Коледна елхичка скоро ще изгрее, ДЕКЕМВРИйче на мама ще се смее!

  • 29 534
  • 765
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Аз съм на НАН Оптипро.От болницата ми казаха да го храня с него,а педиатърката потвърди.Ще видим как ще сме с него,засега уж е ок.Ама да видим как ще наддава


Ако бебче се чуства ок имам две кутии излишни ако искате ми пишете на ЛС.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 268
Мале колко много бебета!

Честито на Дука, Соленка и Мелисандра!
Да са ви здрави бебчетата, бързо прибиране вкъши и бързо възстановяване на вас 😇

Ние днес излизахме на вън за 10 мин, утре сме на контролния преглед, който е след раждането за бебето, в петък пък съм аз.
Моята бебка спи много през деня, а през ноща се буди по често да яде, което автоматично ми взима от съня. Май трябва да си обърна режима с нейния.

Ние не плачем, докато се къпем, но ма всеки памперс е рев голям.
При вас как е, плачкат ли бебетата при смяна на памперса?

Днес съшо малката се превиваше и беше неспокойна не знам дали не почват колики.
Някой беше писал за чак с копър и анасон, той за бебето ли е или е за кърмачката.
Ако са другите  копки тип инфакол как се дават? Ние сме на кърма, сигурно трябва да изцедя и да давам така? Утре ще питам и в неонатологоята.

Ще видим и колко е капила малката надявам се да си качва добре, че още ми е филм с това хранене.

Кои от мамите останаха да чакат среща с малъките хора?

# 692
  • Мнения: 89
Аз съм още от чакащите мами, на 14декември ми е термина... както лежах в 8мия месец за задържане, сега се моля да не стигна до предизвикване на раждането Confused Вече се чувтвам доста изнервена и нетърпелива да си видя бебчо..

# 693
  • Мнения: 469
За кърма е хубав българския лактогонен чай. Много жени взимат този на Хип, защото е Хип, и защото е скъп. Опита ми както и опита на няколко майки около мен е, че българския превъзхожда Хип многократно. Може да опитате, нищо не пречи. При мен промяна в лактацията след като пия чай имаше на втория ден.
Да вметна, че в чайовете за лактация има  копър и анасон, които успокояват коремчето.

# 694
  • Мнения: 1 212
И аз си чакам термина, който е 30.12, утре съм на преглед и тайничко се надявам да има някакво разкритие вече, че миналата седмица нищо, корема ми е високо, на бебчо си му е добре вътре Grinning Измериха го 3.600  кг., вече съм в 37 г. с. + 5 и се надявам да тръгне по-рано, че не ми се седи в болницата на нова година Disappointed Ама кой ни пита мамите какво искаме ние, като реши бебчо, ние си го чакаме Grinning
А на всички нови мами, честито, бъдете здрави и щастливи и бързо възстановяване Blush

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 22:28 от maggie22

# 695
  • Мнения: 82
И аз си чакам термина, който е 30.12, утре съм на преглед и тайничко се надявам да има някакво разкритие вече, че миналата седмица нищо, корема ми е високо, на бебчо си му е добре вътре Grinning Измериха го 3.600  кг., вече съм в 37 г. с. + 5 и се надявам да тръгне по-рано, че не ми се седи в болницата на нова година Disappointed Ама кой ни пита мамите какво искаме ние, като реши бебчо, ние си го чакаме Grinning
А на всички нови мами, честито, бъдете здрави и щастливи и бързо възстановяване Blush
meggie, аз съм същата с термин 27 Декември, но доктора каза че по вероятно е да пренося. Иска ми се да тръгне по раничко заради празниците. Аз съм родена на 1 ви Януари и всеки ми казва, че може би ще е на моята дата хахах.

# 696
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Моят при смяна на памперса направо цепи мрака от рев😂😂😂 Ама и при къпане също.Той просто мрази да е гол...

