Против акне/пъпки по лицето 8

  • 89 662
  • 799
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 581
А какво пиете вътрешно? Аз съм от повече от 4месеца на Масло от черен кимион. Спирам го. Не ми е навредило, но и не помогна. Обмислям Вечерна иглика на капсули. Някой да има впечатления от Акне аут таблетки?
А как го пиеш маслото, чисто или с нещо? Имам едно шишенце в шкафа, само го гледам досега. На него си пише как се приема, но все пак чуждия опит ми е по-важен от упътването.

Аз пък четох днес, че ежедневното къпане причинява акне. От утре спирам и да се къпя Simple Smile GrinningGrinning

# 346
  • София
  • Мнения: 3 760
Пиех го сутрин на гладно по 1 чаена лъжичка. Пише, че е полезно за много неща. И че се отразява благоприятно на кожата.

# 347
  • Мнения: 4 581
От утре го почвам! Много благодаря!

# 348
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 129
Помня, че като бях във вихъра на акнето на 16-18г пиег бирена мая, ама нямаше ефект. По-натам лато взеха да се успокояват нещата вече не съм пила нищо. Много положителен ефект виждам от това Витамин С на The Ordinary и Ретин-А. Сега си поръчах и хим. им пилинг с AHA и BHA, да видим. Почти заличих белезите с горните продукти.

# 349
  • Мнения: 2 911
KPP, вие оправихте ли се от акнето след като открихте това? Какви прерарати използвахте?
Аз също не съм чела за това, а съм изрушкала нета по темата, дори и на английски.
От вчера започнах терапията с Низорал и ще видим дали ще има ефект. Отделно и махнах всякава козметика.

При мен със стискане и почистване не става - увеличават се още повече.

Ако има ефект, ще ви пиша. Simple Smile

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Би ли споделила конкретно комедоните с какво бориш? И аз ползвам корейска козметика, но конкретно за тях не съм взимала нищо.
P.S Имам само комедони и запушени пори, стоят  релефно на кожата, нямам червени или бели пъпки.

Ако към мен е питането, под корейска грижа имах предвид, че се опитвам да спазвам 10-те стъпки, ама успявам до 8-9, виждат ми се достатъчно. Simple Smile Новак съм в корейската козметика и имам само 5 неща (маска, тоник, охлюв есенция, пачове и лепенки за пъпки - последните мисля да ги пробвам днес), от които ползвам бъбъл маската на елизавека и тоникът 10в1 на етюд хаус. Simple Smile Моите комедоните забелязвам, че се чистят добре от масленото измиване и после пяната, тоникът, днес направих и маската на елизавеката вместо скраб (примерно), бустерът ми е на виши минерал 89, крем докато ми е “мокро” лицето от предната стъпка и слънцезащита ако излизам. Simple Smile Изразходвам налична козметика, че имам много и не искам и да се задръствам допълнително с корейска. Като свърша всички налични, тогава ще поръчвам. Simple Smile
Имай предвид, че моите по-упорити черни точки не се чистят на 100%, те са надълбоко..😁 (по някой път не издържам и стискането играе, но определено съм го намалила)... Общо взето забелязвам разлика, лицето ми изглежда по-чисто. Simple Smile

# 351
  • САЩ
  • Мнения: 471

 Маласезия се бори с кетоконазол или Низорал.
Това кремчета за мазане ли са или антибиотици? Само това май не съм ползвала...

# 352
  • Мнения: 715
И аз имам въпрос. Вече трета година с идването на пролетта и топлото време на едната буза на лицето, в близост до устата, ми се появяват пъппици, които си стоят там дълго времв и нищо не им влияе. На другата буза няма такова нещо. Някой има ли подобен случай и на какво може да се дължи?
Иначе аз си продължавам вечер с активния акне аут крем, през деня съм със серума на викториябюти с охлюв, който вече обожавам и почти изхабих една опаковка, тези дни ще си взема нова. Понякога вечер мия лицето със сапун с невен, който също ми действа много добре.

