Електронни четци - тема 22

  • 48 561
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Здравейте, за първи път пазарувам Киндъл от Амазон и да попитам, за да не греша някъде. Поръчката ми мина Dispatched и е пред Out for Delivery, но пари от картата не са ми дръпнати - нормално ли е?
Може да греша, но ако следите през електронно банкиране има известно забавяне при показване на дръпнатите пари при покупки в чужбина. Поне в банката, в която аз го използвам е така.
Не помня как беше, когато купувах моя киндъл преди месеци.

# 616
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
И при мен в банката има забавяне при отчитането на покупки в чужбина. При мен до седмица е стигало, когато съм плащала с карта извън ЕС. В ЕС е по няколко дена забавянето.

# 617
  • Мнения: 130
Здравейте,
искам да попитам някой от вас има ли опит с качване и четене на безплатните учебници за децата?
Кой четец би бил най-удачен..
На  Просвета учебниците са на ПДФ, но са с цветни картинки, графики ...
На Анубис и Булвест могат да се четат само с тяхно приложение он-лайн, дали то би могло да се инсталира на четеца?
По принцип мисля да взема някой от вариантите на Pocketbook, може би този с големия дисплей PocketBook InkPad 3.

# 618
  • Мнения: 6 148
Никой. Вземи таблет за тази цел.

# 619
  • Мнения: 130
За таблета е ясно, но не искам защото е вреден, а и ще се разсейват много с него Simple Smile
Четецът по принцип ще си го взема за мен, но ако мога да го ползвам и за техните учебници би било на 100% ефективна покупка Simple Smile
Само, че обемът на учебниците в ПДФ е много голям, заради цветните картинки и изобщо не знам дали ще тръгне на четец. Вероятно и паметта ще се задръсти бързо.
Любопитно ми дали някой е пробвал и какъв е резултата  Simple Smile

# 620
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Докато си избирах моят четец, изчетох много и Onyx Boox ги дават като най-удобни за учене и четене на PDF. С големи екрани са повечето и са с Android. Минус е, че са бая скъпи, не знам дали си заслужава.
Таблета е ок, но там има доста повече възможнисти за висене пред него, без да учи детето. А и товари очите повече.
Pocketbook InkPad 3 е добър вариант, може би. С Linux е и има разработени някои програми за четене, които могат да се качат.

# 621
  • София
  • Мнения: 6 210
Пробвала съм ПДФ файл на четеца. Да, четеше се, но много неудобно и тромаво, а имайте предвид, че бях качила роман, в който имаше текст, но не и картинки.
Жалко, че не са предвидили учебниците в по-подходящ за четци формат.

# 622
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
Всеки pdf може да се превърне в epub

# 623
  • София
  • Мнения: 6 210
Всеки pdf може да се превърне в epub
Да, но когато има картинки дали пак ще е ОК? Пък и от ПДФ към епуб понякога е доста пипкаво и трябва да имаш програма за разпознаване на текста, зависи как е правен изходния ПДФ файл. Но може и да греша, имам скромен опит с преформатирането.

# 624
  • Мнения: 6 148
dorrra, разбирам те прекрасно, но какъвто и четец да вземеш няма да ти свърши работа. Просто ще бъдат едни пари хвърлени на вятъра, ако само това ще му е функцията. Както и Вени написа, книга в пдф се чете трудно, а учебник с множество картинки и таблици ще се увериш сама че е да не кажа невъзможно.

# 625
  • Мнения: 130
Да, доста сложно се получава с учебниците и най-вероятно четеца ще си го ползвам само аз.
А форматирането от PDF на EPUB как го правитете? Защото PDF  файловете наистина се четат много досадно.

# 626
  • Мнения: 12 298
Да, доста сложно се получава с учебниците и най-вероятно четеца ще си го ползвам само аз.
А форматирането от PDF на EPUB как го правитете? Защото PDF  файловете наистина се четат много досадно.

Единствения смислен и доста трудоемък начин, който знам аз, е с програмата abbyy finereader.

# 627
  • Мнения: 6 148
Единствения смислен и доста трудоемък начин, който знам аз, е с програмата abbyy finereader.
То и няма друг. Обаче при учебник, всяка една картинка и табличка трябва да се отбележи ръчно, а после и да се вкарат в текста, ако са се разместили иии .. дали някой би се навил?
Най-лесното решение е да се принтират цветно и така на хартийка да се четат. Поне това би било моят избор.

# 628
  • Мнения: 8 228
Моят син си ползва таблет за електронните учебници. Носи го в училище и си го ползва там, ако му трябва някаква информация от учебника. На таблета няма игри. Вкъщи си ползва хартиените учебници.
PDF файловете от електронните учебници доста трудно биха се конвертирали в читав epub. Би било невероятна играчка и наистина едва ли някой би се навил да го прави. Има много картинки, схеми, текстът е разхвърлян къде ли не по страниците. При автоматично конвертиране ще стане абсолютно нечетима каша. При трябвало издателствата да предоставят електронни учебници четими на електронна книга, а не просто да излизат с изявлението, че видите ли има и електронно четими учебници.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 715
искам да попитам някой от вас има ли опит с качване и четене на безплатните учебници за децата?
Кой четец би бил най-удачен..

Аз бях решила, че по изброените причини ще качвам на четец. По-лек е, няма игри, с безвреден екран, дълго държи батерията. Наличните pdf-учебници се отварят нормално и не бих казала, че е трудна работата с тях. Така каза и детето. Дори математиката за 5ти клас, която е 142МВ, върви добре и лесно се увеличава. Няма нужда от конвертиране. Единствено на някаква задача пишело нещо за различен цвят квадратчета и съответно нямало как да се прецени кое е розовото, примерно. Съответно учебникът по ИИ е по-добре да се ползва цветен със сигурност.
Основният проблем са Анубис и Булвест. Глупавата им програма върви на Андроид, но на четец - не. Писах си с издателството. Нямало изискване за pdf и аз съм била втората, която пита, т.е. няма търсене  Laughing От "Бит и техника" казаха, че голям ресурс щяло да им отнеме да направят такъв формат. Думи нямам. Ще пиша и на Министерството, че могат да сложат това простичко изискване, като хвърлят луди пари за "прекрасните" учебници.
Три от тези на Анубис сканирах, но е много бавно и изнервящо, ако искам да станат хубави. Последният се отказах.
Англиският ни е само он-лайн и не става на четец също.
Все пак минахме на таблет. С малко е по-бърз, всичко е цветно и учебниците работят. На Анубис може и оф-лайн.
Щерката така и така има и телефон. Не злоупотребава с игри или нет.
Четецът за по-малките класове вероятно не е подходящ.
Слагам снимки на четец и два размера таблети. Размерът не е от значение, бих казала Simple Smile Учебникът е голям формат. По-малкия таблет ползва детето. Някой път носи четеца.
Ако си от София, мога да покажа на живо.
Скрит текст:


Общи условия

Активация на акаунт