Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 943
  • 750
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 765
Това е неинформиран риск, на всичкото отгоре,  понеже повиших тон, че ми причинява болка, ми каза,  ми ето, аз не можах да премеря шийката (и слава богу ).
Предвид, че не ме предупреди в самото начало, каква гениална мисъл го е споходила. ..

Съжалявам, D.D... 😔
Ужасно е това, ужасно е, че дори не предупреждават пациентките. А в такава ранна седмица е съвсем опасно.
neli stoqnova, едно е докато раждаш. А какъв е смисълът да се прави преди това? Най-много да ти предизвикат раждане, без да искат или нарочно, което не води до нищо добро.
. Доста по - малко лекари мислят за последствията , за 90% е рутина . В повечето неща дори няма смисъл и логика . Аз лично не бих дала в 7-8 ми месец без причина да проверява каквото и да е !

# 556
  • Мнения: 1 336
Момичета, да се включа и аз по темата за проверката на разкритието. Вчера на жк трябваше да ми вземат секрет и след като док взе секрета ме опипа и с пръсти. Беше много внимателна и грам нищо не усетих. За разлика от спекулума (или както там се пише), при чието поставяне изпитах доста болки. Док каза че е хубаво затворена шийката, а бебето е нависоко все още. Опипа ме за евентуално разкритие тъй като според нея секрета е притеснителен и да не би да тръгне "нагоре" бактерия или каквото там го предизвиква. Обсъдих с нея и това, че израждащия иска да ме провери за разкритие в 37с, защото тогава ще решим какво ще бъде раждането и тя също каза, че не вижда проблем в това. Та мисълта ми е, че явно някои лекари си го правят, а със сигурност мога да кажа, че моята няма за цел да ми предизвиква раждане. Вярвам й на 100% и ходя при нея от много години. Може би ако тази проверка се извърши внимателно и преценено не би довела до проблеми. Не претендирам за компетентност, просто аз така си го обяснявам. И понеже имах известни съмнения в лекаря, който ще ме изражда, се допитах и до следящата. И доколкото и аз знам с ехограф май не могат да видят колко е разкритието. Но и в това не съм сигурна. Grinning

# 557
  • Мнения: 2 109
Мен много ме е страх от тази проверка, звучи ми много болезнено. Мен винаги ме боли от спекулума, колкото и внимателно да го поставя лекаря.
 Започнаха да ми се въртят в главата едни гадни мисли, всичко ми звучи страшно и болезнено. Хем искам да идва време за раждане, хем много ме дострашава. Контракции, проверки за разкритие, напъни... В болница не съм лежал от дете, и това ме плаши.
 Хем си знам, че съм лигла и сигурно няма да е толкова страшно...

# 558
  • София
  • Мнения: 6 810
Лошото е, че повечето преди да ти направят нещо не намират смисъл да ти обяснят и да те информират. Като са бръкнали вече е късно, единствено можеш повече да не се върнеш при същия лекар.
Никога не са ме проверявали за разкритие мен по този начин. То и за какво да ме проверяват, като аз даже до скъсяване на шийката не стигам. Но и много рядко вече се случва при профилактичен преглед да ме прегледат мануално, за което съм благодарна, все пак ехографът дава достатъчно информация, и по-достоверна от субективното усещане на лекаря. Като това е мое лично мнение, не ангажирам никого с него.

# 559
  • Мнения: 697
Понякога като ви чета си мисля, че моя Док е или небрежен или ме глези много . Винаги плащам една и съща сума , нямам преглед по малко от половин час ,от 12 седмица ме гледа само с коремен . Винаги обяснява какво, как и защо ще правим . За да вземам болнични се записах и при една"лекарка" тя искаше да ме бърка ,но не и позволих -нося си изследванията от Док и и плащам болничните и толкова . А Вие защо изобщо се събличате по дупета на прегледите ?!?
За раждането и визитациите после също съм се разбрала с Док ,само той или баща му да ме бъркат ,гледат и т.н. такива уговорка имах с тях и при лапароскопската операция и после при извънматочна бременност беше пак така .

