Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 804
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 621
И памперс имат с 99% вода серия вече. Не знам дали ги има в Бг. Иначе Зори и аз по подобен списък се водих за бройка. Но съм взела и 56 и 62 като размер и става повечко. И отделно чаршафите прах на 60, а дрехите на 40. И освен цветово ги деля и така та стават много перални. Отделно имам космонавт, чувалче и някакви подобни неща да пера. Иначе моята пералня също има бейби, но на 95 градуса ме е страх да не станат на половина по-малки. Самсунг е.

# 511
  • Мнения: 2 109
95 градуса ми се струва много, аз мисля на 40 да пера. Чудя се за чаршафите и чувалчетата. Имам 3 чаршафа и 3 чувалчета. Дали са достатъчни?
 Мокри кърпички и памперси не сме взели още.
 M0n17y, ние нямаме място за сушилня, за това ще гладя. Ако минаваха през сушилня, не бих се занимавала, но аз по принцип не гладя.
 Може и само първия път да ги изгладя. На доста места чета, че се отрича гладенето, и че бебето няма нужда от толкова стерилност.

# 512
  • София
  • Мнения: 321
Айде малко отчет от мен....пак Simple Smile
Вчера бях при лекаря, при който ще раждам. Споделих му, че другата док ме е наплашила, че бебето е много голямо за срока на бременността. Прегледа ме и каза, че наистина бебето е едро, но не вижда причина за притеснение. При условие, че първото ми дете е родено 3,800кг, колко очаквам да е второто Grinning
Та, малката рибка в 31г.с+5 дни е 2,150кг. Каза от 15.01 да започвам ежеседмично запис на тонове и на 16.01 ще се видим да говорим за раждането т.е. месец преди термина. Ами това е от мен.

# 513
  • Мнения: 422
95 градуса ми се струва много, аз мисля на 40 да пера. Чудя се за чаршафите и чувалчетата. Имам 3 чаршафа и 3 чувалчета. Дали са достатъчни?
 Мокри кърпички и памперси не сме взели още.
 M0n17y, ние нямаме място за сушилня, за това ще гладя. Ако минаваха през сушилня, не бих се занимавала, но аз по принцип не гладя.
 Може и само първия път да ги изгладя. На доста места чета, че се отрича гладенето, и че бебето няма нужда от толкова стерилност.
Сега имам сушилня и изобщо няма да гладя. С първото бебе си дадох зор да изгладя веднъж преди да се роди. 😂
Много ми е здраво детенцето, никога не съм го пазила особено от каквото и да е, ял е и пясък навън, близал камъни, никога не съм го навличала с много дрехи, даже и с болни съм го срещала.

# 514
  • Мнения: 728
elfy_985 ти си много смела мама...
Аз пък бях точно обратното относно чистотата на детето ми.. в семейството на ММ много се държи на това... и след като се оженихме и аз изперках тотално..свекърва ми постоянно ми дуднеше за чистотата... все правеше някакви коментари ах там мързно, там прашно, детето се е улигавило... а бе подлудявааше ме на тази тема...  не давах да пипа никъде, в момента в който и се измърсеха ръчичките веднага тичах да я мия.. Sad не я оставях да се храни сама да не се нацапа и тн... абе с една дума станах луда и вманиачена на тая тема.. И много ама много ме е яд че съм била такава.. сега няма да повтарям тази грешка!!! Оставям я бъдещата кака да си прави каквото си иска навън.. само разбира се да не стане прасе.... ама рови си в пясъка и тн без проблеми... 

# 515
  • София
  • Мнения: 216
Аз с въпрос към момичетата със сушилня, прали ли сте вече тапицерията на количката и на столчето за кола, само в пералнята или със сушилня, притеснявам се да не се свият много, че не знам от каква материя са, да не би после да не мога да ги сложа на столчето и количката?

# 516
  • Мнения: 661
Аз с въпрос към момичетата със сушилня, прали ли сте вече тапицерията на количката и на столчето за кола, само в пералнята или със сушилня, притеснявам се да не се свият много, че не знам от каква материя са, да не би после да не мога да ги сложа на столчето и количката?

Няма ли указание на етикетите? На моите от вътрешната страна са зашити етикети с указания. И на количката и на столчето има символ чета пране на 40 градуса и сушилня забранена. Така и ги пуснах. И си съхнаха на простор.

