Против акне/пъпки по лицето 8

  • 89 903
  • 799
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 970
Аз си взех и лавандулова вода на Inaessentials (май така беше) иначе с низорала определено започвам да виждам ефект, а е само ден 3. Не са излизали нови, а старите започват да се свиват.

# 361
  • Мнения: 4 628
От продуктите на Хималая не съм доволна. Кремът против акне, който ползвах ми запушваше адски порите, направо лицето ми беше като запечатано и станах по-зле. Специално в този Clarina не виждам да има нещо кой знае какво вътре.
За съжаление мисля, че и на мен ми запушва порите. Почнаха да ми излизат ситни пъпчици, които преди нямах. Само в началото ми поизчисти малко, но вече... Не препоръчвам! От тук насетне само медицинска козметика, няма да си правя експерименти с други марки.

# 362
  • Мнения: 6 594
Момичета, купувайте винаги некомедогенни продукти, иначе става затворен кръг.Confused
Аз да си кажа за последната покупка - взех си кремчето 6 в 1 на Лумене (база, коректор, овлажданяване, фдт и тн.). Взех си средния цвят (те са общо 3). Ами на първо четене съм доволна. Пише, че е за нормална кожа, но мисля, че и за моята проблемна кожа е чудесно. Разнася се лесно (точно като течен фдт), стои леко сочно и прикрива добре зачервявания.  Мога да кажа, че действително ми заменя фдт-а. За първи път ползвам нещо на марката и към момента съм доволна. Изрично пише, че е некомедогенен. Към момента нямам проблем, но винаги си имам едно на ум, че може да запушва пори, колкото и да го пише на етикета, тъй като кожите ни все пак са различни.

Сега съм в друга чуденка. Активното ми кремче, което ми е основното в борбата с мазна кожа и пъпки, е на свършване. Писала съм не един път в темата, че съм най-доволна от него (Ла Рош Ефаклар), но сякаш като повторя две опаковки една след друга и ефектът вече не е толкова добър. Какво да си взема?? Моля, дайте съвет! Innocent

# 363
  • Мнения: 4 628
Ами, тъй като е крем против акне, нали уж трябва да е некомедонен? Трябва да наизустя съставките, защото явно и кремовете за акне могат да влошат нещата. Иначе са ми препоръвали на биодерма серията Себиум. Може да я пробваш.

# 364
  • Мнения: 6 594
Пробвала съм я, при мен няма този ефект. СВР също е препоръчвана много - само първия ми опит с нея беше добър, после все едно нищо не мажа.Confused

# 365
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Сега съм в друга чуденка. Активното ми кремче, което ми е основното в борбата с мазна кожа и пъпки, е на свършване. Писала съм не един път в темата, че съм най-доволна от него (Ла Рош Ефаклар), но сякаш като повторя две опаковки една след друга и ефектът вече не е толкова добър. Какво да си взема?? Моля, дайте съвет! Innocent

Препоръчвам ти този https://remedium.bg/product/140747/avia-daily-hidratirasht-dneve … -huma-h40-ml.html
Аз също ползвах Ла Рош Ефаклар,но след втората опаковка ми изсуши много кожата и реших,че за зимата няма да ми  еОк. Тогава си взех Авиа,еми страхотно кремче-не омазнява,не запушва порите,кожата е чиста и със свеж тен...за мен е чудесен.
Хвалила съм го многократно,даже и в темата по назад. КОжата ми грейна с него.

# 366
  • Мнения: 744
Сега съм в друга чуденка. Активното ми кремче, което ми е основното в борбата с мазна кожа и пъпки, е на свършване. Писала съм не един път в темата, че съм най-доволна от него (Ла Рош Ефаклар), но сякаш като повторя две опаковки една след друга и ефектът вече не е толкова добър. Какво да си взема?? Моля, дайте съвет! Innocent

Препоръчвам ти този https://remedium.bg/product/140747/avia-daily-hidratirasht-dneve … -huma-h40-ml.html
Аз също ползвах Ла Рош Ефаклар,но след втората опаковка ми изсуши много кожата и реших,че за зимата няма да ми  еОк. Тогава си взех Авиа,еми страхотно кремче-не омазнява,не запушва порите,кожата е чиста и със свеж тен...за мен е чудесен.
Хвалила съм го многократно,даже и в темата по назад. КОжата ми грейна с него.
Купих го в комплект с нощния крем. Ще го пробвам. Отдавна видях, че го препоръчваш. Взех си и тоалетни трици нс Христина косметикс, отдавна ги търсех и случайно попаднах на тях.

# 367
  • Мнения: 6 594
Благодаря, момичета. Flowers Hibiscus
Този на Авиа е по-скоро като за дневна грижи, не за специализирана.
Днес се отбих в аптеката и взеха на А-дерма. Не съм ползвала нищо до сега от марката. Скоро ще дам отзиви.

# 368
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Крема на Авиа не е описан като нещо Уау,но за мен е .
На 40г съм боря се с акне от пубертета,зачервена,чувствителна,с белези кожа и постоянно излизащи нови пъпки.Даже и ФДТ не успяваше да скрие лошата ми кожа,е с това кремче слагам ФДТ по навик. КОлеги мъже забелязаха подобрение в кожата ми и ме питаха какво съм правила.
Дано само не стана досадна,но съм пробвала доста  специализирана козметика,която е правила точно едно голямо нищо за мен.
Затова и си позволих да го препоръчам.