# 560
  • Мнения: 765
Не искам да прозвуча, както ще прозвуча, но според вас маточната шийка през панталона ли се мери ?


Понякога като ви чета си мисля, че моя Док е или небрежен или ме глези много . Винаги плащам една и съща сума , нямам преглед по малко от половин час ,от 12 седмица ме гледа само с коремен . Винаги обяснява какво, как и защо ще правим . За да вземам болнични се записах и при една"лекарка" тя искаше да ме бърка ,но не и позволих -нося си изследванията от Док и и плащам болничните и толкова . А Вие защо изобщо се събличате по дупета на прегледите ?!?
За раждането и визитациите после също съм се разбрала с Док ,само той или баща му да ме бъркат ,гледат и т.н. такива уговорка имах с тях и при лапароскопската операция и после при извънматочна бременност беше пак така .

# 561
  • Мнения: 661
При мен е като при Усмивка. От 14 седмица досега само с коремем ме преглежда. И док и акушерката всеки път всичко ми обясняват. И двамата казаха, че вагинални прегледи ще правим само ако има някакви индикации за проблеми, иначе чак след 36 седмица, когато е възможно да има скъсяване на шийка, започнато разкритие и тн.

# 562
  • Мнения: 2 109
Един път само ме е преглеждал с вагинален, след 12 седмица. Искаше да огледа по-добре шийката, защото се оплаквах, че ме наболява корема.

# 563
  • Мнения: 697
D.D. аз съм с многоплодна бременност и ми правят оценка на маточната шийка чрез абдоминален ултразвуков преглед .

# 564
  • Мнения: 765
Който сам по себе си преглед не е много точен, а при индикация за ранни контракции и евентуално преждевременно скъсяване,  това е пътя, но не за първи път ставам "свидетел" на смели изказвания ...


quote author=Усмивка 😀 link=topic=1077689.msg37912981#msg37912981 date=1545223371]
D.D. аз съм с многоплодна бременност и ми правят оценка на маточната шийка чрез абдоминален ултразвуков преглед .
[/quote]

# 565
  • Мнения: 422
И на мен ми я проверяват с коремен ехограф и то доста уважавани и компетентни лекари. Ако има съмнения за проблем, тогава се правят други проверки и прегледи, но ей така за добър ден, мерси....

# 566
  • Мнения: 466
Малко ми е странен и нелеп израза " да ме бъркат", да не би да правят бъркани яйца вътре 🤣 Аз имам скъсена шийка и ме гледат доста често с вагинален ехограф, трансдюсера се вкарва не повече от един см и почти нищо не усещам. При проблем с шийката това е най-точното измерване. Естествено подобен преглед не е нужен, ако нямате проблем.

# 567
  • Мнения: 765
Това имам предвид и аз Simple Smile

Малко ми е странен и нелеп израза " да ме бъркат", да не би да правят бъркани яйца вътре 🤣 Аз имам скъсена шийка и ме гледат доста често с вагинален ехограф, трансдюсера се вкарва не повече от един см и почти нищо не усещам. При проблем с шийката това е най-точното измерване. Естествено подобен преглед не е нужен, ако нямате проблем.

# 568
  • Мнения: 845
Моята шийка също я мерят с коремния ехограф. Като ми се наложи обаче да отида в МД - шести месец, ме проверяваха за разкритие с пръсти. Не е болезнено, но е много дискомфортно. То беше едно въртене, едно натискане.. Ама, може би, в моя случай беше наложително, тъй като отидох с контракции, които си бяха доста болезнени.

# 569
  • Мнения: 943
Мен абсолютно всеки път ме гледа моята док на вагинален, но както писа някой само около сантиметър се вкарва защото показвало най точно дължината, после продължаваме с коремен и всичко се мери обстойно.( Просто сега всичко долу е доста по чувствително и се усеща всяко движение) На жк всичко е с коремен.И мен ме притеснява тоя преглед за това пусто разкритие.. иначе моята си лекарка абсолютно винаги ми казва какво правим и какво предстой. Преди да забременея ми прави цветна снимка на тръбите, която си е гадничка процедура, но всичко ми беше обяснявано стъпка по стъпка и какво ще е усещането или болката и така процеса не беше толкова страшен.( Затова си държа на  нея Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт