Първата любов...май полудявам

  • 3 646
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,мили дами,искам съвет от хора,които не ме познават...
Така с първата ми любов сме разделени от 7 години,през това време и двамата имахме няколко връзки (несполучливи),но ние си останахме приятели,през всичките тези години,обаче напоследък,почнахме да си общуваме много по често ,пишем си почти всяка вечер,виждали сме се на кафе като приятели и постоянно си говорим за миналото какво е било и защо така се е получило,аз почнах да се обърквам и мисля,че все още има някаква искрс,която може да пламне И така попитах го дали някога ,ако животът ни завърти можем да бъдем пак заедно,но той категорично каза,че няма такъв шанс,че много страдал и не искал да бъде пак глупак,аз разбира се взех от дума и спрях да му пиша ,за да не излезна луда,но понякога,когато е пиян ми пише някакви ... Обажда ми се и говорим по час по телефона,но иначе твърди,че нищо не може да стане вече,а нашата любов беше изпепеляваща и истинска във всеки смисъл на тези думи..Та въпросът ми е дали не се побърквам като анализирам всяка негова дума и действие спрямо мен и си въобразявам,че всичко го прави от голямо его .. или да слезна на земята и да осъзная,че този човек наистина не желае нищо повече от приятелство..
Ще се радвам да чуя мнения,различни от тези на приятелите ми ,които твърдят,че ние сме създадени един за друг и никой не може да избяга от съдбата си 😊

# 1
  • Мнения: 4 611
Щом казва, че не иска и никога няма да ви се получат нещата да ти се маха от главата и това е. Какво е това хем не иска, хем те търси и ти говори глупости. Глупак...

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839

Ще се радвам да чуя мнения,различни от тези на приятелите ми ,които твърдят,че ние сме създадени един за друг и никой не може да избяга от съдбата си 😊

Това го има само във филмите за тийнове, така че не си мъти акъла.
Съдбата сама си я правиш, затова спирай всякаква комуникация, не му отговаряй, не го търси.
Превръщате се на котви един за друг, пречейки си да вървите напред в живота.

# 3
  • Мнения: 1 168
Важният въпрос е: кой прекрати взаимоотношенията и сложи края?

# 4
  • Мнения: 1 184
Здравейте,мили дами,искам съвет от хора,които не ме познават...
Така с първата ми любов сме разделени от 7 години,през това време и двамата имахме няколко връзки (несполучливи),но ние си останахме приятели,през всичките тези години,

Не съм дама ама , ей това си е чист мазохизъм.

# 5
  • Мнения: 4
Точно,аз принципно съм здраво стъпила на земята и не мога да повярвам как тези заучени фрази почнаха да ми мътят главата🤔ама уви случи се и си създадох няква илюзия ...

# 6
  • Мнения: 5 820
    За разлика от нас жените, мъжете казват винаги това, което мислят. Той ви е казал под прав текст, че не може никога да стане нещо сериозно между вас двамата. Явно в момента той е сам и когато един мъж е сам и има някаква глупачка, която е хлътнала по него, защо да не се възползва от нея физически.

# 7
  • Мнения: 1 184
Точно,аз принципно съм здраво стъпила на земята и не мога да повярвам как тези заучени фрази почнаха да ми мътят главата🤔ама уви случи се и си създадох няква илюзия ...

Чакай сега , разделили сте се , общувате с години след това , т.е. ровите стари рани с години. Ти направо си го каниш отново , той ти отказва. Звъни ти и си говорите с часове???

Като е край си е край.

# 8
  • Мнения: 4
Леа Леа,аз прекратих всичко,когато тръгнахме аз бях едва на 16 години ходихме 5 години и просто реших,че много малка съм се "завързала" и не съм си изживяла младостта ,което беше така,просто тогава ми се живееше ...

# 9
  • Мнения: 97
Щом няма "никога"отново да бъде с теб прекрати комуникацията с него. Губиш си времето да се опитваш да си приятел с бивш, с когото си имала "изпепеляваща" любов, според мен няма приятелство между бивши.

