Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 864
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 333
Ами мен на това ме е яд. То, че ще доплащаме е ясно, но поне малкото, което уж се покрива от касата да получавахме. Нито видях 3 безплатни ехографа, нито 3 пъти безплатни изследвания. Страшна пародия. Нищо, всичко да е наред с нас и бебчетата пък..каквото такова.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 17:49 от M0n17y

# 526
  • Мнения: 845
Аз мисля, че са два безплатни по ехограф. Аз си ги получих. Не съм плащала и за изследвания, винаги ми дава направление. Не мога да се оплача. Иначе си плащам 40лв за ехограф и 20лв за тонове Simple Smile

# 527
  • Мнения: 422
Аз съм по ЗК и не си плащам ехографите (гледа ме всеки път), но осъзнавам, че това е по осмотрение на лекаря. Изследвания ми пуска само безплатните, които се полагат, аз си пускам допълнителни и ги нося за мнение.

# 528
  • Мнения: 2 109
Какво ме направихте, аз си платих само трите фетални и два ехографа до сега. Един път съм правила запис на тонове, не съм плащала. Отделно кръвни АГ ми е пускал 3 пъти, хематолога - 2. Нароварването с глюкоза също ми беше безплатно. Още един път ще ми пуска кръвни януари, да види как върви хемоглобина.
 Явно си зависи от лекаря, ако иска много неща могат да минат по ЗК.

# 529
  • Мнения: 294
Явно да.
Преди няколко дни ми се наложи да отида до спешното. (В момента съм в чужбина). Прегледа в спешното, линейка от спешното до друга болница с подходяща апаратура, запис на тоновете там, ехограф (коремен плюс вагинален), урина и секрет  и хората не ми поискаха 1 стотинка за нищо, а трябваше да си платя по принцип поне линейката.

# 530
  • Перник
  • Мнения: 435
На мен ми се струва, че ехографиите, които не се отразяват никъде документално, могат да си позволят докторите да правят и повече след лимита по каса, както казахте, по осмотрение на лекаря. Но относно направленията за изследвания, които се издават през програмата на компа, която е свързана със ЗК, няма как док да издаде каквото и да е без да плащаш, така си обяснявам аз нещата. Забелязвам я моята, че се старае да ми влиза в положение и да ми спестява излишните разходи.

# 531
  • Мнения: 2 109
При нужда, лекарят, който ти следи бременността, може да пуска допълнителни изследвания, при съмнение за проблем, както и да издава направления за други специалисти.
 Ако има проблем и се наложи да ти пусне 5 пъти микробиология, може да ти я пусне. Говоря за изследванията, които се поемат от касата. Вече ако трябва да се изследва нещо, което не се поема, съм съгласна, че няма как да не платиш.

# 532
  • Мнения: 96
И аз подозирам, че гладенето ми няма да продължи дълго, а само сушилнята ще бъде достатъчна. Ние вчера изпрахме тапицерията на столчето на 30° на деликатна програма и въпреки че пишеше да не се суши, аз я пуснах и в сушилнята на кратка програма. Ами нищо й няма. А количката още не сме я прали, тези дни ще метна и нея по същата схема.
Днес бях на жк. Леко съм озадачена, макар че док твърди, че всичко си е в норма. Обиколката на корема ми не е мръднала и см, кг също са ми същите. Тя измери бебето 2150гр (а израждащия преди 4 дена - 2200) и каза, че е напълно в норма за периода 34с+6. На мен някак малко ми се струва, но пък какво разбирам аз. Взеха ми секрет днес, беше доста болезнено този път. На всичкото отгоре док има съмнения за инфекция заради течението и зачервяване. Ще чакам резултати, но тя все пак ми изписа глобули. Да се оплача, много се ядосах днес. Само се водя по ЗК, кое ли не си платих. Ползвах 1 безплатен ехограф в началото и всеки друг след това заплащам, както и ако взимам болничен. Уж имаме 3 пъти изследвания кръв, урина и някой път секрет, които покрива ЗК, та днес ми бяха последните и уж трябваше да са ми безплатни. Да ама не, платих си и тях понеже лимита по ЗК бил свършил и могат безплатно да ми пуснат чак Януари (ако не съм родила). Страшна здравна система имаме, направо нямам думи. От другата седмица започвам да ходя всяка седмица и ще имам запис на тонове. Пропуснах само да попитам колко ли се плащат те...надали ще са ми безплатни. Unamused Иначе док огледа обстойно бебчо и каза, че всичко е идеално - води, плацента, кръвоток и също каза, че засега е високо и надали ще тръгне да се ражда скоро.

Във Щерев тоновете са 20 лв

# 533
  • Мнения: 63
За съжаление е края на последното тримесечие и направленията на лекарите свършват по ЗК . За това се налага да си плащаме. Аз лично не съм плащала и стотинка до сега , само ФМ и ДНК теста но той беше по мое настояване ( имах повишен риск на скрининга за синдром на Даун ) Но всички иследвания за следене на една бременна жена без специфичните се поема от ЗК и е напълно безплатно ( освободени сме от такси ) И с първата ми бременост до края не са ми вземали пари за абсолютно нищо .

# 534
  • Мнения: 2 109
Това имам предвид, таксата също, да. Да си правят лекарите сметка, колко пациенти приемат. В крайна сметка всички си плащаме осигуровките. Много се дразня, като чуя, че някой си плаща, защото лекаря нямал направления. Личната ми никога не ми е отказвала направление, бих я сменила, ако го прави. За това ще запиша и бебето при нея, знам че няма да ме размотава, ако се наложи нещо.

# 535
  • Мнения: 294
Отказаха направрение на дете едва на 4 години защото било края на годината и наплива за направления бил голям, а направления нямало. Е това не е ли гнусно. И какво да прави човек. Ами отива и плаща.

# 536
  • Мнения: 185
Тес, ти си попаднала на лекар еднорог, не знаех, че има такива. 🙂 От Варна си, ако помня добре? Кажи, похвали, кой е този лекар!
MonikaP, ти е коя държава си получила това безплатно медицинско обслужване?
За гладенето - мисля да гладя всичко докъм 6м. Дрешките и завивки се перат на режим 40° предимно, Икейските макс 60°. Сушенето все гледам да е на умерена температура, че да не прецака нещо. Друго си е да удариш накрая една ютия с повече пара.
Little mermaid, моята пералня също е Самсунг и само дефолтно е 95°бебешката програма, иначе се настройва. Не мисля, обаче, че имам и едно парцалче, което да се пере на такива градуси 😜

# 537
  • Мнения: 909
И аз съм си поставила за цел утре да издиря свестен личен лекар за мен и ММ, че декември свърши а моята е в другия край на града.

# 538
  • Мнения: 294
Австрия  

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 23:02 от MonikaP

# 539
  • Мнения: 2 109
ZoryM, не съм от Варна. От по-малък град съм, може и това да е причината. Личната ми специално няма много пациенти и вероятно за това няма проблем за направления.

Общи условия

Активация на акаунт