С червените ботушки потропва дядо Мраз, Февруарчето засмяно очаква го в захлас

  • 28 983
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 418
Аз искам да попитам каква ви е политиката с разходките на минусови температури?Днес излезнахме за час и нещо с раницата спа 40 мин. Така че сигурно не й е било некомфортно...Беше -2. Някой знае ли до колко - Т , е ок за нашите бебета?Вие как процедирате?

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 18:34 от hamsti

# 91
  • Мнения: 353
Здравейте мами Grinning аз съм към мартенската група, но моля за съвет. Станахме на 8 месеца и ще въвеждам глутен, намерих овесена каша,  но за ръж и ечемик не намирам нищо. Ако може да споделите опит, какво да купя и как да го приготвя. И мога ли да въвеждам и други нови храни през този месец?
Аз използвах каша на ДМ с три вида зърна: овес, ечемик и спелта веднага след овесената.

# 92
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз не съм давала 100 каши със също толкова зърна.
Дадох 2-3 дни овесена каша и след дова направо попара със сухар още на 6 навършени месеца

# 93
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
Аз искам да попитам каква ви е политиката с разходките на минусови температури?Днес излезнахме за час и нещо с раницата спа 40 мин. Така че сигурно не й е било некомфортно...Беше -2. Някой знае ли до колко - Т , е ок за нашите бебета?Вие как процедирате?

И ние тези дни излизахме с раницата и поспа 30-40 минути. Имам едно палто за бременни и.я пъхам под него, т.е. цялата е покрита почти и мисля,че й е добре. Незнам обаче до колко градуса може да изкарваме така. Тези дни излизаме с количката също, но набързо за 10-15 минути и ми прави впечатление,че постоянно си отвива ръцете без ръкавици,незнам защо ...

# 94
  • Мнения: 209
Момичета, какво мислите за инфрачервените термометри? Имате ли опит с тях? Аз до скоро само бях чела, но онзи ден като отидохме на лекар той използва такъв, за да измери температурата на бебка и ми се стори доста удобно...

# 95
  • София
  • Мнения: 2 666
Момичета, какво мислите за инфрачервените термометри? Имате ли опит с тях? Аз до скоро само бях чела, но онзи ден като отидохме на лекар той използва такъв, за да измери температурата на бебка и ми се стори доста удобно...

Много съм доволна, нооо трябва да му хванеш начина на работа. При Т над 39.7 обаче винаги правя сверяам с живачен.

# 96
  • Мнения: 420
Моя опит с термлметрите е богат и за жалост все не особено успешен. До тук имам 2 и сега съм поръчала трети, защото не се доверявам на нито един от тях. Имам за ухо и чело на Нук - абсолютен боклук. Не си и помисляйте да го купувате! Инфрачервеният за чело до сега уж работеше добре, но и той се побърка от известно време и показва само градуси над 38. Беше някакъв евтин, за толкова пари явно такова качество. Сега поръчах Омрон, отново за чело. Надявам се, този път да е успешен изборът ми. Иначе имам обикновен електронен и кварцов, но тях не мога да ги ползвам за бебо.

# 97
  • Мнения: 1 418
Питах и при януарчетата, но да питам и вас.Всички бебоци ли прилазиха/запристъпваха?😊Ние още не сме нито едното, а вчера стана на 10м.Иначе заема поза на колене и ръчички,но после се юплюска по корем.

# 98
  • Мнения: 209
Ние сме на 9++ и сме по същия начин. Изобщо не се опитва да лази, камо ли да ходи...

# 99
  • Мнения: 1 406
Сигурно ще ме сметнат за луда, но си извеждан децата всеки ден, независимо от температура. Само ако духа много силно да ми сваля качулката, вали напоително (демек толкова силно, че да подгизна) или е гъста мъгла пропускам, но гледам в такива дни поне на терасата да излезем.
Обличам ги като себе си + една дреха повече или в ескимоси. Дебела пелена отгоре, ако духа опъвам дъждобран.  Навън спят по два часа, а у дома по 40 Мин.... Така че избор нямам. Вземам си едно чайче, книжка и обикалям улиците, а по някое време сядам на слънчева пейка ( в случай че пече) и чета книга. Супер релакс ми е.
А най- хубавото е че няма дечурлига да пищят и крещят наоколо, че да ми будят децата. Няма и бабешкели да ми набиват неискани съвети. Просто се наслаждавам на спокойствието. Sunglasses

# 100
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
Питах и при януарчетата, но да питам и вас.Всички бебоци ли прилазиха/запристъпваха?😊Ние още не сме нито едното, а вчера стана на 10м.Иначе заема поза на колене и ръчички,но после се юплюска по корем.


Ние сме на 9++,но не пълзи.Иначе се изправя в леглото,обича да пристъпва във въздуха,като я държиш подмишниците.

# 101
  • Мнения: 754
За термометрите и преди съм писала,че аз купих  Braun no touch и съм супер доволна.

# 102
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ние използваме този - Thermoval Duo scan (за чело и ухо). Доволни сме! Simple Smile

# 103
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 722
Момичета, имам пак проблем с моето немлекопитаещо момче. От два дни отказва АМ преди заспиване и заспива гладен накрая. Буди се свиреп от глади като му направя млякото, щом види биберона рев... Накрая го изяжда от няма и къде.. пробвах кисело мляко разредено да му дам, не иска. Тази нощ съм нагласили чаша през която да му дам ам, да не е биберон...
Имате ли идея кои АМ са по-сладки на вкус?

# 104
  • Мнения: 212
За излизането навън - всеки ден излизаме сутрин и следобяд, когато вземаме сестра му от градина.
Но днес въздуха беше много мръсен. Качихме се на Витоша и това беше излизането.
Утре , ако отново е такъв въздуха, няма да излизаме. Следя картата с измервателните станции на airtube.info.
За вкъщи си купихме уред, който филтрира въздуха, за да спасяваме положението в такива дни.

Общи условия

Активация на акаунт