# 517
  • Мнения: 621
95 градуса ми се струва много, аз мисля на 40 да пера. Чудя се за чаршафите и чувалчетата. Имам 3 чаршафа и 3 чувалчета. Дали са достатъчни?
 Мокри кърпички и памперси не сме взели още.
 M0n17y, ние нямаме място за сушилня, за това ще гладя. Ако минаваха през сушилня, не бих се занимавала, но аз по принцип не гладя.
 Може и само първия път да ги изгладя. На доста места чета, че се отрича гладенето, и че бебето няма нужда от толкова стерилност.
Според мен стигат три чаршафа и три чувалчета. Ние имамедве чувалчета и 5чаршафа,защото взехме 2х2 от икеа и имаме и комплект лидълските и мисля, че са много,но ММ настоя.

# 518
  • Мнения: 697
Здравейте , първо да се оплача голяма съм патка ...заносах си мерино одеалата . После за дрешките както казах аз наблягам на 62 размер , в началото те само ще спят , 😭 и акат . За количката и кошниците аз ги прах докато беше жега на вън и ме достраша и в пералнята да не говорим за сушилня .

# 519
  • Мнения: 728
Здравейте , първо да се оплача голяма съм патка ...заносах си мерино одеалата . После за дрешките както казах аз наблягам на 62 размер , в началото те само ще спят , 😭 и акат . За количката и кошниците аз ги прах докато беше жега на вън и ме достраша и в пералнята да не говорим за сушилня .

Какво си направила с одеалата?

# 520
  • София
  • Мнения: 478
И мен ме интересува за одеялата! Аз поръчах същото в петък и вчера стигна при нашите. Майка ми както беше скептична каза, че било хубаво, топло и големичко.

# 521
  • Мнения: 845
От къде са тези одеалца?

# 522
  • Мнения: 697
Не ги пуснах на точната програма и се свиха , сега уж има вариант да се оправят но аз нещо не вярвам . Ще поръчам нови ... https://www.odeala.bg/детски-одеяла/interblanket--merino.chil.0002.blue
От тук са одеалата .

Иначе преди малко ми дойде поръчката от
https://www.organic.dafra.biz
Ох влюбена съм в нещата им ,и като всеки път имам и доста подаръци 😀
А да спомена и за мокрите кърпички и цялата козметика която взех е на Бебо .

# 523
  • Мнения: 1 326
И аз подозирам, че гладенето ми няма да продължи дълго, а само сушилнята ще бъде достатъчна. Ние вчера изпрахме тапицерията на столчето на 30° на деликатна програма и въпреки че пишеше да не се суши, аз я пуснах и в сушилнята на кратка програма. Ами нищо й няма. А количката още не сме я прали, тези дни ще метна и нея по същата схема.
Днес бях на жк. Леко съм озадачена, макар че док твърди, че всичко си е в норма. Обиколката на корема ми не е мръднала и см, кг също са ми същите. Тя измери бебето 2150гр (а израждащия преди 4 дена - 2200) и каза, че е напълно в норма за периода 34с+6. На мен някак малко ми се струва, но пък какво разбирам аз. Взеха ми секрет днес, беше доста болезнено този път. На всичкото отгоре док има съмнения за инфекция заради течението и зачервяване. Ще чакам резултати, но тя все пак ми изписа глобули. Да се оплача, много се ядосах днес. Само се водя по ЗК, кое ли не си платих. Ползвах 1 безплатен ехограф в началото и всеки друг след това заплащам, както и ако взимам болничен. Уж имаме 3 пъти изследвания кръв, урина и някой път секрет, които покрива ЗК, та днес ми бяха последните и уж трябваше да са ми безплатни. Да ама не, платих си и тях понеже лимита по ЗК бил свършил и могат безплатно да ми пуснат чак Януари (ако не съм родила). Страшна здравна система имаме, направо нямам думи. От другата седмица започвам да ходя всяка седмица и ще имам запис на тонове. Пропуснах само да попитам колко ли се плащат те...надали ще са ми безплатни. Unamused Иначе док огледа обстойно бебчо и каза, че всичко е идеално - води, плацента, кръвоток и също каза, че засега е високо и надали ще тръгне да се ражда скоро.

# 524
  • Мнения: 294
Мони тоновете са м/у 20 и 30 лева. Аз платих май 25 лева за тоновете.
По ЗК да се следиш само е невъзможно. 90% си плащаме ние. За 9 месеца 3 ехографа, 3 пъти кръв и урина и какво още? Май е това. Отделно ние плащаме 3 пъти ФМ, допълнителни изследвания, тонове и т.н. То си е и направо безотговорно да се разчита само на ЗК. И тези витамини, хапчета, глобули хич не са малко пари.

Общи условия

Активация на акаунт