Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 887
  • 750
  •   1
Отговори
# 540
  • Перник
  • Мнения: 435
Добро утро момичета! Имам две питания:
1. Наскоро коментирахте, че не е хубаво да се прави преглед за разкритие, без основание. Та бихте ли обяснили какво точно представлява прегледа за разкритие, защото осъзнах, че не съм наясно все още..?
2. Не помня дали в тази или в друга тема се коментираше, че е хубаво дървеното легло за бебето да се сглоби предварително и да си постои така, за да изветрее миризмата на бои, лакове, каквито носят всички нови мебели. Вие също ли така процедирате и имате ли представа колко-по рано е достатъчно да се сглоби леглото, да да няма миризма после, или поне да е минимална?

# 541
  • Мнения: 728
Така по-просто казано, доктора бъка с пръсти във влагалището и опипва шииката и измерва колко см е разкритието.

За леглото ние ще го сглобим 3-4 седмици по-рано.

# 542
  • Мнения: 914
Прегледа се прави с пръсти, както е казала Хриси, а кошарата ще я сглобваме събота или неделя, защото свеки ще идва да ми помогне да чистим(уж ремонта е към края си).

# 543
  • Мнения: 108
Когато Виктор се роди взехме дървено легло 3в1. Сглобихме го ако не се лъжа близо месец преди да се роди, но не заради миризми а просто нямахме търпение.
Относно направленията, когато е ставало въпрос за Виктор компромис не е правила веднага ми е давала направление. По принцип и за мен не е имало проблем, само веднъж ме помоли да дойда началото на следващия месец,  но ставаше въпрос за контролен преглед и оставаха 3-4 дни до новия месец.

# 544
  • Мнения: 661
Всякакви мебели и по-големи покупки, легло, повивалник, гардероб, кошница за кола и количка трябва да се сглобят и оставят да се проветрят, за да изветреят миризмите. Това на мен акушерката ми го каза в 20 та седмица. Така и направихме с всичко. Поне един месец преди термин е добре да се направи. Ние по-рано започнахме да не е много стрес. Вече има ясна разлика. Няма ги миризмите "на ново". Платовете на количката и столчето допълнително са празни и така.

# 545
  • София
  • Мнения: 6 810
Ааа, чакайте! Между вагинален преглед и вагинален с пръсти има море разлика! Мен всеки път ме преглеждат вагинално, но само поглежда АГ-то, никога не е бъркала с ръка. Това и аз не бих го позволила. Разкритието се вижда с вагинален ехограф, няма нужда да бърка с пръсти като в средновековието.
Разкритие е колко см се е отворила шийката, на този етап би следвало да нямаме никакво.

# 546
  • Мнения: 422
Klemy, мисля, че с вагиналния ехограф гледат дали е изгладена, колко сантиметра е шийката и т.н. Разкритие се проверява с пръсти. Да не те излъжа все пак, не съм на сто процента убедена, но това е и което ни обясняваха вчера на курса за раждане.

# 547
  • София
  • Мнения: 6 810
Според мен се вижда и разкритието на екрана, но е възможно да е по-точно с пръсти.

# 548
  • Мнения: 762
За мен пръстите не са сантиметър и не смятам, че това е начина Simple Smile
Имах нелепа среща с един такъв "доктор " в 24г.с, след дискусия със слеящият ме специалист, раздрав,  че това е пълна глупост и в 21ви век това не се прави защото може да предизвика раждане, да не коментирам, колко болезнено беше и паниката след това ...

# 549
  • Мнения: 96
Ааа, чакайте! Между вагинален преглед и вагинален с пръсти има море разлика! Мен всеки път ме преглеждат вагинално, но само поглежда АГ-то, никога не е бъркала с ръка. Това и аз не бих го позволила. Разкритието се вижда с вагинален ехограф, няма нужда да бърка с пръсти като в средновековието.
Разкритие е колко см се е отворила шийката, на този етап би следвало да нямаме никакво.


Съгласна съм! Прегледа с пръсти е отживелица, не знаех, че още го практикуват.

# 550
  • Мнения: 422
О, практикуват го и още как....

Попринцип по време на раждане е ок, пак с някои условности, но доста лекари го практикуват и без да има раждане, което е абсурда на абсурдите. Аз затова писах преди, но явно не сме се разбрали.

# 551
  • Мнения: 762
Когато направих забележка на "гения", той се обиди, че подценявам неговия 32годишен опит...
А аз го попитах, ако загубя бебето, какво правим ?...


О, практикуват го и още как....

Попринцип по време на раждане е ок, пак с някои условности, но доста лекари го практикуват и без да има раждане, което е абсурда на абсурдите. Аз затова писах преди, но явно не сме се разбрали.

# 552
  • Мнения: 63
На мен ми правиха вагинален преглед 6 ти месец взема ми влагалищен секрет и цитонамазка , провери и за разкритие. Чесно казано като влязох в болницата да раждам каката мисля , че не съществуваше акушерка или лекар които да не са ме бъркали за разкритие . С контракции на 3мин 2 дни просто беше постоянно . Дори като легнах на операционната маса имах контркция и едната там не зная дали беше лекар вика ти да не почнеш да раждаш та и тя ме проверява .

Исках да кажа , че въпреки това повече от 2 см не стана моето разкритие .

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 12:16 от Не се сърди, човече

# 553
  • Мнения: 422
Съжалявам, D.D... 😔
Ужасно е това, ужасно е, че дори не предупреждават пациентките. А в такава ранна седмица е съвсем опасно.
neli stoqnova, едно е докато раждаш. А какъв е смисълът да се прави преди това? Най-много да ти предизвикат раждане, без да искат или нарочно, което не води до нищо добро.

# 554
  • Мнения: 63
Съжалявам, D.D... 😔
Ужасно е това, ужасно е, че дори не предупреждават пациентките. А в такава ранна седмица е съвсем опасно.
neli stoqnova, едно е докато раждаш. А какъв е смисълът да се прави преди това? Най-много да ти предизвикат раждане, без да искат или нарочно, което не води до нищо добро.
. Доста по - малко лекари мислят за последствията , за 90% е рутина . В повечето неща дори няма смисъл и логика . Аз лично не бих дала в 7-8 ми месец без причина да проверява каквото и да е !

Общи условия

Активация на акаунт