Електронни четци - тема 22

  • 48 565
  • 756
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 351
Има нов ъпдейт 5.10.2 за стандартния Kindle, Paperwhite, Voyage и Oasis.

# 196
  • Мнения: 5 354
Хм... нещо не ми дава опция да си актуализирам софтуера newsm78

# 197
  • Мнения: 19 007
Принципно ъпдейтите не ги пускат наведнъж за всички, трябва да се чака, или ъпдейт с кабел...

# 198
  • Мнения: 5 354
Мда, схванах. За пръв път си актуализирам софтуера на Киндъл (имах Kindle Touch 6 в продължение на година и половина, преди да го подаря) и нямам представа. Интересно ми е какви ще са промените в него.

# 199
  • Мнения: 19 007
THIS UPDATE INCLUDES GENERAL PERFORMANCE IMPROVEMENTS AND THE FOLLOWING NEW FEATURES:
- Swipe-able Home: Swipe up on your home screen to see additional tips, recommendations, and more based on your reading habits.
- Easily personalize your reading: Now save multiple reading settings, selecting the font, boldness level, and orientation settings you prefer all from the main menu and quickly switch between those settings.
- Return borrowed books: You can return Kindle Owners’ Lending Library books from within your library by long pressing on a borrowed book and selecting return.
- Battery percentage: The percent of battery remaining is shown.
- Labels for the standard toolbar: Labels are added under each icon on the standard toolbar for improved navigation.
- Performance improvements and other general enhancements.

# 200
  • София
  • Мнения: 9 920
Маргините пак си остават широки..

# 201
  • Мнения: 8 228
При моя Voyage за ъпдейт е необходимо, след като включа интернета, да го оставя 10-15 минути един вид на изчакване. Преди да изтече това време, бутонът за ъпдейт си ми стои неактивен. Доста се почудих първия път защо не мога да ги направя. Досега два пъти май съм го ъпдейтвала и двата пъти не видях някаква разлика, но и не съм чела какво се подобрява или какви нови възможности дава. Щом обаче не забелязвам разлика, явно е при някои функции, които не ползвам.
Много искам, подобно на Покетбук, да ми показва дитектно пореден номер, ако книгата е част от поредица и това е зададено в метаданните чрез Калибре. Но не би.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 25 238
На моя доскоро интернетът му беше постоянно включен - е нито веднъж не се ъпдейтна сам. Винаги трябва да тегля през компютъра и да слагам с кабел. Не знам що така.
п.п. къде е тоя нов ъпдейт? На страницата, откъдето теглех досега си стои 5.9.7, не виждам 5.10.2
https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left … ;nodeId=201756220

# 203
  • София
  • Мнения: 7 805
И аз не разбрах какво става с тия ъпдейти. За Kindle Paperwhite (6th Generation) има нов Software Update 5.10.2, а за Kindle Paperwhite (7th Generation) си е старият Software Update 5.9.7.  newsm78
Моят Kindle не го знам коя генерация е - купен е през април 2017г. Предложих му новия ъпдейт - прехвърлих го с кабел на четеца, но не го хареса. Излезе ми съобщение, че не бил подходящ. Sad
Аз имам странен проблем, киндълът е от немския амазон, но акаунта ми с книги с документи е в американския и съответно го регистрах там.
Дне се опитах да си взема една книжка, която в момента е безплатна и не ми разрешава, заради страна.
Смених адреса с американски, смених и настройките и не и не.
Прегледах  приложението и устройството, никъде не намерих друга страна.
Не ми се иска да се свързвам със съпорта им, че ще стане каша с моите толкова много документи Simple Smile
И моят четец е германец, регистриран в САЩ. От американския Amazon си тегля книжки без проблеми, от  немския - не, не можело. В Current country/region честно съм си признала, че съм в България. Защо ме пращат при американците идея нямам, нали уж сме в ЕС...

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 09:04 от NumLock

# 204
  • Мнения: 947
Извинявайте за вероятно глупавия въпрос, но как се определят генерациите при киндълите? Имам пейпъруайт 2015, моделът определя ли поколението или е нещо друго?

# 205
  • Варна
  • Мнения: 25 238
7-ца е. И на мен ми е мътно с тези поколения, никъде не са написани, трябва да гадаеш.

# 206
  • Враца
  • Мнения: 5 201

И моят четец е германец, регистриран в САЩ. От американския Amazon си тегля книжки без проблеми, от  немския - не, не можело. В Current country/region честно съм си признала, че съм в България. Защо ме пращат при американците идея нямам, нали уж сме в ЕС...
Сменях какво ли не вчера, не става и не става. изписва ми, че не може.
Накрая си свалих един VPN и така успявам да си сваля книгата, която искам. Нещо съм разбъркала настройките, защото имам във всички амазони адреси.

Мисля, че това ще е полезно за това кой каква генерация е:
https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle

# 207
  • София
  • Мнения: 7 805
Which Kindle E-reader Do I Have?
Само това има официално.
Иначе намерих и друга информация - по първите букви на серийните номера. Има информация ТУК
За Kindle Paperwhite (7th Generation) пише Serial Number prefix G090. Моят номер също започва така, значи е 7-ма генерация. За нас няма update.
wa_wa, писали сме заедно. Кашата е пълна.  ooooh!

# 208
  • Мнения: 43

Здравейте!
От скоро имам Pocketbook Lux4, но докато го избирах разгледах менюто и на Kindle. Много ми харесва тълковния речник на Киндъла. Има ли такъв и за Pocketbook?


Търся тълковен речник и английско-български речник  за Pocketbook 627.
Благодаря предварително!

# 209
  • Мнения: 8 228
За Покетбук английско-български речник няма или поне аз още не съм успяла да открия. Бях писала и на официалните вносители и още някъде (не помня вече къде), така и не получих отговор.

Общи условия

Активация на акаунт