Имаме си вече ний бебоци, сладки ЮНСКИ мушмуроци

  • 13 313
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ехо,пак съм аз,ама като имама да казвам нещо много хубаво....
Elisir,си има момченце-днес е родила/предизвикано/и бебо е доста голям-3.750кг/52см.Най-вероятно ще се казва Цветелин!Утре ако ни пуснат с Ивчо,ще я видим....и ще ви кажем повече подробности.Да и е жив и здрав сина! И на Иси,дъщеричката!!!

# 46
  • Мнения: 554
Tatalina, никой не може да те накара да не си храниш детенцето нощем ! Ако все пак го направиш номера с отказването на нощното хранене... не си хвърляй кърмата, а я пази в хладилника и я давай или с лъжичка или с биберон. Аз нощно време я храня боби с АМ , но си цедя малкото кърма и и я давам на сутринта. Ние през деня сме на кърма и с дохранване , ако има нужда , а нощно време само АМ папка.

# 47
  • Мнения: X
Е,сега вече мога на спокойствие да пиша,че нещо не се справям с толкова народ вкъщи-добре,че поне Иво е кротичък,та с него да не се занимавам много/освен с кърменето/
За нощното хранене да си кажа и аз-понеже съм патила от отказване-та ако бебо си има желание,по-добре не го махайте...ако спи добре,ама ако ще ставате хирляда пъти за да наливате вода, и детето ще пищи от глад...просто не си струва...ако си давате котгато е гладно и двамата ще спите по-спокойно,а като му дойде времето -само ще се откаже...Вие бихте ли спали гладни...пробвайте/или питайте педитата те биха ли успели/
Nushinka,щом си убедена ,че слагаш правилно пампа и пак пропуска-просто смени марката или мини на по-голям размер.А за храненето-доъ 6 седмици се установява притока на кърма-затова се препоръча да се дават и вдете гърди на едно хранене-за да се стимулира производствота на мляко-така,че давай спокойно и от двете...и не се притеснявай,че едната изглежда по-малка...това не значи ,че има по-малко мляко...А за разхлабването-най-добре е ти да ядеш разхлабваши храни...и през кърмата да стигат до бебчо.
и Мрънчо-браво бе-вие пак поведохте в класацията-ние ще се похвалим утре какво сме качили...

# 48
  • Мнения: 1 267
Денит, от мен съвет, не тъпчи бебо с каквото и да било. Стефи го изписаха с жълтеничка и то над нормата, пием само глюкозка по 250мл на ден.Вече кажи речи 15 дена и доста сме се поизбистрили.Има я в аптеките - 500мл струва 1.50 лв.
Относно храненето- няма ред и дисциплина, а колкото му душа иска. А душата му май много иска:)
Нушинка, и на мен ми пропуска памперса, но мисля че проблема не е в памперса. Аз май не го слагам добре винаги, е то зависи и от бебо.понякога така се върти.
Относно кърменето-по 10 мин. на всяка, в това отношение почти винаги Стефи пуска гърдата на 20 минута.
От вчера сме на САБ СИМПЛЕКС. Да видим какъв ще е ефекта.
А иначе минимум по 2 пъти сме по голяма нужада:)Simple Smile а на  мен тотално ме се объркаха вкусовите сензори и набивам сладко най вече под формата на МОРЕНИ, поне 1 на ден. Но моя дружка ми каза че фъстъците въобще не са за препочитане. както и меда. И двете се явяват големи алергенти. а морената има бая фъстъци. от днес смятам да я отказвам:)

# 49
  • Мнения: 1 267
И още нещо , Нушинка! Относно гърдите, освен познатите пасти ГАРМАСТАН и ДЕФЛАМОЛ против напукване , моя приятелка ми каза за съвсем обикновен гланц за устни-действал чудесно и  не е вреден за бебо. Опитай:) Аз преди кърмене се изсцеждам леко, защото когато съм с напръщели гърди изпитвам голяма болка, а така спада налягането и всичко е ок:)

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Честито на Ели,  smile3525
Да и е жив и здрав малкия-голям юнак. Много да слушка, да папка, спинка и пълни пампите. На Ели бързо възстановяване

# 51
  • в стаята
  • Мнения: 469
Здравейте мамита!
Днес бяхме на първата консултация и педито така ме изплаши че Ая не наддава достатъчно. Sad Качила е само 230 грама, това от изписването тоест за 7 дни. А иначе си яде добре даже е доста лакома, дори се дохранваме с адаптирано, защото не и стига кърмата. Но се надявам да започне да качва Praynig
ЧЕСТИТО НА ЕЛИ!
ДА ИМ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ДА ГИ СЛУША И РАДВА!

# 52
  • Мнения: 554
Здравейте момичета!

На педитата угодба няма ... ту малко качват бебите ... ту малко качват .... абе лекарска му работа Thinking
Днес ... да ви се похваля  Grinning ходих на фризьор , подстригаха ме малко, боядисаха ме ... два часа кеф. През това бреме Бабата и Бебата седяха в градинката... аз като отидох при тях те се хранеха и аре още 3 часа на вънка Joy у кеф голям .... 6 часа изкара бебка на въздух и преди малко се прибрахме доволни всичките. Много добре понася девойката дългите разходки, само дето си постоя в памперса повечко , но тя от тея дето не се впечатляват от пулните памперси. Следващия път ще я преобуя и навън... без да се притеснявам. Та това е от мен ... Хей ... какво става с Мишелка бе момичета ... никакви новини няма от нея ... надявам се всичко да е ОК и просто да е много заета покрай новата бебка и каката.

