Имаме си вече ний бебоци, сладки ЮНСКИ мушмуроци

  • 13 314
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 235
Здравейте и от нас.
Пъпчето го капвахме със спирт докато не спря да тече по мъничко кръв. Иначе го изкъпахме на вториа ден след като падна-така каза док. А за капките саб симплекс-аз ги пазех за следобед и за вечер а сутрин давам чайче от копър и анасон. Но днес взех капки бебинос защото ми ги хвалят че са по-ефикасни-ама неса толкова вкусни. Малко горчат и Йоана се разрева като и ги дадох но да чукна на дърво в момента спи спокойно, пък да жидим какво ще излезе че ми дойде до гуша с тия тъпи колики.
е това е от нас,радвайте се на хубавото време Laughing

# 31
  • Мнения: 434
Докато чакам Тити да се събуди да ви споделя за моите патила,
по поръчка на личната леракарка заведох сина си на изследване за билирубин, въпреки че той хич не е жълт и то показа резултата над нормата, джипито ни прати при гастроентеролог но преди да отидем при гастрото отидохме на неонатолог която с един уред му измери билирубина без да му взема кръв и каза че нямаме проблем, после го заведох така или иначе на гастроентеролог и тя му предписа 20 дена!!!! по 3 пъти на ден!!!! по 4 мг. фенобарбитал което на мен ми се струва прекалено много за не толкова високото ниво на билирубина! Сега съм пред дилема да давам ли лекарствто или да се услушвам! За тези които не знаят фенобарбитала е успокоително което се дава на възрастни болни от епилепсия и се дава само със зелена рецепта!!!
Не знам какво да правя не искам да давам това нещо!!! Моля посъветвайте ме!!!

# 32
  • Мнения: 554
Помощ!!!

Малкото Бобинце се е запекла яко ... направо се е циментирала .. . може да е от инфакола , а може и да е от мен защото и аз съм се запекла нещо. Налапках се със сладко от рози и сега ще хапна круши за да й подейства и на нея ... опитах с термометъра номера , но нищо не излезе.... намерих мушкато и след малко ще опитам и с него.


Някоя друга от вас има ли го този проблем???


Мисля да започна да давам инфакола само привечер, че аз без да има колики й го давах и глей ко стана:(

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 458
Денит мила аз нямам опит още като майка, но моята майка е мед. сестра и понякога като ми разправя докторите какви неадекватни решения вземат по-добре според мен иди на още един лекар и тогава прецени какво да правиш,защото да не стане така че да навредиш на бебо вместо да помогнеш.

А що се отнася до жълтеницата моята маика е с отрицателен резус фактор и брат ми се е родил с ужасна жълтеница, но понеже е на 1 юни и майка го е пекла на слънце и не му е давала никакви лекарства.Ако искаш мога да я попитам какво да правиш.

# 34
  • София
  • Мнения: 965
Капките Sab simplex ги даваме засега само вечер по 15 капки в млякото. Не знам дали нощем се буди от колики или от глад и затова и аз като Valkiria се презастраховам за нощта.

На пъпчето ще слагам още няколко дни спирт. При нас няма капчици кръв, но има като при Tatalina малки чернички остатъци като точици. Ако наистина след падането на пъпчето може вече да я къпем цялата, а не на мивката, ще е супер. Особено в тези жеги...

А какво ще правите с комарите? Видях, че Чико имат антикомарна серия, но в темата, която е пустана по въпроса, няма много отзиви, а само въпроси.

# 35
  • Мнения: 2 804
  Здравейте и от нас с Йоанка!

  Ние още нямаме колики,но ги чакаме ,какво да се прави....Одеве я изкарах на балкона и изглежда слънцето и дойде в повече и после беше нервна и не искаше да заспи.Едвам заспа милата,а сме седяли малко около10-15 мин.
     Приятна вечер на мамите  bouquet и лек сън на бебоците! baby_neutral
Да не даржиш беба на слънце!?!

# 36
  • Мнения: X
Здравейте и от мен!Понеже цял ден имахме гости ,а и Сами си е тук,днес просто не остан време за форума,та пак по нощите...амо то вие си ме знаете-макар,че мислех,че като родя ще забравя за безсънието...ама..явно каквото съм спала-спала съм...
А иначе днес Ивчо е много послушен-представи се чудесно пред батко,баба ,дядо и леля си/със цялото и семейство/-спа или кротува през целия ден-а иди се оплачи,де-а вчера цял ден не ми е слязъл от ръцете-че и вечерта като излязохме...пак...аз го носих,тати уташе количката за авторитет.Незнам това колики ли бяха,нерви ли...Иначе и аз съм прииготвила Инфакола-ама още не го давам,само чай на Хип-профилактично...
И още нещо-днес го сложихме за повече време в кенгурото-такъв сън му направи в него...вие слагате ли ги вашите мушмороци вече?
Та по темите:
Нушинка-и мен ме напикават,но само когато ме свари на смяна на пампа-иначе досега нямам пропуснал памперс-но аз ползвам от по -евтинките/че нали съм с две бебета на памперси/.Ако ползваш оригиналните-да знаеш,че при тях често се случва...И ако някой ти е казал да слагаш пишлето нагоре....аз поне не го правя-четох и из форума,че не е задължително...
За пъпчето-ние се къпехме и преди да ни падне и след като падна/а сего и по няколко пъти дневно,заради жегата/-просто след всяка баня си слагам спирт и пръскам бивацин.И смятам да го правя докато се прибере съвсем.За преезастраховка...да не се инфектира нещо... Thinking
За запека-четох при майските мами,че повечето капки за колики запичат.Така,че май от тях ще да е...Но ви съветвам вие да хапвате разхлабителни храни...през кърмата ще стигнат до бебчо-а ако ви стиска и с термометъра,но не много често,че привикват...
denit,аз не бих дала такова нещо на детето си-а и нали другата лекарка ти е казала,че няма страшно....Просто някои деца изкарват ълтеницата по-тежко-на мен ми обясниха ,че зависело и от кръвнато група...моите и двамата бяха доста жълти и то доста време...ама аз даже и сладка вода не давах до края.А това за слънцето/не директно/ също знам че помага...
И последно за слънцето-пазете си дечицата ,че е много силно и наш Ивчо вече го изпъпчихме...

# 37
  • Мнения: 434
Много ви благодаря момичета за подкерепата! Елиа ще съм благодарна ако попиташ!!
Ако някой е водил бебето си на ортопед може ли да ми каже как протича прегледа! Ние отиваме на разходка!  Hug Hug Hug Hug

# 38
  • в стаята
  • Мнения: 469
Здравейте мами  и бебоци! Hug
Вече и аз мога да се включа в родените юни 2006. Дъщеря ми Ивайа се роди на 9 юни в 8.30 сутринта 50см 3100кг. Добре сме тя спи яде и все едно и също но вече си имаме и колики. Няколко дни неможа да спи изопщо, но и взехме капки и сега си кротува. Да ви питам тази сутрин видях, че я е нахапал комр. Кажете какво да купя против комари да не и вреди. Приятен ден на всички и дано слушат бебчетата Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 750
Честито бебче, Иси!  newsm51
Да е здрава и слънчева и да носи много радост вкъщи!

Иначе за комари - ние тази година сложихме мрежи на прозорците и балконските врати - засега не съм видяла хапеща гадинка вкъщи. Дано това да ги спре.

Днес с малакта Ени сме на консултация - ще я мерим контролно, за да разберем колко кърма хапва и колко е пораснала за 2 седмици. Стискайте палци всичко при доктора да мине добре!

Свеж ден!

