Електронни четци - тема 22

  • 48 643
  • 756
  •   1
Отговори
# 465
  • Португалия
  • Мнения: 4 014
Сегашният ми pocketbook е на 2г,
Преди Коледа беше на 8%, дадох му малко ток до 20 и няколко %,колкото да не е без хич/зарядните са все недостатъчни вкъщи/, сега го погледнах- на 13% е.
по празниците, от празнуване и късно лягане, не остана време зачетене, но в последната седмица чета над час всяка вечер,само на подсветка,никога не изключвам, само затварям калъфа,за да не ми свети,като ми се доспи, а той заспива на 10тата минута

# 466
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Не смятам,че чак 3-4месеца,предния ми беше без подсветка и издържаше около месец и половина някъде.
Миии 18% за 20 дни, това прави по-малко от процент на ден Rolling Eyes Аз само докато чета пада с няколко процента, дори да е без подсветка.

# 467
  • Враца
  • Мнения: 5 206
В Амазон има много отрицателни мнения за батерията, явно това ще му е слабото място. Там потребители бяха писали, че батерията държи седмици, ако не четеш Simple Smile .
Ако се използва като съвсем базов модел, без подсветка и без нет и с четене по 20 минути на ден, може и да го докара до няколко седмици.

Предишните ми бяха без реклами и се чудих за този с реклами и дали да ги махна. Мога да каже, че след месец използване повече ми допада с рекламите, различни са ми на всяко включване и са ми полезни, онези скрийнсейвъри ми бяха втръснали.
На началната съм оставила само тази долу.
Не ми пречат изобщо.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 25 255
За батерията на новия ли има отрицателни мнения? Рекламите и на мен не ми пречат по никакъв начин, то си е точно скрийнсейвър.

# 469
  • Мнения: 6 157
Да, за новия. Почти няма мнение без да се споменава. Гадаят хората защо е така, но аз си мисля че самия Карта дисплей и високата резолюция гълта много ток, а батерията не е изчислена и оптимизирана за подобен разход.
Рекламите ги махнах, защото ми излизаха само някакви глупави книги за самоусъвършенстване /каквито не понасям/ с чичковци по кориците и ме дразнеше. Скрийнсейвърите са глупави и бързо омръзват, така че които не е махнал рекламите да не съжалява.
Моето калъфче също дойде вече, но доста тежко ми идва с него. Иначе е много добре. Горе-долу какъв им е животът на тези калъфчета? Още едно си поръчах за всеки случай. На Нука бързичко ми се скапваха, но са много меки.

# 470
  • Мнения: 18 502
Батерията на новия Киндъл бързо свършва, но за сметка на това бавно се зарежда. Joy

# 471
  • Мнения: 6 157
Сравнено с Нука доста по-бързо се зарежда.

# 472
  • Мнения: 5 022
Аз откакто съм получила Киндъла, съм го зареждала два пъти, нямам оплаквания от батерията, но почти не ползвам подсветка - на тъмно използвам 1%, на светло я изключвам тотално. Иначе е включен в интернет непрекъснато и чета на ден около час, уикендите по повече. Потвърждавам, че много бавно зарежда.

# 473
  • Мнения: 18 502
Не мога да сравня с Нука. На него наистина доста време му издържаше батерията и не ми правеше впечатление кога се зарежда. От началото на януари чета повече с Киндъла и 2-та пъти нямах търпение да се зареди до края. Вчера за може би 2 часа и малко беше на около 70%.

# 474
  • Враца
  • Мнения: 5 206
На мен ми излизат реклами на goodreads, романтични книги днес ми показаха. Заглеждам се, че даже на една кликнах.

Китайските калъфчета са си здравички, предишното ми изкара доста, може би около 2 години без проблем, след това се захаби. Проблемът на новото ми калъфче е, че е прекалено гладко и се изплъзва от ръцете ми.

# 475
  • Мнения: 4 734
Един тъп въпрос, че не ми остава време да се "запозная" с ръководството на моя Киндъл...Grinning
От къде се регулира и изключва подсветката? Мярнах само за регулиране на контраста и май за осветеността на екрана, това ли е всъщност? Аз го получих и с каквито е настройки запознах да чета, вечер си свети, денем не виждам дали угасва или пак свети... Ама и батерията сигурно заминава бързо... Аз не съм я зареждала, чета вече може би 2 седмици всеки ден и е вече на 11% (въобще не поглегнах обаче на колко % е била при получаването)...Grinning

# 476
  • София
  • Мнения: 6 176
Подсветка е точно осветеността на екрана.
В менюто горе - бутон като слънце.

# 477
  • Мнения: 4 734
Подсветка е точно осветеността на екрана.
В менюто горе - бутон като слънце.

Благодаря ти, аз пък си мислех, че подсветката се включва автоматично само ако е тъмно... Значи съм чела и през деня с подсветка... Satisfied
Вие сами ли спирате осветлението през деня?

# 478
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Сами... ако се сетим Mr. Green Чак толкоз умен да си го спира сам не е.

# 479
  • София
  • Мнения: 20 115
Аз пък почти не ползвам подсветка - дразни ми очите като е силна. Най-често вечер чета на 2-3 и то само в една определена стая, където крушките са малко по-слаби. В нормално осветена стая си чета без подсветка.

Общи условия

Активация на акаунт