# 353
  • Мнения: 892

 Маласезия се бори с кетоконазол или Низорал.
Това кремчета за мазане ли са или антибиотици? Само това май не съм ползвала...
Кетоконазол е активната съставка на низорал- шампоан за коса/тяло и крем за лечение на състояния, причинени от гъбички.

# 354
  • Варна
  • Мнения: 8
Здравейте, преди седмица някъде бях чела в друга тема, че бирената мая е помогнала на доста хора, четох също и за сребърната вода. Отказах се от бирената мая, защото видях мнения, че даже са станали повече пъпките или нищо не се е случило. Пробвах със сребърната вода - пия от 3 дни вече сутрин и вечер по 1 супена лъжичка и 2 сл минерална вода. Да ви кажа честно (дано не се урочасвам) виждам лееeка разлика в лицето си, пъпчиците понамаляха, кистата на бузата ми не изглежда чак толкова зле засега (все още я мажа с  бензоил пероксид ), мажа и самото лице със сребърната вода сутрин и вечер, а след това мажа с the ordinary zinc + niacinimide - от продукта съм доста доволна, помага със зачервяванията, бори се с пъпчиците, но го използвам само вечер, защото е лепкав.
Надявам се да не  се стига до цепене отново и съм готова да пробвам всичко. Ще пробвам и бялата хума, за която сте писали по-горе.
Някои от вас да е използвал хомеопатия при борбата си с акнето и помогна ли ви? .. не ми се пият пак антибиотици и химии, само дигам килограми, настроенията ми се менят постоянно и влизам в едни депресии.. Grinning

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз преди пиех Нийм и Пурим на Хималая, още като не бяха толкова нашумели... Помагаха ми, с натрупване става, пиех с години, но бях доволна. Simple Smile

# 356
  • Мнения: 1 297

https://www.himalaya.bg/product/39/klarina-krem-protiv-akne.html
С това кремче се мажи дъщеря ми от няколко дена, като че ли има подобрение. Аптекарката ни го предложи и ни каза, че го купуват и са доволни от него. Дано да има наистина лечебен и дълготраен ефект.

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 6 955
От продуктите на Хималая не съм доволна. Кремът против акне, който ползвах ми запушваше адски порите, направо лицето ми беше като запечатано и станах по-зле. Специално в този Clarina не виждам да има нещо кой знае какво вътре.

# 358
  • Мнения: 1 297
От продуктите на Хималая не съм доволна. Кремът против акне, който ползвах ми запушваше адски порите, направо лицето ми беше като запечатано и станах по-зле. Специално в този Clarina не виждам да има нещо кой знае какво вътре.
Нищо друго тяхно не съм ползвала, така че нямам цялостно наблюдение, само добри отзиви във форума ми се струва, че съм чела. Така или иначе сме го взели ще продължи да го употребява, пък да видим... Ползва и Зенерит, но и от него няма голям резултата. Предполагам,  че е на хормонална основа и генетична, баща и е имал много като пубер и то в доста тежка форма. Нейното се обостря основно около цикъла, но понякога и след него остава за дълго, на приливи и отливи сме. Има моменти, когато се поизчиства лицето и, и когато направо се деформира на места от възпаление. Накарах я да спре сладките неща, млечните и за около седмица свали 3 килограма, което пък не и хареса, че стана съвсем слаба, та вече не знам. Единствено гладко като порцелан става лятото след море, когато поизгори от слънцето и солената вода. Но е много бяла и това не е решение Wink Мисля да пробваме това със сребърната вода, до тук от прочетеното разбрах, че няма трайно решение на проблема.

# 359
  • Мнения: 4 622

https://www.himalaya.bg/product/39/klarina-krem-protiv-akne.html
С това кремче се мажи дъщеря ми от няколко дена, като че ли има подобрение. Аптекарката ни го предложи и ни каза, че го купуват и са доволни от него. Дано да има наистина лечебен и дълготраен ефект.
Аз го ползвам също в момента и ми се поизчисти лицето от него. Чистя се с розова вода и мицеларна вода, слагам си за през деня на юцерин матиращ крем и доста закърпиха положението. Обикновено при мен обаче не е дълготрайно и по някое време сигурно ще спре да е ефикасно.

Общи условия

Активация на акаунт