# 40
  • Мнения: 265
Здравейте мами!
 Ние се прибрахме в понеделник,но така и не ми остава време да ви пиша.
 Относно коликите -и нас ни нападнаха.Изписаха ни Еспумизан Л и според мен за сега и деиства добре-поне не се гарчи така милото.
Обаче ние имаме др проблем с които не знам как да се справя.В билницата моята буба си свикна на три часов режим-това  добре,Обаче понеже е много мъничка там я храниха и в 3 часа през ноща(понеже беше 8 дена в кувьоз в интензивно отделение).И сега  не можем да се откажем от това хранене-никакъв номер не минава Confused и се чудя дали ако няколко вечери се преборя с нея и я оставя гладна ще успея newsm78  Хайде ако някои се е сбласквал с това да сподели Praynig ще бада много благодарна.
 лек и усмихнат ден от нас   bouquet
 целувки на всички бебочета   love001

# 41
  • Мнения: 554
Здравейте милички!

Днес бяхме на първа консултация и педито каза, че сме перфектни Heart Eyes качила е 800 грама за 20 дена ... и я измери 51 см. каза че е невъзможно да е пораснала с 5 см. и че сигурно в болницата не са я премерили точно.  На 05.07 сме пак на консултация и ще ни боцнат имунизация. Иначе бебата е добре ... папка квот й дам .... и цица и биба ...и и малко колики ни мъчат и мисля да й дам пак инфакол за да не се мъчи... сега спи по корем на коляното на баба й Simple Smile и като се събуди за папкане ще и дам капки и папу.

Това е от нас... целуваме ви

# 42
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте мами от нас ние спим много приз деня а през ноща скърцаме така че вече съм на ръба от преумора Tired.Зърната ми така се разраниха че сега се налага да се цедя и да му го давам със шише.Днес го водихме за малко навън и той спа непробудно,незнам довечера какво ще правим #Crazy.Препоръчайте нещо за разхлабване и то ефикасно без свещички и без рициновото масло Naughty.А за памперсите не смятам че не ги слагам правилно дори не повдигам пишлето а само топчетата след като вчера педито ми показа как за да не се притискали между крачетата Whistling,но забелязах че е напишкан като лежи настрани ooooh!.Искам да ви питам забелязахте ли от едната гърда да ви е по-малко количество млякото??Ние се дохранваме понеже вече сме 4кг и не ни стигат 80мл. мляко и затова го слагам и на другата гърда Crazy.Не ме оставя докато не изцеди и последната капка мляко толкова е ненаситен и яшен hahaha.Ами това е засега от нас приятен ден  bouquet

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 820
Здравейте мамита   bouquet
Днес нямахме нет до сега и много се бях изнервила #Cussing out.
Днес ходихме на консултация и ми казаха че си отглеждам слонче.  261uu Качили сме 1.400 кг  Embarassed и сме пораснали с 6 см. Вече сме почти 5 кг и малкият ми мъж вече е голям,даже дрешките му вече са малки и от днес сме на по големия номер а и за памперсите също от 4 до 9 кг #Crazy. Педито каза да махна нощното хранене ама  newsm78 незнам как ще стане той яде в 10.30 след това в 3 и в 6 и си ни личи  Blush. Нищо няма да махам  Crossing Arms . По този повод adi_5 защо ти е да махаш нощно хранене на толкова мъничко бебенце  Sick . Давай на детето да яде и пак си лягай. Ако пищи от глад цяла нощ едва ли ще е по добре Peace.
 За жълтеницата ами нашата беше мноооогооо тежка. Аз съм А- а бебо се роди А+ и днес педито каза че вече не сме жълти. Давй му много вода и не го тъпчи с лекарства  Naughty. Всичко ще е наред Hug.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 750
И ние растем добре - за две седмици Ени е качила близо 500 гр. Днес правихме контролно мерене при лекарката.

Нушинка, и аз забелязвам тези дни, че дясната ми гърда е по-пълна от лявата. Дори понякога започва да става твърда като камък. Не зная обаче дали това е нормално.

Мрънчо, и нашата лекарка каза през нощта коремчето да почивало и да съм давала само вода. На мен обаче хич не ми се иска - само като си помисля, че трябва да си хвърлям кърмата, а детето ми да пие вода, ми става тъжно. И сега се чудя какво да правя?!?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт