Коледна елхичка скоро ще изгрее, ДЕКЕМВРИйче на мама ще се смее!

  • 29 537
  • 765
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 405
Sunlight, честит рожден ден! Бъди здрава и скоро да се радваш на най-безценния подарък! Blush

# 76
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Титката- нали и аз съм като теб с късна овулация.Официялен 8-ми Декември,но заради овулация 20-ти Декември. Но моят доктор си ми насрочи секциото съобразявайки се със втория термин-20 Декември.Но за нормално раждане просто си чакаш и това е.Като цяло ако задържиш и след 7-ми,реално не го смятай като преносване според мен.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 190
Идвам на отчет!
Малката е добре. Много активна . Главата е ниско , но сме дълги и за това продължава да ме задушава. Разкритие нямам абсолютно никакво ( по думи съм била много стегната долу) та и тази седмица явно ще си чакаме тати - доплерът също е наред , така че ще я чакаме ... ама когааа...

# 78
  • Мнения: 3 904
Благодаря момичета! Да ви се връщат пожеланията!

Кари, аз имах два луди дни и нощи с бебка и после два.. никаква я няма. Едвам с бутане получавах по един ритник. Слава богу, тази вечер, като хапнах хубаво се посъбуди да се успокоя.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Някоя друга мама като мен има ли дето ще ражда без избор на екип, нормално. Леко се притеснявам, но така бях с дъщеря ми и затова така ще направя и сега.
За раждането и аз ще раждам без избор на екип или доктор .
Чудех се сега по документи термина ми е 7 декември ( а преизчисленият заради късна ову 17 декември ) ако не родя до 7 декември какво следва ? Документа за болница ми е издаден на 12 ноември и нали важи един месец . Сега и не ходя при док по ЖК а само на частно . Малко ми е филм това , макар че тази докторка при която ходя каза че няма да изкарам и до 7 декември според нея . Ако някой има опит ще се радвам да сподели.
Аз също ще раждам без избор на доктор или екип. Надявам се да не е грешка... Титка и моето направление е от 12 ноември и ще важи до 12 декември, а термина ми е на 6. Когато ходех до окръжна, за да ми направят запис на тонове, ми казаха, че ако ме приемат ще ми излезе безплатно и за приема ще ми ползват това направление за хоспитализация, което ми даде АГ-то следящо ме по ЗК. Тогава ги попитах, че примерно ме приемат и остана 1 седмица, но бебето не се роди до тогава, след това като реши да се ражда ще ми трябва отново направление за хоспитализация. От там ми казаха, че като ще раждам при тях, не било проблем те да ми издадът направление за раждането. А на страницата на болницата пише, че това направление го издава и личния лекар. То и аз съм с късна овулация, но никой до сега не ми е преизчислявал термина.

# 80
  • Мнения: 138
Привет момичета! Аз тази вечер ходих до спешното, защото имах голямо мокро петно на бельото и с моите намалени води, реших да не рискувам. Всичко е наред, не са води и вече съм вкъщи, но ме гледаха за разкритие (нямам никакво). Ама този преглед е ужасен, още ми е гадно..

# 81
  • Мнения: 1 978
Естествено, прибрахме се от мд и куч като легна на шкембата и бебата веднага се активира. Явно го е раздавала лежерно днес...

Замислих се коооолко ми липсва нормалното спане-хубав дълбок сън, на която страна ми е кеф, без да се въртя и да ме боли нещо. Уви, такъв сън в следващите години май няма да има Grin

# 82
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
От няколко дни не бях влизала  и ето... Честита ни нова тема! Благодаря за което 🙂
Ябълчице, Ели честити да си ви съкровищата! Бъдете здрави и ви желая бързо възстановяване!
От днес и аз влизам в 9 месец. Снощи не успях да заспя до 4ч. Едни болки. Сега съм добре. И през 10мин до тоалетна, малката явно мисли пикочния ми мехур за футболна топка.
С наближаването на раждането ме обхваща страх. Все едно не съм раждала нормално.
Момичетата с опит бихте ли споделил как изтичат околоплодните води, понеже като бях бременна със сина ми преди 4г тръгнах с болки към болницата. И на прегледа ми казаха 5см разкритие. И до самия край не ми се пукнаха водите, наложи се АГ да ги спуска. Бихте ли споделили?
Днес мисля да украся елхата, нека се усеща коледния дух вече.

# 83
  • Мнения: 944
Привет, момичета! Свекървата вчера ни беше на гости, но е болна, мислехме, че има проблем със стомаха и не е вирусно, но се оказа, че е. И сега аз се чувствам зле днес, имам ужасни колики и ме боли глава. А след 10 дни ми е секциото, нямам време да се разболявам. Какво да правя?! Как да стопирам всичко?! Аман вече от болести, тази бременност така си я изкарах.....

# 84
  • Мнения: 3
Привет и от мен Simple Smile не съм писала, но ви следя постоянно Wink ... аз имам следния проблем ... секциото ми е в четвъртък, а аз от миналия четвъртък съм болна (хрема, болки в гърлото) ходих на лекар и пия хапчета, но подобрение няма особенно Sad много се притеснявам утре съм на преглед преди секциото и не знам какво ще каже лекаря като ме види как подсмърчам ... направо ми се реве Cry

# 85
  • Мнения: 317
JY , добре че е било фалшива тревога, наистина е много гаден този преглед, с предната бременност бях на такъв и още си го спомням.

Кари, за хубав сън наистина се запаси с търпение, и все пак искрено ти пожелавам бебока да е спокойничък и да спинка повечко особено през нощта.

Melisandra, ехххх с тези болести! Ами като не е добре защо идва пък! Малко от малко трябва да се съобразяват и да те пазят! Пробвай с разни бабешки лекове, а ако не става - говори с док.

e.petitefille не знам какво да те посъветвам, док ще си каже, може да ти изпише АБ, за да се оправиш по-бързо. Аз бях с такива симптоми и ми изписаха АБ. Успех на секциото!

Аз днес бях на преглед. Тоновете нещо не бяха ОК, вдигаше ги до 180, после падаха, голямо ритане беше. Док ме върна да ги повторя, бебка вече беше заспала и бяха ОК, около 130-140. Обърнала се е главично, но пък за 2 седмици е наддала много малко около 220 г и вече е 2970. В четвъртък пак ме вика на тонове. И сега вместо да се успокоя, аз бая си се притесних. Малко остава до секциото, ама как ще издържа не знам.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 190
Добро утро ( то добър ден ама ) , скъпи мами!
  Тези вируси са страшни - думи нямам , страх ме е да изляза от нас. Вчера ходих на преглед в болницата в която ще раждам. Докато чакам пред родилното имаше много хора дошли на свиждане при родили вече мами - е добре , ама грам усет нямат тези хора - кашлят , кихат ... ама в родилно сте бе хора , като знаете , че сте болни ,защо го правите . И бременни и родили , и бебета има.
  Що се отнася до прегледа за разкритие , аз честно казано нищо не усетих - нито дискомфорт , нито болка. Е малко ми беше гадно чужд мъж да ровичка там , но като изключим това всичко си беше нормално. Явно при всяка жена е различно.
    Ако ми позволите да се измрънкам 😬☹ Още сме до никъде с ремонта. Поръчахме мебели преди 2 седмици , уж 14 дни срок за доставка , никакви ги няма. Звъннах на фирмата , нямали информация да са готови. В спалнята ни е паднала бомба, чакам мебелите, че да подредя всичко и да съм спокойна , но уви - явно всичко ще бъде в последния момент.
 По закона на Мърфи , всичко е против мен. Колата се развали , мъжа ще се забави , стаята не е готова , свекърва ми само се чуди как да ни скара и ме изкарва извън нерви всекидневно. Общо взето голямо мрън съм - извинявам се за което.

  Към вас :
На болничките да оздравеят. На тези , които чакат тези дни бебчовците - леко раждане. На тези с други проблеми - да се наредят най-накрая нещата . Общо взето дано при всички ни нещата се наредят и всичко да върви както трябва .

# 87
  • Мнения: 469
Михаела, обезумявам като те чета!!!! Как така ще иска да ви скара!? Защо!? Твоя мъж позволява ли!?
От снощи си мисля за svee ...

# 88
  • Мнения: 12
Здравейте, има ли някоя от вас, която ще ражда в Шейново при д-р Велев?

# 89
  • Мнения: 89
Здравейте, мамчета
Гледахте ли новините? Има петиция за лошото отношение към родилките, когато са безпомощни. Какво беше отношението на персонала в болницата при вече родилите мамчета? Може би това е едно от нещата, който ме притесняват. Искам да се държат добре в този момент с мен и с бебчо? И да полагат необходимите грижи за нас.Blush

Общи условия

Активация на акаунт