Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 13

  • 34 179
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 25 750
Иска му се на нотариуса.
Явно е изпуснал момента да купи изгодно инвестиционен имот.

Ами може да си купи не толкова изгодно и пак да си "лапа" с нас, какво е седнал да дудне като дърта свекърва.

# 601
  • Мнения: 19 487
Може ли да ме посъветвате за свястна агенция/брокер за даване под наем. В момента работя с две и имам пълното право да констатирам, че обявата е забодена на сайта и до там, тоест няма канали на информация какво се търси по другите агенции. Имам впечатление, че всички са се втурнали да работят по покупко-продажбите и наемите не ги интересуват. Като е така, да работя без брокер май ще ми е по-лесно.

# 602
  • Мнения: 25 750
Пробвай без брокер, но знаеш правилата -нова сим карта и т.н.

# 603
  • Мнения: 14 966
Защо не си пуснеш и сама обявата. Пак звънят брокери, но от всички агенции. И пак ще ти вземат комисионна Blush
Сезонът е слаб, аз от миналия месец съм си пуснала обявата , чак сега се раздвижиха - нито цената съм намалила, нито снимките съм сменила. За три дни имам повече огледи, отколкото от началото на пускането на обявата .
Празници бяха , пък и сега са подозрителни тези, които сменят квартира.

# 604
  • Мнения: 2 193
Не е задължително да плаща комисоонна, ако брокер се свърже с нея. Въпрос на договорка. В моите обяви категорично пишех, че не плащам комисиона.

# 605
  • Мнения: 19 487
Благодаря за съветите. Ще го мисля. И наистина сезонът не е благоприятен, аз не бързам и т.н. Но ме дразни това абсолютно безхаберие. Това за новата сим карта е идея, може да я пробвам, че иначе ще полудея.

# 606
  • Мнения: 25 750
Това за новата сим карта е идея, може да я пробвам, че иначе ще полудея.
Не идея, задължително е.
На мен още ми прозвънпяват за имот отдаден юли 2017та.

# 607
  • Мнения: 18 528
Задължително нова сим карта.
Брокерите общо взето са наясно с това и почти винаги питат "а на кой номер мога да се свържа с вас", но човек трябва да е корав и да не признава.

# 608
  • Мнения: 19 487
Да, щото те не го играят номера с двете сим карти. Опитайте се да се свържете с брокер на телефона, който е дал за контакти. Задължително или вдига секретарка, или ви връщат обаждане от съвсем друг номер.

# 609
  • Мнения: 2 465
Да, вземете си най-евтината СИМ карта, публикувайте номера ѝ в обявата. По такива карти минутите са съвсем ограничени, но може да звъните на брокерите, които решите и когато се  налага, от личния си номер като го покриете. Вашият оператор ще ви каже как става това. Отсреща им излиза "частен номер".

# 610
  • Мнения: 1 050
Като ми свършат предплатените минути, си зареждам ваучер през И-пей. Бързо и лесно. От скрит номер не се обаждам никога, защото самата аз много мразя са получавам такива обаждания. Още преди да си се чул с човек отсреща, те настройва негативно, защото той подхожда подмолно криейки си номера.

# 611
  • Мнения: 18 528
Аз също не вдигам на скрит номер.

# 612
  • Мнения: 2 465
Ако искат да ми вземат комисионната, може и да вдигнат.

# 613
  • Мнения: 656
За град София, ако човек иска да инвестира каква е възвращаемостта във времето? Може би зависи от район.
Става въпрос за бюджет 40 000 евро + до 10 000 евро за ремонт и мебели.

# 614
  • София
  • Мнения: 6 010
С този бюджет не знам дали въобще може да се купи нещо, но не съм запозната с цените във всички квартали. За възвращаемост също трудно може да се говори ако жилището е нисък клас и в кофти квартал.
Около мен всички отдават жилища, които просто имат и ги пазят за децата някой ден. Не съм чула някой да е започнал да печели и да избива пари от наеми.

Общи условия

Активация на акаунт