения: 7 856
Цените са сходни и аз бих заложила на още едно LG от амазон, вместо на китайче от някъде другаде. Имай предвид, че при евентуална нужда от сервиз много по-лесно и удобно ще ти е да се разбереш с амазон, които по всяка вероятност ще ти заменят робота, а дори и да пожелят да им го изпратиш за ремонт е доста по-лесно, бързо и евтино да го изпратиш до Европа, вместо до Китай. Дано все пак се включи някой, който е имал и двата робота, за да сподели сравнение, аз нямам нито един от двата.
Нямам двата робота, само първо поколение китайче.
Гледам има много най-различни модели LG на най-различни цени.
НО - май всичките са само със странични четки без централна турбо четка. Което за мене е голям недостатък - няма как да събират успешно човешки косми, козина на домашни любимци и ицобщо не ми е ясно как ще изчистят добре килими само със страничните четчици.
При китайчетата страничната четка е една, но има основна турбо четка, включително и на тези с мопа. Основното действие на страничната е да замита по ъглите и покрай стените, където основната не достига.
Друго - никъде не споменават всмукателна мощност. При китайчетата е 1800Pa за първата генерация и 2000Pa за втората - много повече от останалите, за които има данни.
За гаранцията - купените от Gearbest имат една година гаранция, осигурена от самия сайт.
За коментираните от европейски склад на Алито май продавачът дава три години гаранция, като нещо стане, пращаш клип и снимки и той праща резервната част и инструкции как да се смени. Това последното е само по писания в мрежата, не съм сигурна.

# 434
  • Русе
  • Мнения: 7 794
ЛГ имат централна четка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт