Банята - 33 тема

  • 88 951
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 40 883
На мен някои от тези модели ми приличат на плочките в тоалетните на летищата или на коридорите в метрото. Може би заради това не ги харесвам.

Предполагам, че точно затова се казват МЕТРО плочки Laughing

# 496
  • Мнения: X
В тези, например, съм направо влюбена, особено в графитено сивия им вариант (почти черни са). Виждала съм ги на стена в Каем Борисов
https://tile.expert/en/tile/la-faenza/cottofaenza/i/La-Faenza-cottofaenza-3

7.5x30 cm Cottof.1 DK73W - 34,00 лева/бр. - бяла плочка с декор
7.5x30 cm Cottof.1 73N - 69,80 лева/бр - черна с декор

Но тези плочки ще стоят супер на голяма стена, а моята не е такава. В допълнение, цената и фугите ме отказаха, но това не ми пречи да ги мечтая.
Тези са доста приятни:

# 497
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Класическите метро плочки са и изпъкнали (с фаска по краищата) и затова (според мен) доста неудобни за забърсване, т.е. непрактични за баня.



И мен това ме отказа, отделно ръбовете при тези фаски не са много ок при рязаната плочка. А иначе, да това са си класически Метро плочки или subway tiles. Намерих пано от такива плочки, някъде около 30/30 представляваше, но фугата беше толкова особена, че едва ли щях да намеря точния цвят за фугиране между паната и щеше да се откроява.

Харесват ми беличките бани, отчасти и заради силно варовитата вода във Варна. При тъмни плочки, неподсушени след ползване, банята изглежда като занемарена, дори и при някакви супер яки и скъпи плочки.

# 498
  • Мнения: 13 187
Любимите ми плочки са тези, на снимка не ми харесаха, но в магазина имат една мострена баня, влюбих се още от входа
http://studiosense.bg/product/1925/plochki-za-banya-marbleline.html

и тези
http://studiosense.bg/product/1940/plochki-za-banya-stonevision.html

Но е въпрос на вкус, наистина.
Чисто черни и всякакви дюс плочки не бих си взела - много красиво и ужас за чистене.

# 499
  • Мнения: 2 694
Дай да си вземем плочки на които да не се личи мърсотията, за да може да не чисти много много. Страхотна логика ... направо ми е любима Simple Smile
Е, радвам се, че твоята логика изисква да чистиш с парцала цялата баня след като всеки от фамилията си е взел душ. Аз пък смятам, че петното варовик, останало след изпаряването на една капка, по същество не е нещо мръсно и не изисква непременно да бъде измито. И ми е по-леко да живея така, а ти си сложи гланцови черни или тъмно сини плочки, аз няма да те иронизирам за това Grinning
Мързеливи и нехайни хора с лопата да ги ринеш. Всеки да прави каквото си иска, аз банята си я забърсвам след всеки душ, защото харесвам да ми е сухо и чисто. Ако на някого не му пречи мърсотията и космите по пода си е за него.
А за гланцовите плочки по пода... ако искаш да си на шпагат след всеки душ... сложи си Grinning

# 500
  • Мнения: 40 883
- Нямам гланцови плочки на пода, откъде го измисли това?  Shocked
- Защо, когато говорим за петно от варовик от капка на стената, ти се аргументираш с косми по пода?  newsm78

# 501
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728


Ама не си права Grinning Естественият камък  има някакъв уют, усещането за който сме наследили от пещерните хора. Е, поне някои, други са потомци на Адам и не са минавали през еволюцията с първа стъпка някакъв си хоминид. Обаче естественият камък си има недостатъци - порьозен е и не е достатъчно здрав за да се нареже на много тънки плочи. Ако ще си облицоваш банята с естествен мрамор или травертин, ще са плочи по поне 1 см. Освен това трябва да се импрегнират редовно, а и не бива да се чистят със силни препарати. За сметка на това ако си купиш гранитогрес с шарка на камък ще получиш тънки (има и 3 мм дебели), здрави и абсолютно водонепоглъщащи плочи, които могат да се мият с каквото ти душа иска. И могат да имат супер шарки, разцветки и нюанси.

За Нико.

Аз бих избрала нещо като това долу - топъл цвят, носи на петна от вода и има уют и топлина в него. Бих го комбинирала с дървени мебели - виж другата картинка. Моята баня е със вариант на третата картинка, но с модификации, поръчани от мен (по три чекмеджета вместо крайните врати, по-голяма ширина, порцеланът е по-модерен и т.н.)






[/quote]
Интересува ме жълтата плочка от къде е ?

# 502
  • Мнения: 40 883
От Гугъл, търсех образ, не съм се интересувала кой я продава, защото подобни има много. Но излезе на много места при търсене на гранитогрес за баня травертин.

# 503
  • София
  • Мнения: 3 159
Подът в сегашния ни коридор е като последната плочка, не знам откъде е, но на живо е много по-шарена и неприятна. Хазяинът беше неприятно изненадан колко по-шарена е всъщност.
Аз бих заложила на по-изчистени неща и за вкъщи и за отдаване, това ми е много като пещера. В немския хотел, от който имаше снимка назад в темата, бих се чувствала много по-добре, отколкото сред фалшив мрамор и травертин. Не на всеки се харесват тези неща, а и в малко помещение хич не ми се връзват. Лично мнение, разбира се, но щом апартаментът ще се ползва от други хора, може да се падне някой като мен Simple Smile

# 504
  • Мнения: X
Подът в сегашния ни коридор е като последната плочка, не знам откъде е, но на живо е много по-шарена и неприятна. Хазяинът беше неприятно изненадан колко по-шарена е всъщност.
Аз бих заложила на по-изчистени неща и за вкъщи и за отдаване, това ми е много като пещера. В немския хотел, от който имаше снимка назад в темата, бих се чувствала много по-добре, отколкото сред фалшив мрамор и травертин. Не на всеки се харесват тези неща, а и в малко помещение хич не ми се връзват. Лично мнение, разбира се, но щом апартаментът ще се ползва от други хора, може да се падне някой като мен Simple Smile
Ето баня в супер висок клас хотел в голям германски град:

# 505
  • София
  • Мнения: 3 159
Доста по-различна е от това:
И ми допада много повече.

# 506
  • Мнения: X
Доста по-различна е от това:
И ми допада много повече.
И на мен определено ми хареса, даже цената беше супер. Около 30 лева/м2. Ама няма. Сега ще купувам по-скъпи. Добре, че харесвам различни стилове.

# 507
  • Мнения: 40 883
Ето баня в супер висок клас хотел в голям германски град:


Супер е, пак е камък и някакъв травертинест такъв. Нюансите, разбира се,  може да са всякакви и, което за мен е много важно, този дизайн е безвременен и няма да му мине модата догодина. Не е като силно модерните неща.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 4 057

За инвестиционни апартаменти, приятелка се спря на раета.

# 509
  • Мнения: 2 694
Да не забравиш и прозорец към спалнята, като в Мариот в Куала Лумпур

Общи условия

Активация на акаунт