# 10
  • Мнения: 19 840
А, дечковци. Залепили сте се един за друг като дупе и гащи, защото ви е страх да влезете и двамата в нови връзки. Каква изпепеляваща любов на 16, моля ти се, слез от облака. Simple Smile
Това се детински кукички.
Момъкът не знае какво иска, страх го е, та го боли чак. А ти си търсиш сламка да се уловиш в нещо познато и сигурно.

Трябва да се пуснете един от друг и да се освободите взаимно.
Какво е това "приятелство" през годините. Когато е имало изпепеляваща или даже лекичко горяща любов, после приятелство между мъж и жена – няма. Казвам го от първа ръка. Това вашето е лигавене.

Слагай край на контактите с него и си продължавай напред живота. Няма смисъл от самозалъгване и губене на време.

# 11
  • Мнения: 5 246
Изобщо не бих поддържала комуникация с него. Не искам някой да си запълва времето с мен. Нямам желание за разговори и анализи за миналото. Живота е сега. И двамата нямате никого до себе си и сте се улучили във фаза на някаква депресия. Утре като някой си намери половинка няма да си казвате здравей като се срещнете. Какъв е смисъла?

# 12
  • France
  • Мнения: 12 542
Нека резюмирам : ти и той тръгвате на 16, ходите 5 години до 21 и после 7 години (до 28г) запазвате контакт, въпреки, че и той и ти имате свой живот.
И сега и двамата сте сингъл, но той не иска нищо от теб, освен може би на пияна глава. А на теб, май ти се иска, защото губиш време в анализиране на смс-и и на слушане на стадото приятелки.
И даже правиш тема в бг-мама.
На твое място щях да го блокирам поне за месец, но не мисля, че ти ще го направиш.
Ако бяхте един за друг, нещата щяха да се развият по съвсем друг начин. Казвам го от личен опит.

# 13
  • Мнения: 1 168
Леа Леа,аз прекратих всичко,когато тръгнахме аз бях едва на 16 години ходихме 5 години и просто реших,че много малка съм се "завързала" и не съм си изживяла младостта ,което беше така,просто тогава ми се живееше ...

Възможно ли е, чисто хипотетично, той през годините да е страдал много за раздялата ви, тъй като е бил в позицията на "зарязания". Ти първото му гадже ли си била? Ако "ДА" то вероятно той все още има тръпка по теб, сигурно смята, че е бил неправомерно отсвирен. Ето защо, лице в лице ти казва, че никога повече няма да се върне при теб. Вероятно го е страх от една бъдеща нова раздяла, инициирана от теб. От друга страна, в пиянски моменти, прекрачва тази граница и ти напомня за себе си. Според мен, самия той не знае какво иска, рискува ли му се отново да се бори за връзка, която е в историята или просто търси отмъщение и иска да ти покаже какво си загубила преди години, затова ти дава противоречиви сигнали. Т.е. КОРИСТНИ ИЛИ БЕЗКОРИСТНИ СА МУ НАМЕРЕНИЯТА в това общуване.
Най-доброто, което можеш да направиш в този случай е да се постараеш да съхраниш себе си. Отдалечи се за известно време от тази комуникация. Изчакай, да видиш неговата реакция. В неговите очи за сега ТИ СИ ЖЕНАТА, която откликва на приятелските взаимоотношения, ходи на срещи "като приятели", вдига телефон при нужда, разбира, че няма да сте заедно и го приема, съгласна е с пиянските му изстъпления.....
Остани настрана известно време, поеми си дъх от тази връзка и тогава ще можеш трезво да прецениш ситуацията.

# 14
  • Мнения: 131
Преди няколко месеца и аз така се бях увлякла в такива " трепети" , бях луднали,  излетяла ит.н всички подобни суперлативи,  дори на няколко пъти в интимни моменти с мъжа ми обърках имената , но успях да го замажа положението, дори бях решила  да си взема децата и да се прибирам при него, за да му помогна да си стъпи на крака и т.н ....ужас,  какво стана с мен , така и не разбрах.  Блокирах го навсякъде и сега се чувствам в пъти по-добре, запазих си семейството и усмивките на децата. Бих ти препоръчала  да спреш да го мислиш  и блокираш,  бягай , каквото е било било , остави хубавите спомени  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт