Електронни четци - тема 22

  • 48 545
  • 756
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 700
Това с батерията го забелязах и аз с новия Пейпъруайт. На стария от 2015 издържаше доста повече. В началото си мислех, че си въобразявам, но последния път си записах датата, на която го заредих и на коя страница(киндълска) от коя книга съм. Значи заредила съм го на 09.01 и съм прочела 378 страници (киндълски) - приблизително около час на ден и батерията е 76%, като ползвам икономичния режим, на самолетен режим е, подсветката е на 5. Без него (икономичния режим) едва изкара 10 дни. Реално не е бог знае какъв проблем, но просто прави впечатление спрямо предишния.

# 481
  • Мнения: 19 007
Ако е софтуерен проблем, ще го оправят

# 482
  • Мнения: 1 103
Здравейте! Вие от къде си купувате книги на български за четците? Нещо не мога да намеря, освен в сайта на Читанка (?) и разни безплатни места из интернет... Обърках се вече. Disappointed Relieved

# 483
  • Мнения: 18 420
Не купувам е-книги на български, но в сайтовете на големите книжарници съм виждала. Например - https://m.helikon.bg/ebooks/ .

# 484
  • Мнения: 478
Момичета, има ли как да оправя текста на книгите? Качени са в mobi формат. Досега четях книги свалени от читанка без проблем, днес си свалих няколко от един руски сайт. Ами на една книга думите се пренасят по средата, на друга разстоянието между редовете е много голямо. Опитах се в настройките да оправя, не става. Според вас дали е от сайта, от който са свалени? Става въпрос за новия киндъл.

# 485
  • Мнения: 12 294
Момичета, има ли как да оправя текста на книгите? Качени са в mobi формат. Досега четях книги свалени от читанка без проблем, днес си свалих няколко от един руски сайт. Ами на една книга думите се пренасят по средата, на друга разстоянието между редовете е много голямо. Опитах се в настройките да оправя, не става. Според вас дали е от сайта, от който са свалени? Става въпрос за новия киндъл.
Аз свалям основно от един руски сайт и досега не ми се е случвало такова нещо. Разбира се, може да са обработени лошо книгите. За всеки случай да попитам - сменила ли си шрифта?  Случвало ми се е да имам подобни проблеми с Publisher's font, които се оправят след като превключа на този, с който чета обикновено.

# 486
  • София
  • Мнения: 44 082
Здравейте! Вие от къде си купувате книги на български за четците? Нещо не мога да намеря, освен в сайта на Читанка (?) и разни безплатни места из интернет... Обърках се вече. Disappointed Relieved
Малкото, които съм взимала (малко, защото малко от тези, които чета издават официално) ги купувам от сайта на сиела - най-удобно ми е, защото продават директно в моби.
Купувала съм и от бард, но те не предлагат за четец, само за андроид, с тяхна програма се четат книгите... но не ми стана съвсем любимо да чета на телефон/таблет. А и те отдавна не са издали нищо, което да искам.

# 487
  • Мнения: 56
Може ли да ми пратите "#скандал" на Сара Оклър
manuelanikolaeva@abv.bg
Благодаря ви предварително

# 488
  • Мнения: 18 420
Купих грешната книга от Kindle store. Останах приятно изненадана, че мога да я върна.

# 489
  • Мнения: 5 012
Може, да. Може даже да си започнал да я четеш, да си минал примерно първите 1-2 глави, и ако решиш, че не ти харесва, пак да я върнеш. Трябва да не си изчел повече от половината обаче. Същото и с аудиокниги, независимо как са купени.

# 490
  • Мнения: 74
Здравейте, имам нужда от помощ по отношение на следния проблем - имам Kindle Paperwhite 2 от известно време книгите, които качвам в mobi формат не ги виждам на четеца. Книгите, които са тхт файлове се виждат. Някой от вас имал ли е подобни затруднения?

# 491
  • София
  • Мнения: 6 169
Моя четец преди време спря да "вижда" новите книги, които качвах. Не съм пробвала с различни формати и не зная дали е имало разлика. Разреших си проблема с пълно изтриване с RESET. Сега вече си работи нормално.

# 492
  • Мнения: 74
Моя четец преди време спря да "вижда" новите книги, които качвах. Не съм пробвала с различни формати и не зная дали е имало разлика. Разреших си проблема с пълно изтриване с RESET. Сега вече си работи нормално.
Благодаря за съдействието. Върнах фабричните настройки и сега книгите, които качвам се виждат.

# 493
  • София
  • Мнения: 1 355
Възнамерявам да поръчам четец от САЩ. Мислите ли, че ще имам проблем с четенето на книги на български?

# 494
  • Мнения: 351
Абсолютно никакви проблеми няма да имаш. Няма значение откъде е поръчан Kindle-a.

Общи условия

Активация на акаунт