# 53
  • Мнения: 265
Здравейте и от нас  bouquet
 Ние сме добре-само коликите ни мъчат доста,но днес баба й взе sab simplex  да видим дали ще ни помогне(от еспумизан не се повлия добре).
 Имам въпросче към мама kabranska относно това редуване на гърдите с цел увеличаване количеството на кърмата-след като кармиш по 10 мин от всяка,след това цедиш ли?
Моята кърма не е много като количество(но за сега ни стига,даже доизцеждам по 10ml.).До сега съм давала само от едната  гърда при всяко кармене и се чудя-ако мина на схемата даване и на 2-те,няма ли да бадат напрегнати и болезнени до следващото папкане ?
 Нашето пъпче падна вчера-не кърви и не секретира за сега,но и аз продължавам да слагам капчица спирт-за всеки случаи.
 Това е от нас за сега!Целувки на всички сладки бебчета  love001 а на мамчетата лека вечер  newsm51

# 54
  • Мнения: X
Здравейте и от нас! Днес ходихме на две консултации -при две различни лекарки и като пренебрегнем факта,че имаха малко разминаване в теглилките,сме нададли доста-вече сме 4.400кг и 55см.Малко се поядосах,че нещо на различни езици си говорим,ама така,ще е ,те ще си говорят,аз ще си правя каквото искам...Щото то има тонове изписано как е по-добре да се гледат деца/имам впредвид съвременни теории,а не отпреди 30години/ама кой да ги чете.И на нас ни казаха,че сме още жълти-а според мен по скоро ни е хванало слънцето,ама карай
И педито по здравна каса ни подхвана за захранването-и аз като и казах,че предпочитам късното захранване тоя път и тя:Ми добре,тогава ,ще ви изчакаме до втория месец!?!?!?!За това ,че кърмя на поискване-изобщо и не споменавам,че не ми се слушат глупости...И така май ще я караме,пъщк ако има проблем-ще се разделяме..
adi_5 ,след като ти стига кърмата ,че и остава да изцедиш, как стигна  до извода ,че е малко? Имай впредвид,че тя се увеличава според потребностите на бебето.Аз давам от двете гърди на почти всяко хранене/понеже понякога заспива непробудно след едната,но на другото ядене почвам с другата/или обща около двайсетина минути-по 10тина на гърда.И не цедя -просто няма смисъл-така само ще предизвикам свръхлактация,а аз имам достатъчно мляко.А за напрегнатоста и болезнеността на гърдите-не се притеснявай-това е само в началото-после се наместват нещата-омекват и вече почти не болят...само като дойде време за ядене на бебо може да усещаш леки бодежи и най-вече намокряне.
А за Мишелка,днес е писала при бременните-явно не е вдяла тази тема-но пише ,че са добре, но и е трудно да се справя сама с двете принцеси и търси детегледачка-ако някой може да и помогне-пишете и на ЛС.
От нас толкова за днес,че ме боли зъб,или глава или и аз не знам какво точно,но ми е едно такова свинско...

# 55
  • Мнения: 265
големи благодарности за бързия отговор   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравейте мами!
 Ние се прибрахме в понеделник,но така и не ми остава време да ви пиша.
 Относно коликите -и нас ни нападнаха.Изписаха ни Еспумизан Л и според мен за сега и деиства добре-поне не се гарчи така милото.
Обаче ние имаме др проблем с които не знам как да се справя.В билницата моята буба си свикна на три часов режим-това  добре,Обаче понеже е много мъничка там я храниха и в 3 часа през ноща(понеже беше 8 дена в кувьоз в интензивно отделение).И сега  не можем да се откажем от това хранене-никакъв номер не минава Confused и се чудя дали ако няколко вечери се преборя с нея и я оставя гладна ще успея newsm78  Хайде ако някои се е сбласквал с това да сподели Praynig ще бада много благодарна.
 лек и усмихнат ден от нас   bouquet
 целувки на всички бебочета   love001
Ох и ние го имахме същия проблем и доскоро бяхме на 8 хранения  Embarassed аз обаче си реших проблема с леко подсладено чайче (по съвет на доки), хем няма колики хем не е толкова гладен. Laughing Иначе за протокола Марти се роди 2850, а преди седмица беше 4260..хихи, пу пу яде си детето  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 2 227
Пепитка, хиляди благодарности за снимката  Hug  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 2 227
Мама Munichka дари живот на бебе Йоана. Тя тежи 2850 и е висока 48 см. Да й е жива и здрава и само да радва мама и тати newsm68 newsm44 newsm68 newsm51

# 59
  • Мнения: 1 000
Здравейте мили майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0
Анкета : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да поразходите децата си по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 13:25 от BgViki

Общи условия

Активация на акаунт