Голям компромис заради партньора

  • 7 981
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 444
Опитах да направя огромен компромис със себе си, изправена пред опасността да се разбие семейството ми. Огромният компромис се оказа огромна грешка!!! Сега съжалявам за постъпката си, защото без изобщо да подозирам, човекът отдавна е бил приключил отношенията си с мен.И се оказах ужасно глупава, допускайки онзи да си играе игричките,докато аз си мислех, че той ще размисли, че все пак нещо може да се промени. Не, не може. Така че, компромисите в една връзка трябва да са малки.Станат ли големи, значи няма да я бъде.

# 16
  • Мнения: X
компромисите в една връзка трябва да са малки.Станат ли големи, значи няма да я бъде.
Да, това е и моето мнение.

# 17
  • Мнения: 15 619
Едно е двама души да тръгнат от две различни мнения и да се срещнат по средата някъде с желанието да се разберат и да постигнат нещо за двама, съвсем друго е от единия да се изисква да мине през себе си и пряко себе си. Второто е компромис по мое мнение, а такова нито искам да правят заради мен, нито аз ще направя.

# 18
  • Мнения: 709
Не ми се е налагало.

# 19
  • Мнения: 4 518
Да, беше грешка, но не съжалявам. Човекът не го заслужаваше, но пък и не беше в етап от живота ми, в който нещата бяха непоправими.
Сега съм в друга връзка и отново бих направила същия компромис, но по различен начин. Човекът го заслужава и смятам, че ако го направя отново няма да съжалявам.

# 20
  • Мнения: 4 577
Огромни компромиси няма смисъл да се правят. Ако се налагат, то двамата партньори са несъвместими. Ако единият иска да си хойка наляво надясно, а другият държи на моногамна връзка, няма как да стане. Имайки предвид писанията на the openminded предполагам, че това е огромният компромис. И други по-безобидни, пак обръщат колата. Най-добре това се разбира при известно време съжителство. Малки компромиси и напасване са нужни, но налагане на различен стил на живот и на други ценности - няма как да сработи.

# 21
  • Мнения: 19 932
Както отбеляза съвсем на място Уишмастър – големите компромиси са свързани с пречупване на личността, което не води до нищо градивно. Води до отчуждаване и поляризиране в двойката. И в един момент една мъничка искра и става пожарът, всичко се сгромолясва.
Малките компромиси са ок, те са нещо като да помогна на половинът да окоси тревата като вися до него, без да ми се иска, но за да му правя компания.

# 22
  • Мнения: 10 706
Големия компромис може в последствие да те пречупи, ако психиката и нервите ти не са здрави. Партньора не те кара да правиш големи компромиси, той сяда с тебе, разговаря и двамата търсите кое е най-доброто решение. Да направиш за някого голям компромис, това е да задоволиш егото му. В последствие нещата се сриват. Да, в една връзка има компромиси, но те са и от двете страни. Да се жертваш за другия, загърбвайки всичко просто след време ще доведе до разруха. Човек не трябва да губи самоуважението си. Има неща с които оже да се направи компромис, но има и такива с които НЕ може и НЕ трябва.

# 23
  • Мнения: 11 364
Сега се чудя дали съм неспособна на компромисли или лесно се нагаждам, защото дори и не мога да си представя за какви компромиси говорите.
За оупън връзки по мерак на единия и нежелание на другия не са компромиси, а му викат ГОЛЕМ КЮТЕК Simple Smile 

# 24
  • Мнения: 1 195
В предишна връзка направих голям компромис, за който съжалявам. Повече няма да се случи.

# 25
  • Мнения: 2 172
Компромисите , които направих не са включвали 3ти човек . По-скоро става въпрос за компромис в семейството , като съм се поставяла в ситуация , която затруднява ежедневието ми , за да може половинката ми да се почуства по-добре, но всичко това за определен период от време.
Компромис във връзката си не бих направила. Това означава да изневеря на принципите си, отворени връзки и тн не са за мен.

# 26
  • Мнения: 1 184
.... дори и не мога да си представя за какви компромиси говорите....


И аз това се зачудих? Нещо по конкретно .....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И аз се зачудих ... ще опитам да обясня аз какъв компромис не направих: не останах в изчерпана според мен връзка, бях на 34 г. бяхме заедно 13 години, тъкмо станаха факт последните щтрихи на общия ни дом и аз усетих, че сме се превърнали в съквартиранти. Не усещах опора и другар, бях станала мъжа в къщата, а това е бях аз ... Не направих компромис да стоя и да остана в удобната роля за другия.

# 28
  • Мнения: 2 002
Направих голям компромис - дойдох в София, зарязах родния си град, да не разваля семейството. Сега съжалявам, че го направих. Сега, когато другата страна трябва да направи компромис, не го прави! И се чувствам още по-зле.

# 29
  • Мнения: 1 184
Според тълковният речник : Компромис е споразумение на основата на взаимни отстъпки.
Според синонимният речник : Компромис е отстъпка, взаимна отстъпка, разбирателство, помирение.

Общото и при двете определения е "взаимни отстъпки" , т.е. двупосочен процес.

Според мен ако само единият от партнъорите отстъпва , т.е. си мисли че прави компромис , това вече не е компромис , а опит на другата страна за налагане на доминация.



Общи условия

Активация на акаунт