# 697
  • Мнения: 1 212
И аз си чакам термина, който е 30.12, утре съм на преглед и тайничко се надявам да има някакво разкритие вече, че миналата седмица нищо, корема ми е високо, на бебчо си му е добре вътре Grinning Измериха го 3.600  кг., вече съм в 37 г. с. + 5 и се надявам да тръгне по-рано, че не ми се седи в болницата на нова година Disappointed Ама кой ни пита мамите какво искаме ние, като реши бебчо, ние си го чакаме Grinning
А на всички нови мами, честито, бъдете здрави и щастливи и бързо възстановяване Blush
meggie, аз съм същата с термин 27 Декември, но доктора каза че по вероятно е да пренося. Иска ми се да тръгне по раничко заради празниците. Аз съм родена на 1 ви Януари и всеки ми казва, че може би ще е на моята дата хахах.
Хайде стискам палци да изпреварят малко бебоците, че това с преносването е много гадно... Дано не се! Аз съм с второ и понеже баткото тръгна 4 дена по-рано, се надявям и този да побърза за срещата ни Heart

# 698
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
И аз съм от чакащите мами 🙂 Всеки ден си мисля, че деня е дошъл и нищо....

# 699
  • Мнения: 294
 Глори, Еуфория сетих се за моето момиче... и тя много плачеше когато я събличах 😁, страх ги е душинките.Като поотраснат пък им е голям кеф да са голички.

И аз чакам 🙄  цяла бременност се опитвахме да го задържим, от както влязох в 9-ти месец се кротна...нито болки нито нищо 🤔 имам контракции всеки ден, но не са за раждане.Термина ми е на 26-ти .Казват, че момчетата тръгват по-рано...дали е вярно?
И аз искам по празниците да сме си в къщи с бебе 😭

# 700
  • Мнения: 469
Аз съм за 3.01., но изчислено по цикъл. Овулацията ми е на 12-ти ден, не на 14-ти. Значи по мои сметки термина ми не е на 3.01., а на 1.01. Joy Таткото си е харесал 2.01., а баткото 25.12. Сестра ми заплю дата 27.12. Облози има много. А аз само се моля да почака с излизането докато си отидем вкъщи. Искам вече да съм слаба и енергична. Само да е здравичка и всичко да минава благополучно!

# 701
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Честито на новите мамчета! Да са ви живи и здрави бебоците, а на вас бързо възстановяване Simple Smile

Аз също съм от чакащите, термина ми е за 19ти, но нито тапата съм видяла да пада през тези 9 месеца, нито води да текат, а и контракции нямам като хората Satisfied Та се почвам да си мисля, че май не и се излиза на малката Grinning

# 702
  • Мнения: 405
И при нас смяната на памперса е приключение Grinning
Аврорчето, и аз нямах симптоми, ама ни изненада 10 дни по-рано... Wink
При нас днес идва лекарката, стоя час и половина, много неща ни обясни и показа за гледането на бебчето като цяло, много съм доволна Blush

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 08:19 от Lolly_88

# 703
  • София
  • Мнения: 1 268
Ехаа още колко много бебета чакаме 😇

Аз правя едно включване, докато малкия звяр се успи.
По принцип я кърмя на 3 часа (плюс минус) , така си се буди, за деня се събират 7,8 хранения. Тази нощ направи обаче 2 големи паузи, едната 4 часа, едната 4 часа и 30 мин. Иначе е много лакома. Кърма имам колкото щеш, фсже доста цедя и замразявам. На преглед сме днес към обяд и силно се надявам да качва грамчета.
Има ли други поспанливи бебчета?

# 704
  • бургас
  • Мнения: 624
Моето е като будилник на 3 часа... Няма пауза. На 16 дена беше качил 400гр. Не реве при смяна на памперс, но при къпане е голям рев. Все повече взе да будува. Доста повръща, имам съмнения за рефлукс.
Любопитен е, само се оглежда, какво вижда не знам...

Общи условия

Активация на акаунт