Ще чакаме да споделиш как ти се отразява новата покупка.

# 369
  • Мнения: 744
Искрено се надявам ефектът и при мен да е такъв. Засега ще ползвам само дневния крем. Кожата ми е в добро състояние, да чукна на дърво, но определено има какво да се желае. Ще пиша след време за отзиви. Иначе най-важното е да не ми омазнява.

# 370
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Дано да останеш доволна,иначе ще се чувствам гузно,че съм те подвела.
Ще чакам отзиви и за нощния.
Сега като нощна грижа ползвам това https://moiatakozmetika.com/product/uspokoyavashch-khidratirashc … ona-herbal-care-1 , също много добър крем,хидратира добре,без да омазнява,успокоява зачервената ми кожа.Не ми излизат нови пъпки...
От 1-2 месеца ползвам двата крема, и този месец дори по време на цикъла нямах нито една нова пъпка,което за мен си е чудо.

# 371
  • Мнения: 4 628
Дано да останеш доволна,иначе ще се чувствам гузно,че съм те подвела.
Ще чакам отзиви и за нощния.
Сега като нощна грижа ползвам това https://moiatakozmetika.com/product/uspokoyavashch-khidratirashc … ona-herbal-care-1 , също много добър крем,хидратира добре,без да омазнява,успокоява зачервената ми кожа.Не ми излизат нови пъпки...
От 1-2 месеца ползвам двата крема, и този месец дори по време на цикъла нямах нито една нова пъпка,което за мен си е чудо.
Аз се пробвах с него, обаче нещо ми се зачервява кожата и ме щипе след като си го сложа.

# 372
  • Мнения: 3
Привет и от мен, момичета. Включвам се и аз при вас, защото имам нужда от съвет.

Кожата ми е комбинирана - по-мазничко чело, със сухичък нос и сухи бузки с често появяващи се dry patches. В момента съм на 25 години, тук-там ми излизат някакви пъпки, но нищо кой знае колко сериозно. Между 21-24 години имах доста сериозно акне, което се появи изведнъж, като тийнейджърка не съм имала дори черни точки или каквито и да било несъвършенства. Появи ми се дори т.нар. cystic acne, болезнени зачервени буци по челото, без връх и без скриване, преди те сами да решат да си заминат.

В последната близо година се позакрепиха нещата, след като въведох употребата само на продукти от високия клас - почистващ гел, крем и серум на Estee Lauder, околоочен на Skeyndor и две маски на Biotherm. Кожата ми все още не е перфектна, но има огромно подобрение от изминалите няколко години, дори хора, които не са ме виждали отдавна ми правят комплименти за това колко добре изглежда. Което ме радва безкрайно, защото всеки, борил се с акнето, знае колко негативно влияе то на самочувствието. Sweat

Проблемът ми е следният - пролетно-лятното време започват да ми излизат едни ужасни гнойни пъпки по врата/отдолу на челюстта, които с каквото и да мажа не искат да се махнат. Правих си изследвания, всички хормони са наред. Нанасям върху тях от салициловата киселина на the Ordinary, но пък тя доста ми изсушава и не мога да я използвам често. Почиствам и там, мажа крем и серум против акне, но нищо не ми помага за момента.

Някоя от вас има ли подобен проблем и евентуално някакъв лек за тези толкова неприятни пъпки?

# 373
  • Мнения: 229
Здравейте и от мен! Като прочетох поста на Essie, все едно съм го писала аз, само че при мен проблема е от 14-15 годишна, сега съм на 29. Не съм ползвала продукти на E.L. , но ще пробвам определено.
За сега при мен невероятен резултат дават домашните маски, ползвам такива около месец вече.  Дори процедури като лазери, микродермоабразио и постоянно почистване на лицето(механично) не са давали резултати. Използвам маска с хума+вода(мисля да пробвам лавандулова или розова) и след това мед+канела, като след това нашепвам захар върху меда и ексфолирам

Essie, аз имах същите пъпки под челюстта, и при мен се оказа че се появяват от косъмчетета. Ако махнах косъмчетата с кола, следваше ужасно възпаление.... Сега съм на обезкосмяване с дом фотоепилатор и не се появяват вече такива пъпки
А и постоянна слънцезащита, 50+ дори през зимата
Дано съм била полезна

# 374
  • Мнения: 212
Наблюденията ми спрямо моята кожа и нейните проблеми през последната година, ме наведоха на мисълта, че при мен само с козметика  не става. Вече нямам прекомерно омазняване. Кожата ми стана нормална. Остават черните точки, разширени пори, белези и най-гадното подкожни пъпки по челюстта. Те най-вече избиват около овулацията и началото на цикъла. Не съм ходила на лекар, но си мисля, че са на хормонална основа. Та реших да се съсредоточа не върху външната грижа за кожата, а вътрешната. След дълго търсене и четене направих следния списък от добавки :
        Др Нийм комплекс, сяра за пиене, бирена мая, хранителна мая, цинк, Омега - 3 и колаген. Не съм наясно дали всички могат да се комбинират заедно, но започвам да си ги набавям едно по едно и да пия. Знам, че вероятно ще отнеме по-дълъг период на прием от няколко месеца за да има вероятно някакви резултати. Ако някой е приемал някои от тях и има опит нека сподели.

Общи условия

Активация на акаунт